Ziemia znowu zadrżała z dużą siłą w północnych Włoszech

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012kmtv

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.8 stopni w skali Richtera miało miejsce dzisiaj, 29 maja 2012 o godzinie 7:00 czasu uniwersalnego. To już kolejny silny wstrząs, jaki nawiedził północne Włochy w ciągu ostatnich kilkunastu dni.

 

Epicentrum wstrząsów było zlokalizowane między miejscowościami Parma, Ferrara i Modena. Głębokość trzęsienia to tylko 10 kilometrów. Sejsmolodzy już po poprzednim trzęsieniu zwracali uwagę na to, że tak płytkie zjawisko sejsmiczne jest czymś wyjątkowym i nieoczekiwanym.

 

Wstrząsy były odczuwane praktycznie w całych północnych Włoszech. Poprzednia aktywność sejsmiczna w tej okolicy miała miejsce 20 maja 2012 i w jej wyniku śmierć poniosło 7 osób oraz zostało zburzonych wiele budynków w tym dużo średniowiecznych zabytków. W tej chwili nie ma jeszcze doniesień o możliwych szkodach lub ofiarach.

 

Aktualizacja:

W ciągu 23 minut po wstrząsie we Włoszech doszło do kolejnego trzesienia ziemi w okolicy Sofii w Bułgarii. Poprzednio sekwencja była podobna czyli najpierw zadrżały Włochy a potem Bułgaria. Sejsmolodzy stwierdzili wtedy, że oba trzęsienia nie mają związku, lecz zaznaczyli, że to zaskakująca aktywność bo w kraju tym poprzednie wstrząsy około magnitudy 6 stopni miały miejsce w połowie XIX wieku, Dzisiejszy wstrząs miał magnitudę około 4.5 stopnia, ale fakt, ze nastąpił w bardzo krókim czasie po wstrząsie włoskim powoduje, że związek między oboma zjawiskami jest bardziej niz oczywisty.

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012kmup

 

Według najnowszych doniesień mediów włoskich w wyniku dzisiejszego trzęsienia ziemi zginęło sześć osób. Bilans ten może się jeszcze zmienić. Znowu doszło do uszkodzeń wielu budynków, zwłaszcza tych, które mają naruszoną konstrukcję po porzednich wstrząsach. Od czasu wystąpienia pierwszego silnego wstrząsu, który miał miejsce o godzinie 9:00 czasu lokalnego doszło już do pięciu wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy osiągnął magnitude 4.8 stopnia w skali Richtera.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika klara

La terra non smette di

La terra non smette di tremare. Nella notte l’Ingv ha registrato più di 58 scosse in Emilia Romagna. La situazione sta diventando sempre più allarmante. Gli ultimi dati ottenuti tramite la Protezione Civile mostrano un quadro drammatico. Il terremoto ha infatti causato 16 vittime, 350 feriti e 8 mila sfollati.Questi numeri si vanno a sommare a quelli precedenti. Le zone più colpite sono Camposanto, Cavezzo, Medolla, Mirandola e San Felice sul Panaro e di quello di San Giovanni del Dosso, nel Mantovano. dzis tj ta noc, bilans, ok 58 wstrzasow,16 zabitycg 350 rannych i 8 tys bez domow.najbardziej ucierpialy regiony w-w. pozdr,i patrze na dompozdr dla xyz!3majmy sie Smile

Portret użytkownika szaman

Afryka nie zatonie, ale oba

Afryka nie zatonie, ale oba kontynenty - europejski i afrykański - wciąż zbliżają się do siebie" - powiedział Rinus Wortel z Uniwersytetu w Utrechcie. "Wygląda na to, że istnieje możliwość, iż we właściwym czasie staniemy się świadkami procesu subdukcji Europy pod Afrykę"

Portret użytkownika daydreamer

Jesli planeta X, czy jak

Jesli planeta X, czy jak wolicie, Nibiru, jest brazowym karlem, to wypatrzenie jej przez optyczne teleskopy jest raczej niemozliwe (niskie albedo). Potrzebny jest do tego teleskop widzacy w poczerwieni. Poza tym, karzel moze miec stosunkowo niewielkie wymiary, ale duza mase.Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wyjaśnieniem części trzęsień

Wyjaśnieniem części trzęsień Ziemi jest fakt oddziaływania "popychającego" pędu grawitacji i oddziaływania doganiającej nas Venus.Za kilka dni nas dogoni na wysokości Słońca i przejdzie przez jego tarczę...(06-06-2012) Następne dni będzie efekt odwrotny.: "ssania" , a nawet tygodnie będą chrakteryzować się zwięksdzoną aktywnością tektoniczną i wulkaniczną Ziemi. I właśnie ta sytuacja sprzyja ziemskim łotrom i szubrawcóm zintensyfikować testy swoich broni... Cokolwiek sie stanie... stanie sie z powodu ... Venus... A więc są powody, by się bać... 

Portret użytkownika MonaLisa

Jak to nas tu nie ma? A któż

Jak to nas tu nie ma? A któż wtedy tu piszę, na tym forum?  Hologramy?  UFO-ludki? Czy cyborgi?Ja tam nie jestem żadna FIKCJĄ.  I ty też, NIKT. Po-prostu jesteśmy tutaj, żeby "odrobić kolejna lekcję z życia wzięta".Dobranoc wszystkim internautom! Wszystkim, bez wyjątków!  

Portret użytkownika MonaLisa

Witam, witam, NIKT! Domyślam

Witam, witam, NIKT! Domyślam się, o czym chcesz powiedzieć ;  że żyjemy w Matrix-ie, nasz Wszechświat - to hologram i my sami jesteśmy hologramem?Z punktu widzenia fizyki kwantowej - to rzeczywiście, wszystko znajduje się jednocześnie w wielu wymiarach (bo foton - "drży" falowo-krztałtnie, nie jest "zastygłą" cząstką). Są to paralelne światy, gdzie w każdym z nich jest "inny czas liniowy", inaczej my wyglądamy i zachowujemy się, i inne wydarzenia spotykają naszych "sobowtórów" .Ale ezoteryka mówi nam, ze nasze ciało fizyczne - to jest właśnie ten "hologram", ale nasza dusza - jest wieczna,  Dusza nie może być naraz w wielu miejscach, bo jest ona uniwersalna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. A więc - istnieje jako jednostka. ISTNIEJE. Nie jest fikcja, hologramem.  Jest Energią.Dlatego ja też nie jestem fikcja, lecz - energią, atomem. O to mnie chodziło.Ale chętnie wysłucham twojej opinii. Co dwie głowy - to nie jedna!  Pozdrawiam! 

Portret użytkownika NIKT

Dokladnie tak jest i to

Dokladnie tak jest i to wlasnie mialem na mysli. Fizyka kwantowa. Dokladnie chodzi o Kwarki, ktore sa nosnikami informacji, ktore znikaja ( w tym czasie lacza sie z " BOGIEM " i pojawiaja by materializowac atomy, ich strukture, tym samym nas i wszystko ( co materialne ) co nas otacza, co widzimy i nie widzimy ( takze materialne). Czesto mowimy do siebie "JA" . Trzeba by sobie postawic pytanie, czym jest to "JA" . Dla mnie jest to energia, moja niesmiertelna DUSZA.  Mowimy czesto, " oh, jak ja wygladam " nalezy to rozumiec, ze nie jestesmy zadowoleni z wygladu naszego ciala, trzeba by je wypielegnowac. Mowiac "JA" myslimy o naszej duszy, czesto nie zdawajac sobie z tego sprawy. Piszemy czesto : "Wiedza zostala nam przekazana juz tysiace lat temu". Komu zostala przekazana ? Odp: NAM. A jak to mozliwe ? Przeciez tysiace lat temu.... a ja dopiero zyje kilkadziesiat lat !  Chodzi o niesmiertelnosc DUSZY .  Wszystko, cala wiedze mamy gdzies tam zakodowana w podswiadomosci, musimy sie nauczyc z niej korzystac. Coraz wiecej ludzi to potrafi. Itd itp. Mona Lisa, wiem ze rozumiesz o co chodzi i w Twym poscie masz racje. Piszac ze jestesmy projekcja, mialem na mysli wlasnie Kwarki.  Bo one materializuja  informacje (ktore zostaly im przekazane w tym czasie, kiedy ich nie bylo w atomie ). Materializuja je z tak duza czestotliwoscia, ze nie jestesmy w stanie tego zauwazyc.  Martix, to znowu inna sprawa. Mozna o tym przeczytac na innemedium.pl :)Przepraszam forumowiczow, ze napisalem cos, co nie wiaze sie z tematem o trzesieniu ziemi we Wloszech, lecz jest to forum ktore sie mimowolnie rozwija i nie byloby dobrze, gdybysmy przecinali nitki informacji. Pozdrawiam. :) 

Portret użytkownika szaman

  Środa 30 maja 2012,

 Środa 30 maja 2012, 06:01:26 UTC94 minut temuWschodnia Turcja2,92,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 06:00:34 UTC95 minut temuPółnocne Włochy3,810,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:57:21 UTC98 minut temuFrancja2,82,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:55:55 UTC100 minut temuDodecanese Islands, Grecja2,57,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:55:50 UTC100 minut temuPółnocne Włochy2,75,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:50:04 UTC106 minut temuSouthern California1,99,6USGS RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:44:53 UTC111 minut temuGrecja2,07,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:42:47 UTC113 minut temuPółnocne Włochy2,95,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:36:59 UTC119 minut temuWschodnia Turcja3,52,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:36:23 UTC119 minut temuBułgaria3,42,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:29:58 UTC2 godziny temuPółnocne Włochy2,620,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:22:46 UTC2 godziny temuGrecja2,84,0CSEM-EMSC RSSDetalŚroda 30 maja 2012, 05:21:52 UTC2 godziny temuPółnocne Włochy2,15,0CSEM-EMSC RSSDetalŚr 

Strony

Skomentuj