Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadzą za dwa lata pierwsze "Robocopy"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z filmu: "Robocop"
Prawdopodobnie każdy z nas kojarzy amerykański film "Robocop" - kiedyś była to jedynie fikcja naukowa, lecz technologia zaszła tak daleko, że niektóre kraje rozważają możliwość wprowadzenia zrobotyzowanych policjantów. Zjednoczone Emiraty Arabskie mają wielkie plany, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w kraju.

 

Pułkownik Khalid Nasser Alrazooqi, dyrektor działu informatyki i dyrektor generalny Departamentu Inteligentnych Usług w kwaterze głównej policji w Dubaju twierdzi, że funkcjonariusze będą potrzebowali dodatkowej pomocy w związku z nieustannie rosnącą populacją. Mówiąc wprost, Zjednoczone Emiraty Arabskie będą coraz bardziej polegały na robotach, które z czasem będą mogły nawet całkowicie zastąpić człowieka.

 

W ciągu dwóch następnych lat planuje się wprowadzić specjalne maszyny, które będą patrolować miejsca publiczne. Roboty wyposażone w ekran oraz mikrofon pozwolą obywatelom kraju zadawać pytania lub zgłaszać przestępstwa na policję. Jednak to jeszcze nic - do 2020 roku wprowadzone zostaną zaawansowane autonomiczne roboty, niczym filmowe Robocopy, które będą pełnić rolę funkcjonariusza policji.

 

Wydaje się to wręcz nierealne, jednak dubajska policja ma takie właśnie plany na przyszłość a od jakiegoś czasu trwają prace nad projektem. Robotyzacja sprawi, że nie trzeba będzie zatrudniać kolejnych ludzi do pracy. Dobrze wyposażone maszyny zapewne idealnie sprawdzą się w tłumieniu zamieszek.

 

 

Źródło: http://www.khaleejtimes.com/nation/inside.asp?section=nationgeneral&xfile=/data/nationgeneral/2015/april/nationgeneral_april316.xml

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika fred

aha juz to widze, halo czy to

aha juz to widze, halo czy to jakiś sen na jawie Smile jedyne co potrafia zrobic to jakies pokraki ledwo łażące ważące tyle co samochód, przestancie pitolic i włączcie myślenie, najtańszym, samowystarczalnym, samonaprawialnym jest po prostu człowiek, zadna maszyna go nie zastapi i to dłuuuuugo

Portret użytkownika to ja

Zgadzam się i nie

Zgadzam się i nie jednoczśnie, bo ludzie muszą dojśc do tego że w końcu mieli rozwiązanie pod nosem, tak jak z różnymi materiałami okazuje się że pajęczyna jest lepsza, tak jak z enerdzidrinkami okazuje się że to co (chyba szerszenie) produkują na pobudzenei jest lepsze, itd. tak też musimy stworzyć roboty i sztuczną inteligencję żeby siebie docenić. Najlepsze jest że jakiś czas temu ludzie związani z elektroniką mówili że fajnie by było mieć sztuczną inteligencję i pewnie chodziło im o kontrolę nad społeczeństwem żeby banda u koryta była naszymi bogami i żeby jej pomagały amszyny.... ale jest zonk... wszyscy wiemy że są czarne projekty itd. i teraz jakoś bile geje i inni któzy jeżeli by istniała sztuczna inteligencja mieli by do niej dostęp raczej przed innymi, nagle jakoś mówią ze to zagrożenie. Może ta sztuczna inteligencja nie che współpracować albo nie zgadza się na ich wizję świata.

Skomentuj