Zjawisko El Niño bije kolejne rekordy

Kategorie: 

Źródło: NOAA

W wschodniej równikowej części Pacyfiku ciągle rozwija się El Niño. Średnia temperatura powierzchni oceanu dla ostatniego tygodnia była wyższa od normy klimatycznej o rekordowe 3 stopnie.

 

El Niño to anomalia termiczna, która odpowiada za nietypowy wzrost temperatury wody na powierzchni oceanu. Uniwersalnym probierzem intensywności tego zjawiska jest temperatura anomalii. Charakteryzując w ten sposób obecne El Niño, trzeba przyznać, że jest ono bardziej intensywne niż El Niño z 1997 roku, które było dotychczas uważane za najsilniejsze.

Ale w zeszłym tygodniu ustanowiono nowy rekord. Średnia temperatura powierzchni Oceanu Spokojnego, była przez El Niño wyższa o 3 stopnie od średniej. Według większości naukowców, zjawisko osiągnęło już maksymalną siłę i wkrótce zacznie słabnąć.

Niemniej jednak, w ciągu najbliższych miesięcy, temperatura wody pozostanie na niezmiennie wysokim poziomie, więc tej zimy El Niño z dużym prawdopodobieństwem znowu wywrze wpływ na pogodę w różnych częściach świata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

mnie to nie dziwi taka

mnie to nie dziwi taka temperatura pacyfiku i ze rekordy padają jak codziennie od prawie 5 lat 300-400 ton silnie radioaktywnej wody wpada do pacyfiku (to jest ta sama energia ktora zamienia wodę w parę w reaktorach tyle że teraz gorące cząstki sa zmieszane w calym oceanie i podgrzewaja i podgrzewać będą ba jakieś milion może dwa miliony lat). To tyle więcej nie napiszę bo i tak za mało rozgarnięte mózgi macie aby to pojąć lub przyjąć należycie do świadomości...

Portret użytkownika nn

Nie ma co Bibli przywoływać,

Nie ma co Bibli przywoływać, wystarczy zwykła dedukcja.
Tego nie da się zatrzymać, a takie El Nino jest tylko normalnym zjawiskiem przyspieszajacym.
Wiosna ludów z obszarów społeczeństw młodych ( np Pakistan ok. 40% ludności to młode chłopy) - Jesienią starzejacych się krajów.
Tylko na przykładzie Pakistanu, gdzie liczba ludności jeszcze w 1950 roku wynosiła 38 mln, a teraz prawie 190 mln, gdzie od lat 80-tych wycięto prawie połowę lasów  = czym spotęgowano stepowienie, powodzie przy monsunach i brak wody pitnej w przedłużających się okresach suszy, = coraz niższa produkcja rolna, = coraz częściej występujące ograniczenia wody pitnej, prądu, gazu i niedobory żywności. 
 

nn

Portret użytkownika agent xyz

Aron, a powiedz chłopie

Aron, a powiedz chłopie Ziemia jest płaska czy kulista?
proszę, nie piszz elaboratów w odpowiedzi, tylko postaraj się ograniczyć do krótkiej odpowiedzi z jasnym przekazem, używając słowa "tak-płaska" lub "tak-kulista"
dziękuję, czekam na info

Portret użytkownika agent xyz

Cefreq, jesteś jasnowidzem

Cefreq, jesteś jasnowidzem Aronem? po co sięwtrącasz skoro pytanie jest adresowane do konkretnej osoby.
w niczym nie musisz mnie uświadamiać, mam swoje zdanie w temacie a konkretne pytanie jest do konkretnej osoby

Strony

Skomentuj