Zjawisko El Niño bije kolejne rekordy

Kategorie: 

Źródło: NOAA

W wschodniej równikowej części Pacyfiku ciągle rozwija się El Niño. Średnia temperatura powierzchni oceanu dla ostatniego tygodnia była wyższa od normy klimatycznej o rekordowe 3 stopnie.

 

El Niño to anomalia termiczna, która odpowiada za nietypowy wzrost temperatury wody na powierzchni oceanu. Uniwersalnym probierzem intensywności tego zjawiska jest temperatura anomalii. Charakteryzując w ten sposób obecne El Niño, trzeba przyznać, że jest ono bardziej intensywne niż El Niño z 1997 roku, które było dotychczas uważane za najsilniejsze.

Ale w zeszłym tygodniu ustanowiono nowy rekord. Średnia temperatura powierzchni Oceanu Spokojnego, była przez El Niño wyższa o 3 stopnie od średniej. Według większości naukowców, zjawisko osiągnęło już maksymalną siłę i wkrótce zacznie słabnąć.

Niemniej jednak, w ciągu najbliższych miesięcy, temperatura wody pozostanie na niezmiennie wysokim poziomie, więc tej zimy El Niño z dużym prawdopodobieństwem znowu wywrze wpływ na pogodę w różnych częściach świata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

mnie to nie dziwi taka

mnie to nie dziwi taka temperatura pacyfiku i ze rekordy padają jak codziennie od prawie 5 lat 300-400 ton silnie radioaktywnej wody wpada do pacyfiku (to jest ta sama energia ktora zamienia wodę w parę w reaktorach tyle że teraz gorące cząstki sa zmieszane w calym oceanie i podgrzewaja i podgrzewać będą ba jakieś milion może dwa miliony lat). To tyle więcej nie napiszę bo i tak za mało rozgarnięte mózgi macie aby to pojąć lub przyjąć należycie do świadomości...

Portret użytkownika nn

Nie ma co Bibli przywoływać,

Nie ma co Bibli przywoływać, wystarczy zwykła dedukcja.
Tego nie da się zatrzymać, a takie El Nino jest tylko normalnym zjawiskiem przyspieszajacym.
Wiosna ludów z obszarów społeczeństw młodych ( np Pakistan ok. 40% ludności to młode chłopy) - Jesienią starzejacych się krajów.
Tylko na przykładzie Pakistanu, gdzie liczba ludności jeszcze w 1950 roku wynosiła 38 mln, a teraz prawie 190 mln, gdzie od lat 80-tych wycięto prawie połowę lasów  = czym spotęgowano stepowienie, powodzie przy monsunach i brak wody pitnej w przedłużających się okresach suszy, = coraz niższa produkcja rolna, = coraz częściej występujące ograniczenia wody pitnej, prądu, gazu i niedobory żywności. 
 

nn

Portret użytkownika agent xyz

Aron, a powiedz chłopie

Aron, a powiedz chłopie Ziemia jest płaska czy kulista?
proszę, nie piszz elaboratów w odpowiedzi, tylko postaraj się ograniczyć do krótkiej odpowiedzi z jasnym przekazem, używając słowa "tak-płaska" lub "tak-kulista"
dziękuję, czekam na info

Portret użytkownika agent xyz

Cefreq, jesteś jasnowidzem

Cefreq, jesteś jasnowidzem Aronem? po co sięwtrącasz skoro pytanie jest adresowane do konkretnej osoby.
w niczym nie musisz mnie uświadamiać, mam swoje zdanie w temacie a konkretne pytanie jest do konkretnej osoby

Portret użytkownika OJ

Witaj, wszystko o czym

Witaj, wszystko o czym pisales, wszystkie katasrtofy zostaly juz dawno przepowiedziane w Biblii, trzeba sie pogodzic ze zyjemy w czasach ostatecznych, w bardzo ciekawych czasach, pełnych łez, cierpienia ignorancji , smutku zalu, wojen, ale i pięknych pełnych miłości i zrozumienia. Nie żyjemy tu po to by życ. Kazdy ma misje, od ciebie zalezy komu zaufasz. Czy pujdziesz w góry czy w doliny. Czy bedziesz spał gdy usłyszysz pukanie? W tych dniach jest wielu fałszywych proroków mówiących Ja jestem. Jak odróżnic fałszywego od prawdziwego? Ten który weznie gałąz oliwną i powie ja jestem nie jest prorokiem, ten który przyoblecze wór i naucza przed światynią i mówi ja jestem nie jest prorokiem, ten który woła z mównicy ja jestem nie jest prorokiem, ten który występuje na scenie i krzyczy ja jestem nie jest prorokiem, ale ten który w ciszy broni praw wiary.
Duch antychrysta jest na ziemi i w kazdym kto mówi ze Jezus nie jest Synem Bożym.
Oni będą moją własnością, mówi Pan Zastępów, w dniu, w którym będę działał, a będę dla nich łaskawy, jak jest litościwy ojciec dla syna, który jest mu posłuszny. 18 Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a krzywdzicielem, między tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy. 19 Bo oto nadchodzi dzień palący jak piec, a wszyscy pyszni i wszyscy wyrządzający krzywdę będą słomą, więc spali ich ten nadchodzący dzień5, mówi Pan Zastępów, tak że nie pozostawi po nich ani korzenia, ani gałązki.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

biblia to 90% kłasmtwa i 10%

biblia to 90% kłasmtwa i 10% prawdy i pieknie sie powolales bezmyslnie na kolejny absurd w bibli ,szkoda ze go nie widzisz ,bo pieknie napisane e prawdziwy prorok to ten co w ciszy broni prawdy ,ale jak to jest że ten o którym mówi biblia nie siedzial w ciszy tylko JEZUS chodzil i głosil prawde ,że przed jego rpzyjsciem prorocy ostrzegali i głosili prawde i teraz jest tak samo tylko dali wam ksiazke któej nawet Jezus nie napisal i zrobili z was fanatyków bezmyslnych którzy cytują fragmenty nawet nie czytając co cytują .jak pojawi sie prawdziwa biblia tą bedą wszyscy palić i wreszcie sie skonczy ten abusrd religii i tej ksiazki 

Portret użytkownika OJ

To, że Biblie nie napisał

To, że Biblie nie napisał Jezus nie znaczy że nie jest prawdziwa, Gdy świat został stworzony Bóg wiedział co się stanie na samym jego końcu zna tajemnice czasu bo sam go stworzył zatem tak to zaaranzował, że dał ludziom jak to piszesz książkę pisaną przez setki a może tysiące lat tak tworząc by ci co ją pisali i to co zostało zapisane do niej trafiło a to co nie miało trafić nie trafiło. To co będzie jutro On wie jest dzień siódmy zatem odpoczywa ale do czasu.... Jezus chodzil i krzyczał tak to prawda bo czasem trzeba krzyczeć na rozbiegane owce by je zaprowadzić w jedno miejsce zwłaszcza jeżeli obok jest stado wilków.

Portret użytkownika student

Niech mi ktoś wytłumaczy,

Niech mi ktoś wytłumaczy, DLACZEGO powstaje El Nino? Nie pytam o skutki, bo o tym wiemy naprawdę dużo. Przebieg też znamy - słabsze pasaty powodują zahamowanie upwellingu, po czym temperatura wody wzrasta itd. Ja się pytam, CO zatrzymuje te pasaty? Jak to możliwe, że klimatolodzy nawet nie próbują tego wyjaśniać?! El Nino obserwuje się od kilkudziesięciu lat. Występowało wcześniej, tylko nie potrafiliśmy go zauważyć czy też to coś nowego? Nawet religia Globalnego Oci*pienia dotychczas nie próbowała podciągnąć tego pod działalność człowieka. O CO TU CHODZI?!

Portret użytkownika Gravity

Grawitacja.... Polecam uwadze

Grawitacja.... Polecam uwadze odkrycia na Mariana Głuszek z Łańcuta.
"Teorię pływów zastosował i opracował emerytowany nauczyciel z Łańcuta już od wczesnych lat młodości prowadził badania nad wpływem czynników grawitacyjnych księżyca na ruchy skorupy ziemskiej a swoje wyniki badań starał się przedstawić wielu naukowcom i elitom rządzącym w różnych ustrojach politycznych naszego kraju. Jednak świat naukowy nie skorzystał z nowatorskiego podejścia Mariana Głuszka do zagadnień fizyki atmosfery.Pan Marian na rok wcześniej znał datę (26 grudnia 2004 r.) nadzwyczajnych zjawisk meteorologiczno-sejsmicznych w rejonie pasa równikowego, kiedy to tsunami zabiło kilkaset tysięcy ludzi. O to co sam mówi o tamtym wydarzeniu:
 
„W 2004 roku, kiedy spojrzałem w styczniu na sinusoidę Księżyca, wiedziałem , że 26 grudnia stanie się coś nadzwyczajnego na naszej planecie. Wniosek ten oparłem na nadzwyczajnym układzie zewnętrznych źródeł grawitacji. Chodziło o skrajne pozycje tychże, które się skumulowały aż w dziewięciu przypadkach. Mogłem tylko przypuszczać, że to nadzwyczajne zjawisko będzie miało miejsce w rejonie pasa równikowego. Niestety nie potrafiłem określić jaki będzie rodzaj tego wydarzenia, z powodu braku doświadczenia, ponieważ pierwszy raz, od kilkudziesięciu lat, spotkałem się z takim układem grawitacyjnym. Gdybym miał możność współpracy z najwybitniejszymi geofizykami, może udałoby mi się ocalić od śmierci 300 tys. ludzi u wybrzeży Oceanu Indyjskiego? Znałem tylko datę czegoś.Badania jakie prowadzi z sukcesem po dzień dzisiejszy udowadniają prawdziwość jego teorii względem pogody i zdarzeń sejsmicznych, a jego metoda jest prosta na tyle, iż każdy przeciętny człowiek jest w stanie przewidzieć pogodę z wielotygodniowym wyprzedzeniem"
za -->  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jim_Berkland
 
 
Inne źródła:
--> https://gluszekweather.wordpress.com/
--> http://wolnemedia.net/nauka/dlaczego-brak-prognoz-dlugoterminowych/
--> http://astronomia-rozdrazew.pl/index.php?page=astro-art-kacik-meteorologiczny-2015
 

Strony

Skomentuj