Zima w Arabii Saudyjskiej - pustynie zostały pokryte śniegiem

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Opady śniegu w Arabii Saudyjskiej to dosyć rzadkie zjawisko. Mieszkańcy centralnej i północno-zachodniej części kraju nie mogą nacieszyć się śniegiem a na portalach społecznościowych regularnie zamieszczają kolejne zdjęcia i nagrania.

 

Temperatury w miastach Shakra i Tabuk spadły niewiele poniżej 0°C, a piaski pustyni pokryte zostały warstwą śniegu. W listopadzie, temperatury zwykle wynoszą około 20°C.

Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej wpadli w białe szaleństwo. Niektórzy zaczęli lepić bałwany, choć w zeszłym roku znany saudyjski kleryk wyraźnie zabronił tworzenia wizerunków ludzi oraz zwierząt. Wydana fatwa zakazuje budowania "śnieżnych posągów" i uznaje je jako sprzeczne z islamem.

Z kolei inne regiony w Arabii Saudyjskiej wciąż doświadczają nawet ciężkich opadów deszczu, które mogą powodować powodzie. Taka pogoda ma utrzymać się do końca tygodnia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika hfjjfjgggjgfjhfgjfjhff

dlaczego u Was jest tyle

dlaczego u Was jest tyle nienawiści przecież to tacy sami ludzie jak my? Tak samo oddychają, takie same ciała maja, tak samo czują jak my, to są rak samo stworzone istoty żywe jak my?

 

------------------------

Poszukiwanie sprawiedliwości i sensu w świecie, w którym te nie istnieją, jest dla przytomnego i otwartego umysłu tragedią egzystencji.

------------------------

Poszukiwanie sprawiedliwości i sensu w świecie, w którym te nie istnieją, jest dla przytomnego i otwartego umysłu tragedią egzystencji.

Strony

Skomentuj