Zjednoczone Emiraty Arabskie budują miasto symulujące marsjańskie warunki

Kategorie: 

Źródło: Dubai Media Office, Twitter

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły plany budowy miasta o powierzchni 1,9 mln stóp kwadratowych, które będzie symulować warunki życia na Marsie. Mars Scientific City obejmuje pierwszy krok Emiratu w kierunku ich ostatecznego celu budowy miasta na Czerwonej Planecie przed rokiem 2117.

 

Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich przedstawił plany Mars Scientific City w rozmowie z portalem „The National”. Projekt będzie kosztował 500 milionów dirhamów, czyli około 136,1 miliona dolarów. Laboratoria badawcze znajdujące się w mieście będą badać możliwości wytwarzania energii, żywności i wody na Marsie.

Oprócz badań na Ziemii, naukowcy będą pracować nad uruchomieniem statku kosmicznego Hope w roku 2020. Statek ma przybyć na orbitę Marsa w 2021 r., czyli w roku 50-lecia istnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Według „The National”, sonda będzie pierwszym satelitą wysłanym na Marsa przez kraj muzułmański.

Na początku tego roku Zjednoczone Emiraty Arabskie przedstawiły plan Mars 2117, który ma na celu  zbudowanie pierwszego miasta na Czerwonej Planecie w ciągu następnych 100 lat. Według „The National”, Mars Scientific City, jako wyspecjalizowane miasto badawcze, może stanowić pierwszy krok w kierunku budowy miasta, ponieważ naukowcy odkrywają, jak ludzie mogą przetrwać w surowym środowisku Marsa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika unfaner

Co to sa za legendy i

Co to sa za legendy i dzieciece bajki. Na ksiezyc nikt jeszcze nigdy sie nie dostal, i nie dostanie prawdopodobnie nigdy. Chyba ze ktos sie przebije przez wielokilometrowa ciecz, pas Van Halena. ISS tez nie istnieje, tylko jest zwyklym przekretem, gwiazdy sa nie tym co myslelismy, a planety wciaz sa nam kompletnie nieznane. Nasze slonce zas, jest tuz nad nami i kreci sie w okolo plaskiej ziemi. Dowodow jest mnostwo i to konkretnych, opartych na matematyce, fizyce, geometri i perspektywie oraz inteligencji spostrzegania swojego otoczenia. Moj preferowany dowod na istnienie geocentryzmu jest taki, iz wedlug NASA i ogolno pogladu na wszechswiat. Na Antarktydzie w zimie, slonce jest widoczne bardzo krotko w ciagu doby, , tak zwane niskie slonce, ktore de facto jest po prostu o kilka tysiecy kilometrow  bardziej oddalone od naszego oka niz w lecie. Lato, w ktorym slonce swieci na niebie przez 24h i krazy niemal do okola nas przez caly dzien. O tym, mowi nam ogolny swiatopoglad, lecz prawda jest zatajona ale mozna ja zweryfikowac.

 Miaoniwicie, w czasie letnim tak naprawde slonce wschodzi nad horyzontem, wznosi sie na niebie jakis czas by pozniej oddalic sie i zniknac pozostawiajac miejsce na noc. Jest to niepodwarzalny dowod, i nie chce juz od was slyszec o ufoludkach i eksploracji kosmosu, eksplorujmy wody, ziemie i jej glebiny. A przedewszystkim, olbrzymia antarktyde ktora jest najwiekszym naszym kontynentem a tak malo o niej wiemy.

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Bobek

przeciez Koran propaguje

przeciez Koran propaguje teorie plaskiej ziemi, islamscy uczeni wciaz o tym prawia, inna prawda bedzie dla nich bluznierstwem bo Koran jest nieomylny i swiety, wiec o jakichkolwiek podruzach miedzyplanetarnych nie ma mowy, zobaczcie filmiki na YT, tak wiec to bedzie odizolowane miasto na czas postapokaliptyczny po wojnie nuklearnej prawdopodobnie z Izraelem albo innemu kataklizmowi na skale swiatowa. Szmatoglowi cos kombinuja Biggrin

Portret użytkownika Zenek ;)

"Zjednoczone Emiraty Arabskie

"Zjednoczone Emiraty Arabskie budują miasto symulujące"

...warunki jakie będą panowały na świecie po ATOMOWEJ WOJNIE czyli 3 HOLOKAUŚCIE GOIM czynionym z rasistowskiej nienawiści do nich, do CHRZEŚCIJAN, spisanej zarówno w Protokołach Mędrców Syjonu jak i w tzw Planie żyda/ masona Pike... czyli do przedkatolskiego świata panującego w Polsce... Świata kiedy BÓG MIESZKAŁ POMIĘDZY LUDŹMI a nie jak teraz jaki jest UWIĘZIONY i POĆWIARTOWANY w tzw "hostii". PRZEKĄSCE jezuskowo-maryjkowych upadłych kanibali.

Portret użytkownika Wojciech

Gdybyś czytał Pismo Święte to

Gdybyś czytał Pismo Święte to być wiedział że Bóg jest nadal pomiędzy ludźmi a nawet lepiej - jest obecny w nas samych pod postacią Ducha Świętego. Te wszystkie bzdety o bogu zapieczonym w wafelku wymyślił kościoł aby psychicznie uzależnić od siebie ludzi i ciągnać kasę od baranów i owieczek.

Portret użytkownika Zenek ;)

Gdybyś ZNAŁ Ducha Świętego to

Gdybyś ZNAŁ Ducha Świętego to byś wiedział GDZIE JEST....

bo ziemi doglądają w KŁOPOTACH tylko JEGO AWATARY.....

staraniem pape wszelakiej pedofilii WYKLUCZONE Z GRONA KOŚCIOŁA jako JEGO OBROŃCY....

co TYM JEDNYM CZYNEM postawiło wszelkich katoli (i im podobnych) jako HERETYKÓW w oczach owego Ducha..... czyli jako UPADŁYCH i PRZEKLĘTYCH na wieki .. czyli takich jak żydzi jacy wydali mu wojnę z ZAZDROŚCI JEGO POTĘGI.... tego czego nie posiada a pożąda ich kozi pierd maschiach (jezus vel jozue vel beliar)

Strony

Skomentuj