Zimny ​​front sprowadził śnieg na Wyspy Kanaryjskie

Kategorie: 

Źródło: Sentinel-2

Po intensywnych opadach deszczu obejmujących większą część północnej i centralnej części znajdującej się w archipelagu Wysp Kanaryjskich, wyspy Gran Canaria, zimny front deszczowy znany jako „gota fria” (zimna kropla) lub DANA (Depresión Aislada a Niveles Altas – odosobniona depresja wysokiego poziomu) , uderzył w tę środę tworząc opady śniegu na szczytach wysp Teneryfy i La Palmy. Meteorolodzy ostrzegają, że może się to zdarzyć również na wyspie Gran Canaria, przed spodziewanym w weekend powrotem burzy z piaskami pustyni zwanej Calima.

 

Południowe kurorty prawdopodobnie unikną najgorszego, ale w nadchodzących dniach w większości miejsc spodziewana jest pochmurna i deszczowa pogoda. Przedstawiciel Hiszpańskiej Państwowej Agencji Meteorologicznej (AEMET) na Wyspach Kanaryjskich, twierdzą, że ten niskociśnieniowy system zawiera zasób zimnego powietrza, a głównym efektem DANA jest zwiększenie termodynamiki niestabilność, która może powodować burze i intensywne deszcze.

 

W środę i czwartek wyspiarze mogą spodziewać się ogólnych i długotrwałych opadów, zwłaszcza na wyspach zachodnich. Możliwy jest również śnieg, zwłaszcza na Teneryfie i La Palmie, a na szczytach Gran Canarii możliwe są opady deszczu. Wiatry ze wschodu spowodują w niektórych miejscach uporczywe porywy, bardziej widoczne w północnej i południowej części archipelagu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaro

najnowszy amerykański

najnowszy amerykański wynalazek broń termiczna z satelit czy odpalenie kolejnej bombki neytronowej , co sugeruje fota?Ciemnemu ludowi równie ciemni meteo wciskają dowolny kit i coraz bardziej gubią się w nazywaniu tych zjawisk. "Kropla"???Ci meteo to z tvn czy z polsat"wksperci"od pogdy?

Skomentuj