Złap ich wszystkich, czyli... katolicka wersja Pokemon Go

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kościół Katolicki na całym świecie przeżywa ostatnio poważny kryzys, związany głównie z oskarżeniami o pedofilię wśród księży. Najstarsza instytucja świata próbuje jednak nieco ocieplić swój wizerunek i zdobyć zainteresowanie młodego pokolenia... przy pomocy gry na smartfony.

Wszyscy zapewne słyszeli o Pokemon Go, a więc grze mobilnej polegającej na spacerowaniu i łapaniu stworków znanych z japońskiego anime. Aplikacja zdobyła wielką popularność na całym świecie, lecz nie należy oczekiwać, by jej katolicka odpowiedniczka w podobny sposób zawładnęła tłumem.

 

Follow JC Go to gra mobilna wzorowana na Pokemon Go, lecz z jedną, dość istotną różnicą. Celem gracza jest... złapanie świętych i innych ważnych biblijnych postaci.

 

Aplikacja została opracowana przez Fundación Ramón Pané, katolicką grupę z siedzibą na Florydzie. Watykan nie był bezpośrednio zaangażowany w powstawanie gry, lecz papież Franciszek został poinformowany o inicjatywie i podobno był pod wrażeniem idei połączenia technologii z Ewangelią.

Fani Pokemon Go będą z pewnością rozczarowani faktem, że w nowej grze nie będzie można walczyć z innymi użytkownikami. Niegłupim pomysłem byłoby przecież zwalczanie ateistów i bluźnierców lub wzięcie udziału w krucjacie...

 

Nie przewidziano również opcji ewoluowania swoich świętych, więc każdy kto liczył, że uda mu się wprowadzić Jezusa na wyższy poziom poprzez karmienie chlebem i rybami, musi obejść się smakiem. Do "expienia" świętych potrzebne będą za to modlitwy. Im częściej będziesz wysyłać daną postać do kościoła, tym szybciej zdoła ona wejść na wyższy poziom.

 

Zamiast walk na graczy będą czekały filozoficzne pytania, na które będzie trzeba odpowiedzieć, aby złapać napotkanego na ulicy świętego. Twórcy gry przyznają, że celem nie jest dążenie do bycia najlepszym, lecz refleksja i... zajrzenie w głąb swojej duszy.

 

Follow JC Go jest już dostępne do pobrania na urządzenia z systemem Android i iOS w hiszpańskiej wersji językowej. Twórcy zapowiedzieli, że niebawem gra zostanie wzbogacona również o kolejne języki, takie jak włoski, angielski czy portugalski.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj