Zjednoczone Emiraty Arabskie wyróżniły za promocję równości płci samych mężczyzn

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na Bliskim Wschodzie dochodzi do kolejnych absurdów. Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wręczyły nagrody za promocję równości płci w miejscu pracy. Okazało się jednak, że wśród wyróżnionych są sami mężczyźni.

 

Muhammad ibn Raszid Al Maktum, szejk arabski, emir Dubaju oraz premier i wiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przyznał certyfikaty i medale podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się w niedzielę. Nagroda trafiła w ręce osób reprezentujących między innymi Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zasobów Ludzkich oraz federalny organ ds. konkurencyjności i statystyki.

 

Wyróżnienie to ma związek z promocją równości płci w miejscu pracy. Użytkownicy Twittera szybko dostrzegli, że nagrody trafiły w ręce samych mężczyzn, a rząd tak naprawdę nagrodził samego siebie. Oświadczeniu o zwycięzcach towarzyszą charakterystyczne zdjęcia, na których nie widać ani jednej kobiety.

W kolejnym wpisie na Twitterze czytamy, że władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są dumne z tamtejszych kobiet i ich roli w kształtowaniu przyszłości tego państwa, a równość płci stała się podobno filarem w instytucjach rządowych.

Można powiedzieć, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są tak samo postępowe jak Arabia Saudyjska, która dopiero jakiś czas temu zezwoliła kobietom prowadzić samochody i podejmować niektóre decyzje bez zgody mężczyzn. Co więcej, królestwo Saudów jest członkiem Komisji ds. Statusu Kobiet w ONZ, a wcześniej zorganizowało pierwszą konferencję Rady Kobiet, na której kobiety nie mogły przebywać na tej samej sali co mężczyźni.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chłopy kochane co jest z wami

Chłopy kochane co jest z wami ?  Fantazyjnie Meandrujcie w oderwaniu od sedna tematu,mędrkując politycznie, zamiast sie zastanowić nad spoko poukładanymi problemami w raju dla chłopów na ziemi, jakim jest Arabia Saudyjska.Jak bardzo z mózgu wam glaretkę zrobiono? Kobieta nie jest i nidy nie będzie równorzędnym partnerem mężczyzny i tu nie trzeba żadnej straczeńczej wizji polityki jakiejś żeby wiedzieć że kobieta może być tylko Z NATURY PRAW podpożądkowana w układzie pary ( w takim ukladzie zawsze można stworzyc ogrom działań wielopoziomowych kobiety i mężczyzny pomiędzy nimi i na zewnątrz dowolnych,jednakże działań wszelakich ku współnemu zrozumieniu w jedności i korzyści ciał i umysłów no tych......Mężczyzny i kobiety razem) Wam sie wydaje, że te zasady tam też u nich i natura głównie, przez dziesiątki tysięcy lat ! To sobie z kciuka wyssali ? Po co to wszystko enigmatycznie upolityczniać  i o co znowu temu chłopu chodzi i jaką pięść ziemi nie odda,rozpatruje nie darując nikomu żywemu a dla baby wszystko do roztrwonienia,nawet nie musnąwszy istoty problemu?) zamiast WPROST POMYŚLEĆ i zdać sobie z tych spraw praw, jednoznaczną świadomość ? Kobieta NIGDY nie będie równa mężczyźnie.Tymczasem możnaby tak przypuszczać ale to tylko wesołe pozory.

Portret użytkownika Roni Tornado

No, a mężczyzna nie będzie

No, a mężczyzna nie będzie nigdy równy kobiecie. Jest jeszcze takie coś, że między kobietami i mężczyznami nie "trybi" w związkach - dla tego są w większości przypadkach nieporozumieniem. W takim wypadku najlepiej było by żyć samemu. Żadna płeć nie powinna dominować nad drugą, powinna być zachowana równowaga oraz powinno panować porozumienie stron.

Portret użytkownika Kwazar

Chłopie, tego świata kobiet

Chłopie, tego świata kobiet lgnących do mężczyzn jest PÓŁ ŚWIATA ! Nie będzie TA To zawsze będzie INNA aż trafisz na swojaka ...no, tą swoją jak zwał tak zwał.  Ale ty też automatycznie oczekiwania zredukuj do opowiedniego poziomu akceptowalnego ! Jak szukasz księżniczki to tylko tam pujńdź.....do Wezyra z 1000 i jednej nocy.MY tu nadal z ludźmi mamy do czynienia.A to jest z natury swojej przeważnie ta.ona ..."nasza" sekutnica bezmyślna...wkurzająca to ona jest a jak !  Ma trudne dni a to znowu, złe skłonności do kieliszka bo A CO też lubi ! To znowu to gada jak pogięte i popiprzone nieludzkie stworzenie nic nie rozumiejąc, albo po swojemu ku nie wiadomo czyjej korzyści? Za mordę człek by wziął od razu ale ok ....Gadaj sobie gadaj...Często i gęsto jest niestety tak: Ja cię kocham a ty śpisz.Najważniejsze że nadal jesteśmy razem JEDNO TWORZĄC.Rozumiesz ? I obiadek jest i kolacja i ciepełko domu naszego z całuskami i ...no i takie tam barabara niekoniecznie zawsze.ALE JEST to nasz I TYLKO NASZ świat !

Portret użytkownika Roni Tornado

Ja nie mówiłam, że są ciotami

Ja nie mówiłam, że są ciotami, to Ty tak twierdzisz. Już mi się rzygać chce na waszą megalomanią. Prawda jest taka, że większość facetów to konsumenci rzerujący na dorobku intelektualnym nielicznych. Sami nie potrafią niczego stworzyć, tylko kłapią dziobami co to nie oni. "Zejdźcie na ziemię" i zajmijcie się własnym życiem zamiast głupkowato filozofować o innych ludziach.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

są ciotami, taka jest prawda.

są ciotami, taka jest prawda. Gdyby było inaczej to nie zachłystywali by się filmami z seksownymi zabójczyniami. KObiety straciły swoją kobiecść i ani z nich faceci, ani kobiety... a mężczyźni tak samo. Jak widze takiego damskiego pistoleta z wydepilowanym kroczem i łydkami to rzygać mi się chce...

Portret użytkownika Roni Tornado

A rzygaj sobie do woli, nawet

A rzygaj sobie do woli, nawet tak abyś wnętrzności wyrzygał. Cudze nie Twoje. Na przykład ja będę golić własne ciało bo jest moją najbliższą własnością i zależy mi bardzo na wygodzie i łatwości w utrzymaniu higieny. Mam "wywalone" na cudze fochy. Nic tylko wam podarować kulkę w łeb za to natręctwo. Żyj sobie i daj żyć też innym ! A to o co Ci tam chodzi to są tylko stereotypy płci, lol !

Portret użytkownika gnago

Ale was odmóżdza, jak

Ale was odmóżdza, jak wynagradzać kobiety skoro normą kulturową jest utrzymywanie przez chłopa. Zatem na razie jedynie mężczyźni mogą akceptować i promowac równouprawnienie skoro działaczki równouprawnienia odsiadują wyroki , albo zainkasowały baty

Portret użytkownika MiterrMan

I kto mądry to zauważy....

I kto mądry to zauważy.... socjal-inżynieria w czystej postaci.... w kraju gdzie szacunek do kobiet to abstrakcja w pierwszej kolejnosci nagrodzić tych.... ktorzy z kobietami byli zjednoczeni rownowagą socjalną.... dostali nagrode poprzez wyroznienie i teraz reszta młotków bez szacunku do kobiet będą chcieli sie wywyzszyc (jak to czlowiek) wsrod swojej spolecznosci o szacunek i rownosc wsrod kobiet....  takiego newsa to bym do podrecznika inzynierii socjalnej zamiescil bez wahania jako przyklad ksztaltowania  czlowieka..... oczywiscie jako dział... bo tutaj mamy piekne przyklady.... mniej wiecej na tej samej zasadzie jak napiwek 100zl w restauracji a targowaniem sie z rolnikiem o cene jajek.....  gady nie ludzie....cóż taka natura

Strony

Skomentuj