Zła passa Elona Muska – kuloodporny samochód nie przeszedł testu

Kategorie: 

Źródło: The Sun na YouTube.com

Elon Musk zaprezentował światu nowy produkt z linii Tesla – samochód elektryczny o nazwie Cybertruck. W środku pojazdu zmieści się do sześciu osób, a samo auto ma rozpędzać się do 100 km/h w zaledwie 3 sekundy. Musk twierdził również, że pojazd jest kuloodporny. Niestety podczas prezentacji w Kalifornii okazało się co innego.

Cybertruck został wykonany z tych samych materiałów, co statki kosmiczne, a jego okna powstały ze szkła pancernego. Na demonstracji odbywającej się w Kalifornii przedsiębiorca oświadczył, że auto jest 100% odporne na kule wystrzelone z broni krótkiej.

 

Aby jeszcze bardziej podgrzać emocje, główny inżynier Tesli, Franz von Holzhausen, zapytał Muska, czy może rzucić w okno samochodu metalową kulką. Zarówno Musk, jak i Holzhausen nie spodziewali się chyba jednak tego, co się wydarzy. Szyba oczywiście została spektakularnie rozbita. Musk nie krył swojego zaskoczenia, najpierw zaklął, a później starał się obrócić zaistniałą sytuację w żart.

 

Sytuację miał uratować powtórny, nieco lżejszy rzut, jednak i w tym przypadku szyba została roztrzaskana. Jak wypowiedział się później właściciel Tesli, nie ma pojęcia, dlaczego test się nie udał. Ponoć wcześniej w okna rzucano znacznie cięższymi przedmiotami, takimi jak kuchenny zlew, a szyba nie pękała. Końcówka roku jest więc pechowa dla Elona Muska i jego wynalazków. Zaledwie tydzień temu wybuchł statek kosmiczny SpaceX, który przedsiębiorca chciał wysłać na Marsa.  

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Kula-Mdz

"Cybertruck został wykonany z

"Cybertruck został wykonany z tych samych materiałów, co statki kosmiczne" elona, Hola, a ostatnio musk osobiście na wywiadzie w tv powiedział że jego najnowszy statek kosmiczny jest ze stali nierdzewnej , jak się przypatrzyłem na fotki to widać że ta nierdzewka ma na oko 0,5 mm. Jaja jak arbuzy a kapska jak berety miłe panie. Mało tego są nawet focie jak tę makietę statku rozwalił wiatr i wygieła się w elipsę po przekroju. A tu nagle cybertruck elon wymiata. A jak puścili żekomo ten samochód w kosmos to potem na wywiadzie zapytała go prezenterka dla czego to wygląda na grafikę jak z gier a on "to jest realne bo wygląda jak oszustwo" hehehehe

Portret użytkownika euklides

Fajnie, po rakiecie z

Fajnie, po rakiecie z nierdzewki mamy auto przypominające wyciosany z drewna klocek... No, ale jak się dostaje 5 miliardów dolców dotacji od rządu to czemu tego nie rozpieprzyć, pokazując rozentuzjazmowanej publice ten niedorzeczny złom.

Skomentuj