Zimy stają się coraz bardziej dotkliwe. Naukowcy obwiniają globalne ocieplenie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rzekome ocieplenie Arktyki ma prowadzić do zniszczenia tamtejszych cyklonów, przez co zimy staną się ostrzejsze – twierdzą naukowcy z Niemiec i USA, reprezentujący Biuletyn Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego.

 

Arktyka jest jednym z najszybciej nagrzewających się regionów na Ziemi. Kurczenie się pokrywy lodowej, która wcześniej izolowała ocean i odbijała znaczną część promieni słonecznych tylko zaognia ten proces.

 

Z drugiej strony, stratosfera pozostaje bardzo zimna – szczególnie w regionach okołobiegunowych. Przez całą zimę blokują ją silne i stabilne wiatry, które tworzą duże cyklony wirów polarnych, wzrastające na wysokość kilkudziesięciu kilometrów. 

Badacze porównali średnią temperaturę na półkuli północnej w latach 2001-2011 z latami 1970-2000. Stwierdzono, że ocieplenie oceanów powoduje słabnięcie wirów polarnych, co pozwala zimowemu powietrzu na pokrycie Europy i Rosji. Może się to przyczynić do ostrzejszych zim, pomimo ciągłego globalnego ocieplania planety.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika jaja

"....Badacze porównali

"....Badacze porównali średnią temperaturę na półkuli północnej w latach 2001-2011 z latami 1970-2000. Stwierdzono, że ocieplenie oceanów powoduje słabnięcie wirów polarnych, co pozwala zimowemu powietrzu na pokrycie Europy i Rosji. Może się to przyczynić do ostrzejszych zim, pomimo ciągłego globalnego ocieplania planety..." 

Nie ma globalnego ocieplenia, jest tylko zmieniająca się aktywność słoneczna.

Portret użytkownika kolo21

Były mrozy, zwłaszcza w

Były mrozy, zwłaszcza w latach 70tych, ale nie było tego cholernego wiatru i wilgoci w powietrzu. Wiatr potrafi podwoić siłe zimna. Dlatego jak zawieje wichurka, przy minus 18stu, to ma się wrażenie jak by było minus 40ści. Miałem znajomego, który mieszkał na Syberii, przyjechał kiedyś do mnie. zimą w styczniu. Było minus 17ście, a on się trzęsie, to ja w szoku. On Sybirak i się telepie? Tak ale u nas nie ma tej wiloci i wiatru jak u was odparł mi.

kolo21

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Jakie tam globalne ocieplenie

Jakie tam globalne ocieplenie, jedyne co zauwazylem to zima sie przesunela troche i trwa od stycznia do konca marca, ale to pewnie dlatego ze kalendarz sie na ch... nadaje, trzeba powrocic do slowianskiego kalendarza i wszystko bedzie w normie!

Portret użytkownika Kimbur

Gdy wszystko zamarznie to

Gdy wszystko zamarznie to naukowcy powiedzą, że to szczyt globalnego ocieplenia! Tymczasem chemtraile na miastem Łodzią straszliwie są rozsiewane, zasłaniają słonko i zamiast ciepłego początku jesieni mamy chłód.

Portret użytkownika Eva11

dokladnie, przez ten syf nie

dokladnie, przez ten syf nie ma pieknej zimy z blyszczacym sniegiem  ,czy kolorowej jesieni....

wiosna przychodzi gdzies w szarym polmroku ,a lato szare i mgliste ...

gnoje sami wszystko niszcza ...i wmawiaja jakies chore globalne zmiany ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika 3plabc

Naszczęście dla nas wiry

Naszczęście dla nas wiry polarne spływają najczęściej na USA Język Prawdziwej zimy w Polsce nie było co najmniej z 10 lat... a 2 tygodnie mrozów to nawet nie namiastka zimy. Kiedyś zima zaczynała się w Listopadzie, a kończyła w Marcu/Kwietniu, a teraz???

Strony

Skomentuj