Ziemska atmosfera jest tak gęsta dzięki kolizjom z kometami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy dowodzą, że duża część atmosfery Ziemi została sprowadzona na naszą planetę, miliardy lat temu, za pomocą komet, które nawiedzały naszą część przestrzeni kosmicznej. Wyniki badań na ten temat zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communication.

Eksperci przeanalizowali próbki starożytnych maleńkich pęcherzyków powietrza wyciągniętych z wody znalezionej w próbkach kwarcowych ze starożytnych czasów. Zespół stwierdził, że powietrze w skałach częściowo składa się z bardzo rzadkiego składnika ksenonu - Xe. 

 

Składnik ten nie jest obecny w płaszczu Ziemi i nie jest wykrywany w meteorytach, dlatego autorzy badania sugerują, że został sprowadzony na Ziemię przez komety. Prawdopodobnie stało się to jeszcze przed powstaniem atmosfery. Wiek próbek kwarcu z rdzeni wiertniczych, pozyskanych w południowej Afryce to ponad trzy miliardy lat.

 

Autorzy badania zwracają uwagę, że badanie gazów uwięzionych w starożytnych skałach, otwiera nowe perspektywy w ustaleniu pochodzenia i ewolucji lotnych pierwiastków na Ziemi. Ich zdaniem konieczną kontrybucję różnorodnych związków chemicznych zapewniały komety. 

 

Jest to bardzo prawdopodobna teoria, ponieważ potwierdzono, że te ciała niebieskie często składają się z wody i innych pierwiastków. Jednak aby być w stanie wpływać na skład atmosfery planety, potrzeba ogromnej ilości komet. Trudno nawet wyobrazić sobie jak mógł wyglądać ten okres istnienia naszej planety.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nil

Ksenon tworzy się w Ziemi w

Ksenon tworzy się w Ziemi w trakcie rozpadu pierwiastków ciężkich  np. uranu i stąd bierze się jego śladowa obecność w obecność w kwarcu. Naukowcy powinni najpierw więcej czytać a potem badać i pisać, ale niestety "punktoza" zabiera czas potrzebny na czytanie a wyniki badań pozwalają na dowolne interpretacje i służą wymyślaniu niesamowitych odkryć potrzebnych do pozyskania funduszy "na życie" i na kolejne odkrywcze badania.

Portret użytkownika Kwazar

I pomyśleć tylko,że będzie

I pomyśleć tylko,że będzie jeszcze gęstsza Smile Swoją droga, wie ktoś może dlaczego kiedyś, dawno temu,wszystko było bardzo duże ? I Dinozaury i owady i wogóle wszystko ? Wstępnie, to tak wiem,bo taka była aura. Ale może jakies inne pomysły ?

Portret użytkownika Q

W powietrzu było dużo więcej

W powietrzu było dużo więcej tlenu a na ziemi było znacznie cieplej , dużo za ciepło jak dla ludzi - dlatego gadom i robalom tak świetnie się żyło. A jak jest bardzo ciepło to i wilgotno też jest, więc i roślinność rosła nie ograniczana okresami wegetacyjnymi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

{A wszystkim tłumokom od "zwiększania poziomu CO2" powtórzę jeszcze raz - Roślinom wystarcza ten dwutlenek węgla, który powstaje w glebie jako efekt rozkładu szczątków organicznych i rozwoju mikrobów. Tu jest dowód na tą tezę:https://dobrewiadomosci.net.pl/33684-czy-roslina-moze-przetrwac-w-szczelnie-zamknietej-butli-niezwykle-doswiadczenie-davida-latimera/
Przyjrzyj się jeden z drugim "CO2 - talibie" - jak bujnie ta roślina rośnie bez niczyjej pomocy.

Portret użytkownika Franek Grzesiak

Komety to prawdopodobnie

Komety to prawdopodobnie jakieś obiekty które mkną po firmamencie gdzie są wody. To dziwacznie brzmi ale ponad nami są wody ale innego rodzaju jakby bardziej gęste, ludzie puszczali rakiety i trafiały na barierę a niekiedy rakieta szybowała po tych wodach zostawiając podobny ogon jak motorówka. Amerykanie puszczali rakiety z bombami ale nie przebili firmamentu.

Portret użytkownika Darek Konewka

Franek co ty wypisujesz, to

Franek co ty wypisujesz, to nie prawda gdyż ja oglądałem naukowe programy edukacyjne w telewizji, tam zupełnie inaczej to wyjaśnione było, bardzo naukowo, dużo naukowych słów których ja nie rozumiałem ale wiedziałem że to bardzo naukowe jest.

Portret użytkownika syriues

Sens w tym,ze atmosfera nie

Sens w tym,ze atmosfera nie jest atmosfera.jest tutaj raczej szkło na gorze z krzemu .a wiec te kratery na ziemi podobno z kosmosz ,to zwyczajnie sa korki z wody z potopu, a nie jakies pozostalosci po niewiadomo czym.

Takze nauczyńscy wykuczyńscy sie niech dalej okłamują,bo mogą.a że jedni drugich ,tzn może że to lubią bo są poprostu zazdrośni o głupotę, bo z jej powodu dostarczają sobie pieniędzy. Im gorszy absurd tym bardziej płatny 

Portret użytkownika Q

Ty lepiej sobie kup korek

Ty lepiej sobie kup korek analny i przestań głupoty wypisywać .. Lol
Czy naprawdę cofanie się w rozwoju uważasz za powód do "dumy" ? Mam wrażenie że grono wyznawców idiotyzmów z każdym dniem się tu powiększa .. lub co bardziej prawdopodobne poprostu ośmieleni kolejnymi ujawnieniami sami się obnażają ..

Im większy i ławiejszy dostęp do informacji z dowolnego źródła tym większe skretynienie .. jeszcze trochę i zaczniecie usypywać stosy z książek by je palić wraz z ich autorami .
Ja nie dziwię się , że IDIOKRACJA się zbliża .. skoro jej obywatele sami się namnażają.
Gdy ślepy prowadzi ślepego wtedy obaj wpadają do dołu - mówi Ci to coś ? 
Są tacy , których jedynym celem jest powszechne zwiedzenie czyli oszukanie poprzez wmawianie ludziom kłamstw - tylu ilu się da .. czy naprawdę chcesz być jednym z tych, to Ci się podoba ? Ja tylko mówię - nie daj się otumaniać, nie przyłaczaj się do sekty ciemnogrodu bo ta droga prowadzi tylko do zguby.
Nie mówię Ci w co masz wierzyć .. powiadam jedynie : nie idź tą drogą ! 

Portret użytkownika piotrek

Straszne teorie ! Atmosfera

Straszne teorie ! Atmosfera powstała przez eter (ciemną materię) która na zasadzie implozji mknie z kosmosu do paliwa jądrowego w środku Ziemi, żeby dopalić ten materiał (to będzie koniec Ziemi) Ten mknący strumień eteru to jest strumień grawitacji to dopycha to co żywe na powierzchni i on wybija z Ziemi zawartość jej skorupy przez to co się odłożyło z poprzednich wieków więc azot i wegiel skorpa jest nasycona martwymi ty pozostałościami zwierząt i roślin obecność tlenu wiąże wybite atomy azotu i węgla i to jest nasza atmosfera jej wysokość nad ziemią zależy od ilości i prędkości eteru ze względu na stan jej paliwa jądrowego w jądrze jak dużo to paliwo jeszcze ciągnie eteru. Grubość skorupy się powiększa od pozostałości dopalania paliwa jądrowego.

Strony

Skomentuj