Zjednoczone Emiraty Arabskie planują budowę sztucznych gór w celu wpłynięcia na klimat

Kategorie: 

Źródło: Internet

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) znalazły intrygujący sposób na rozwiązanie problemu niskiego poziomu opadów w tym kraju. Zaproponowano zbudowanie sztucznych gór, które pozwolą na wpłynięcie na pogodę.

 

W tej chwili trwają badania i analizy korzyści hydrologicznych z wybudowania sztucznych gór, których celem byłoby korzystne dla ZEA, wpłynięcie na lokalną cyrkulację atmosferyczną. W obliczenia odnośnie praktycznej realizacji takiego planu zaangażowane są obecnie wiodące instytuty badawcze z USA. 

 


Wartość projektu badawczego, uruchomionego w lutym ubiegłego roku, to aż 400 tysięcy dolarów. Eksperci są zaangażowani w projekt modelowania górotworu. Według naukowców, konieczne jest oszacowanie jak wysoka musi być góra dla osiągnięcia pożądanego wpływu na pogodę. W założeniu musi być na tyle duża, że powinna przyczyniać się do powstawania chmur, które następnie zostaną rozproszone i wysyłanych do pozostałych częściach kraju.

 

Specyficzne położenie sztucznej góry wydaje się tutaj kluczowe. Jednak ze względu na to, że projekt jest bardzo drogi w wykonaniu, rząd ZEA nie wyklucza, że może z niego zrezygnować. Jeśli będzie wola jego realizacji, dojdzie do oszacowania kosztów i harmonogramu. Jeśli nie, to z punktu widzenia naukowców, odbywające się właśnie prace będą przydatne dla zrozumienia istniejących alternatyw w rozwiązywaniu problemu niskich opadów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Przypominam sobie polski film

Przypominam sobie polski film "Hydrozagadka" w którym czarnym charakterem był AS.Plan był prosty.

Nad Polską zawieszone na balonach miały być wielkie wentylatory których zadaniem było "przepychanie chmur " z nad Polski w kierunku tajemniczego szejkanatu.Tam też podczepione do balonów były lodówki ,które miały schładzać i skraplać  przepchane z nad Polski chmury .Modyfikując arabską wizję proponuję sprzedaż daru Stalina Pałacu Nauki i Kultury bolszewickiej symbolu zniewolenia Polski jako osnowy pod przyszłe arabskie mountislamest.

Po cholerę im prace koncepcyjne.Przecież jak twierdzą nałukowcy siermieżnym ,nieucywilizowanym Egipcjanom piramidka zajęła tylko 20 lat.Przy takim postępie technologiczno ideologicznym aberracyjnym jaki obecnie doświadczamy to kwestia pół roku i na nowym geograficznym obiekcie  "zawyje jakiś ciul na wieży"(określenie niemieckiego Polaka z Zabrza po raz pierwszy będącego na urlaubie w Tunezji w początkach lat 90 ubiegłego wieku ,któremu wyjący ciul na wieży nie dał spać) Allachdajdeszcz!!!! 

Portret użytkownika mijo

Unia Europejska zamiast

Unia Europejska zamiast zawrócić tą rzekę ludzi właśnie do bogatych szejków z Arabii Saudyjskiej i ZEA to testuje do granic wytrzymałości "poprawność polityczną",  ile jeszcze ludzie zanim się nie wk..wią. 

Portret użytkownika Zenek :)

" ''Niedźwiedź przejedzie

" ''Niedźwiedź przejedzie pazurami po wszystkim co jest własnością białego człowieka." "

- MITOLOGIA SŁOWIAN się kłania.... w niej ODPOWIEDŹ NA ZAGADKĘ..... albo w ZNAKACH NA NIEBIE...... albo w POTOPIE NA ZIEMI

"własnością białego człowieka"

- trzeba też dopowiedzieć iż dla Indian "biała twarz" to NIE BIALI LUDZIE (jako ogół)

a KŁAMLIWE CHCIWE I ZWYRODNIAŁE ŻYDOSTWO zwane inaczej BLADYMI twarzami..... Satanistyczne gnidy jakie UKRADŁY Indianom ich ziemie a ich samych pozamykały w OBOZACH KONCENTRACYJNYCH zwanych rezerwatami. Coś człekopodobnego (murzyńskie mity) co się przyjęło nazywać także anglosaksonami.

Portret użytkownika Medium

Po pierwsze adminie korekta

Po pierwsze adminie korekta tytułu: Emiraty planują, a nie planuje.

Po drugie to Arabowie sami chyba nie wiedzą, jak wydawać te ich petrodolary.

Specem nie jestem, ale przy braku roślinności to nawet obfite deszcze wsiąkną w piasek bardzo szybko.

Portret użytkownika Zenek :)

A po latach się okaże iż

A po latach się okaże iż usypali górę by cichcem wybudować na niej konkurencyjną "świątynię salomona" na wypadek jakby Mekka się alahowi nie spodobała..... Tudzież by BEZKONKURENCYJNIE obstawić "wszelkie możliwości kontaktu" (bo arabskie Denver już od dawna mają) z tzw "aniołami".

Skomentuj