Zimy stają się coraz bardziej dotkliwe. Naukowcy obwiniają globalne ocieplenie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rzekome ocieplenie Arktyki ma prowadzić do zniszczenia tamtejszych cyklonów, przez co zimy staną się ostrzejsze – twierdzą naukowcy z Niemiec i USA, reprezentujący Biuletyn Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego.

 

Arktyka jest jednym z najszybciej nagrzewających się regionów na Ziemi. Kurczenie się pokrywy lodowej, która wcześniej izolowała ocean i odbijała znaczną część promieni słonecznych tylko zaognia ten proces.

 

Z drugiej strony, stratosfera pozostaje bardzo zimna – szczególnie w regionach okołobiegunowych. Przez całą zimę blokują ją silne i stabilne wiatry, które tworzą duże cyklony wirów polarnych, wzrastające na wysokość kilkudziesięciu kilometrów. 

Badacze porównali średnią temperaturę na półkuli północnej w latach 2001-2011 z latami 1970-2000. Stwierdzono, że ocieplenie oceanów powoduje słabnięcie wirów polarnych, co pozwala zimowemu powietrzu na pokrycie Europy i Rosji. Może się to przyczynić do ostrzejszych zim, pomimo ciągłego globalnego ocieplania planety.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika jaja

"....Badacze porównali

"....Badacze porównali średnią temperaturę na półkuli północnej w latach 2001-2011 z latami 1970-2000. Stwierdzono, że ocieplenie oceanów powoduje słabnięcie wirów polarnych, co pozwala zimowemu powietrzu na pokrycie Europy i Rosji. Może się to przyczynić do ostrzejszych zim, pomimo ciągłego globalnego ocieplania planety..." 

Nie ma globalnego ocieplenia, jest tylko zmieniająca się aktywność słoneczna.

Portret użytkownika kolo21

Były mrozy, zwłaszcza w

Były mrozy, zwłaszcza w latach 70tych, ale nie było tego cholernego wiatru i wilgoci w powietrzu. Wiatr potrafi podwoić siłe zimna. Dlatego jak zawieje wichurka, przy minus 18stu, to ma się wrażenie jak by było minus 40ści. Miałem znajomego, który mieszkał na Syberii, przyjechał kiedyś do mnie. zimą w styczniu. Było minus 17ście, a on się trzęsie, to ja w szoku. On Sybirak i się telepie? Tak ale u nas nie ma tej wiloci i wiatru jak u was odparł mi.

kolo21

Portret użytkownika Zenek ;)

Bawiły się przygłupy HAARPEM,

Bawiły się przygłupy HAARPEM, pozmieniali miejsca gdzie TROPOSFERYCZNE WIATRY robią "brzuszki" w kierunku równika to i pozmieniały i pozamieniały się dotychczasowe STREFY MROZU ze STREFAMI CIEPŁA....

I przyczyną tego nie jest mityczne "globalne ocieplenie ale GLOBALNE OCIPIENIE we wdrażaniu HITLEROWSKIEGO MODELU SPOŁECZNEGO znanego jako judaizm.... tego najbardziej RASISTOWSKIEGO TWORU ze znanych na ziemi.... dzielącego z definicji świat na NADRASĘ czyli żydów i ich NIEWOLNIKÓW czyli CAŁĄ RESZTĘ w tym wszelkie szabes goje

A czemu tak jest - tajemnice tego kryje mitologia nordycka.... dla której żydostwo jest SŁUGAMI KOSMICZNYCH WARHOLÓW od ojca tego "plemienia" znanych jako ABEL/ ODYN... Sługami wedle niej zostali ZDRAJCY I KOLABORANCI jacy za szekle oddali się we WŁADANIE INTRUZÓW (wojów BIBLIJNEGO WĘŻA czyli ABLA) w zamian za możliwość WSPÓŁPASOŻYDOWANIA na pozostałej NIEWOLONEJ RESZCIE..... w tym swoich "wiernych"...

i to WSPÓŁPASOŻYDOWANIE trwa do dziś.... w postaci tzw kapłanów wszelkich religii czy "domów królewskich" - NOSICIELI GENU ZDRADY..... na całej reszcie populacji RAJU najechanego przez hitlerowca ABLA/ ODYNA około 4000 pne (patrz start żydowskiego kalendarza - daty początkowej inwazji żydostwa na tę planetę)....

Portret użytkownika Zenek ;)

LACHY byli narodem wybranym

LACHY byli narodem wybranym bo LECH był ŻYWYM BOGIEM (SYNEM CZŁOWIECZYM) wśród nich... Polacy jako masa na pewno nie.... jak się polactwo nawróci to "może" będzie... jak się nie nawróci" zostanie podobnie jak biblijne nazi od torah WYTRACONE wraz z innymi UPADŁYMI NARODAMI.

Prosta krótka piłka....
bo BÓG SPEŁNIŁ SWOJĄ CZEŚĆ PRZYMIERZA....

za to jego lud zamiast je spełnić woli się PEDALIĆ z upadłymi (z wszelakimi kolorowymi)

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Jakie tam globalne ocieplenie

Jakie tam globalne ocieplenie, jedyne co zauwazylem to zima sie przesunela troche i trwa od stycznia do konca marca, ale to pewnie dlatego ze kalendarz sie na ch... nadaje, trzeba powrocic do slowianskiego kalendarza i wszystko bedzie w normie!

Portret użytkownika Kimbur

Gdy wszystko zamarznie to

Gdy wszystko zamarznie to naukowcy powiedzą, że to szczyt globalnego ocieplenia! Tymczasem chemtraile na miastem Łodzią straszliwie są rozsiewane, zasłaniają słonko i zamiast ciepłego początku jesieni mamy chłód.

Portret użytkownika Eva11

dokladnie, przez ten syf nie

dokladnie, przez ten syf nie ma pieknej zimy z blyszczacym sniegiem  ,czy kolorowej jesieni....

wiosna przychodzi gdzies w szarym polmroku ,a lato szare i mgliste ...

gnoje sami wszystko niszcza ...i wmawiaja jakies chore globalne zmiany ...

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj