Zjednoczone Emiraty Arabskie zaprezentowały pierwszy biurowiec, wydrukowany dzięki drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: Government of Dubai

Technologia druku 3D stale rozwija się a Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą zostać światowym centrum architektury i liderem innowacji. Efektem starań jest prezentacja pierwszego na świecie nowoczesnego biurowca w całości wydrukowanego w drukarce 3D.

 

 

Wydrukowanie budynku o powierzchni 250 metrów kwadratowych zajęło łącznie 17 dni i pochłonęło około 140 tysięcy dolarów. Zaoszczędzono nie tylko na czasie i kosztach - budowa biurowca, dzięki zastosowaniu druku przestrzennego, wymagała mniejszej siły roboczej aż o 50%.

Nad projektem czuwali najlepsi na świecie specjaliści w dziedzinie architektury i technologii druku 3D. Swój udział miała również chińska firma WinSun, która zasłynęła z wydrukowania aż 10 domów w ciągu jednej doby. Nowy biurowiec tymczasowo posłuży jako siedziba Dubai Future Foundation, a z czasem będą tam organizowane wystawy, warsztaty i inne wydarzenia.

 

 

Ocena: 

Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Czysta nieskończona energia,

Czysta nieskończona energia, roboty wykonujące ciężką pracę za człowieka, brak granic, bariery językowej czy komunikacyjnej i jak się teraz dowiaduję drukowanie domu w 3D i wiele wiele innych... To wszystko mogłoby służyć każdemu, stwarzając raj na Ziemi już za życia, ale niestety ludźmi steruje chciwość, popieprzone dogmaty religijne i ciemnota oraz grupka psycholi będący samozwańczymi ,,bogami". Dopóki ludzie nie zrozumieją, że są jednością czyli rasą ludzką, która otrzymała Ziemię do życia, a nie rabunkowej gospodarki i niszczenia jej, nie pochodzą od żadnej głupiej małpy tylko są dziełem Boga Ojca żywego  to będą zawsze niewolnikami, a wolność pozostanie jedynie smutną iluzją, już dawno wykorzystaną przez kogoś silniejszego.

Skomentuj