Ziemię czeka na dniach duża burza magnetyczna

Kategorie: 

Źródło: NASA

Zgodnie z prognozą pogody kosmicznej, w kierunku Ziemi zmierzają dwa koronalne wyrzuty masy. Plazma ze słońca dotrze do naszej planety 18-19 maja 2021 roku.

 

Pierwszy wyrzut został wygenerowany z okolic plamy słonecznej AR2822 i nastąpił 13 maja, a drugi z plamy słonecznej AR2823 14 maja.  Oprócz tego na tarczy słonecznej mamy dziurę koronalną, która będzie skierowana bezpośrednio na Ziemię przez kilka następnych dni.

Strumień wiatru słonecznego wypływający z tej strefy powinien dotrzeć do Ziemi do 18 maja i może doprowadzić do zaburzeń geomagnetycznych na wyższych szerokościach geograficznych. W zależności od stanu wiatru słonecznego możliwy może być również sztorm geomagnetyczny.  Zdjęcie poniżej autorstwa urządzenia SDO należącego do NASA.

Osobno emisje te wydają się być słabe i nieistotne, ale będą zbliżać się do Ziemi jedna po drugiej, co może spowodować dość silną burzę geomagnetyczną.

Wszystko będzie zależało od tego, czy nasza „tarcza magnetyczna” będzie w stanie to zniwelować.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika .44

Codzienny komentarz

Codzienny komentarz dziennikarzów i polityków: Łuksza, Maciak, Ator, Uszi, Gryguć, Pinokio i innych wielu
mne meeeee neeee mnnnmeee eeeee mmmmm eeeee nnneeee jak kozy na chazarskim stepie meeee
i tyle

Portret użytkownika Grosz

HAARP Nowa bron stanów

HAARP Nowa bron stanów zjednoczonych , może wywołać praktycznie każdą pogodę , wiatry o prędkości 300 km/h , ciekawe jest to że wszędzie wybuchają wulkany i szaleją tornada ale w Waszyngtonie nie pojawiło się nic podobnego i zawsze mają ładną pogodę . Tak ludzie żadna jądrowa wojna nie będzie teraz jak sie ameryka wkurwi to zmiecie każde miasto z powierzchni ziemi Smile

Strony

Skomentuj