Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą przeprowadzić bezzałogową misję kosmiczną na Marsa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Misje kosmiczne na Czerwoną Planetę stały się w ostatnich latach jakby modne i kolejne państwa deklarują swój udział w tym przedsięwzięciu. Państwa takie jak Rosja, Stany Zjednoczone, Indie a teraz również Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą poprowadzić własną misję na Marsa.

 

Przypomnijmy najpierw, że wcześniej rada islamska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wydała fatwę, która zakazuje muzułmanom brać udział w misji na Marsa, ponieważ nie można jednoznacznie określić, czy człowiek może przeżyć na tej planecie. Fatwa ta dotyczyła raczej muzułmanów, którzy zgłosili się do projektu Mars One.

 

Jednak teraz pojawiła się informacja, że ZEA stworzy agencję kosmiczną, której celem będzie przeprowadzenie pierwszej arabskiej, bezzałogowej misji kosmicznej na Marsa. Miałaby się ona odbyć do 2021 roku. Rząd tego kraju powiadomił, że w technologie kosmiczne zainwestowano już prawie 5,5 miliarda dolarów.

 

Tym samym Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły do kosmicznego wyścigu, w którym wezmie udział również osiem innych krajów z całego świata. Ponadto, ZEA jest pierwszym krajem arabskim, który chce przeprowadzić misję kosmiczną na inną planetę.

 

 

Źródło: http://www.wired.co.uk/news/archive/2014-07/16/arab-mission-to-mars

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj