Zima powoduje wiele problemów w całej wschodniej Europie

Kategorie: 

Źródło: pecypc.md

Ciężkie mrozy nękają mieszkańców Rosji. Zima w tamtym kraju to nie przelewki. Najgorsza sytuacja jest w regionie Magadan gdzie temperatura zeszła aż 50 stopni poniżej zera. Przy takich mrozach nasza zima wydaje się dość ciepła. W wielu miejscach Rosji nocami temperatury spadają obecnie poniżej -40C.

 

Zima nie odpuszcza na Ukrainie. Przez kilka dni oglądaliśmy wiele przekazów z Kijowa czy okolic Lwowa, gdzie ludzie często tkwili w wielokilometrowych korkach bez możliwości kontynuowania jazdy przez wiele godzin. Oczywiście to stwarzało potencjalne ryzyko zamarznięć. Niestety według służb sytuacja na Ukrainie nie poprawia się a pogarsza.

Podobnie trudna sytuacja jest w Mołdawii i w Kazachstanie gdzie brak przejezdności. Kiszyniów, stolica Mołdawii prowadzi podobną walkę ze śniegiem jak Kijów i Lwów. Do pomocy włączono wojsko i dodatkowe pługi śnieżne. Mimo to opady odcięły od świata kilka obszarów.

Jak donoszą rumuńskie media 44 miejscowości z obszarów Vaslui, Votoshan, Iasi, Bacau i Suczawy zostały pozbawione elektryczności. Silny wiatr i śnieg doprowadził do upadku wielu linii energetycznych. Najtrudniejsza sytuacja w Botosani, gdzie 17 wspólnot pozostało bez prądu.

 

Śnieżna aura zawitała też do wschodniej Polski i bardzo możliwe, że wkrótce sytuacja zacznie przypominać tą, jaką widzimy w zachodniej Ukrainie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ludziwit

Polskę ma przykryć wkrótce

Polskę ma przykryć wkrótce gruba warstwa śniegu. Nie latajcie samolotami między 21 a końcem grudnia. Zima będzie ciężka z przerwami w dostawach prądu. Trzy miesiące najgorsze.  Zadbajcie o niezależne ogrzewanie. Na wiosnę powodzie. Lato wręcz upalne.

Portret użytkownika nanashi7

Witam Rosja: -10 st. C-

Witam
Rosja:
-10 st. C- ludzie się opalają
-20 st. C- ludzie ubierają krótkie spodenki i t-shirt
-30 st. C- ludzie zakładają lżejsze swetry
-40 st. C- ludzie ubierają bluzy
-50 st. C- ludzie włączają ogrzewanie na najniższej temp.
-60 st. C- ludzie podkręcają ogrzewanie na maxa
-70 st. C- ludzie wypijają na dzień pół litra na rozgrzanie
-80 st. C- ludzie wypijają tyle ile mogą aby się upić
-90 st. C- dla nich to tyle ile dla nas -20 st. C
Fakt, te groźby na Rosji nie robią większego wrażenia. Gorsze dla nich już były upały tego lata i pożary lasów. To była manipulacja klimatem. Teraz sądzę że to naturalne zjawisko które mogło być wynikiem wcześniejszych manipulacji klimatem. Nic nie pozostaje bez wpływu przeszłych zdarzeń. Pamiętacie zimę tamtego roku? Temperatura spadła prawie do -30 st. C. 20-30 lat temu takie temperatury były. Babcia mi opowiadała jakie za jej czasów były zimy. Teraz nie powinniśmy się dziwić tak niskim temperaturom pod warunkiem że utrzymywałyby się przez całą zimę i padałby śnieg. A nie w środku zimy +10 st. C. To jest dziwne. Teraz wojsko bawi się pogodą. Pamiętam jak byłem kiedyś w górach w listopadzie i było prawie 20 st. C. 

Portret użytkownika Roman Bratny

Co to jest te -20? Gdy

Co to jest te -20? Gdy Wermacht wracał z podkulonym ogonem spod Stalingradu to ponoć im palce latały po"całym bucie". Ruskie leżą w klimacie kontynentalnym czyli srogie zimy i gorące lata. Nic nadzwyczajnego.

Portret użytkownika Piotrek

Z tą skalą to trochę

Z tą skalą to trochę przesadziłeś no ale faktem jest że ludzie twardsi niż u nas przynajmniej jeśli o zimy idzie.
Już tłumaczę jak oni to robią.Otóż informacja ta pochodzi z pierwszej ręki od człowieka który służył w ruskim wojsku na Syberii.
Nie będę się zagłębiał w to jak było tam zajebi..... zimno podam tylko jeden szczegół który powinen uzmysłowić Wam że naprawdę Nasze -30 to dla nich prawie wiosna  otóż Ci żołnierze aby się wysikać i tu uwaga .............................musieli rozpalać ognisko bo inaczej się nie dało.
A przeżycie w tak ekstremalnych warunkach zawdzięczają tylko jednej rzezczy a jest nią wódka.
Także zapasy tego jakże szlachetnego trunku zawsze warto mieć.

Portret użytkownika Zygi

Kto z was obserwuje przyrodę

Kto z was obserwuje przyrodę i umie to czynić? Czy przygotowani jesteście na zimę, jakiej jeszcze nie było? Wielu zakończy swoje życie podczas wielkich mrozów, które rzadko bywają w tych stronach. Powodem takich mrozów jest grzech ludzki, który przebija sobą Niebo. Demon zaciemnia wasze umysły, abyście nie zdołali się ocknąć, a znieczuleni nie podjęli żadnego działania.
 
skopiowane ze strony http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl/2012-.-.htm

Strony

Skomentuj