Ziemia znalazła się w obszarze oddziaływania burzy magnetycznej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Aktualnie na Ziemi trwa burza magnetyczna spowodowana przez ostatnią aktywnośc słoneczną. Docierają do nas skutki rozbłysku X z 7 listopada.

 

Obecnie poziom indeksu fluktuacji magnetycznych Kp dochodzi do poziomu 5, ale spodziewany jest wzrost do poziomu Kp 6 lub 7. Wszystko to oznacza, żr trwa burza magnetyczna na poziomie G2, czyli średniej wielkości. Nie będzie to wystarczająco silne zjawisko, aby wywołać zorze polarne na terenie Polski, ale kto wie, na północy, o ile będzie dobra pogoda, może uda się coś zobaczyć.

Zjawisko to nastąpiło jako konsekwencja aktywności słonecznej z regionu 2205. Znajduje się on obecnie na wprost Ziemi i każde zdarzenie będzie geoefektywne. W tej chwili prawdopodobieństwo powstania kolejnych rozbłysków klasy X sięga 30% a klasy M aż 70%.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika qismo

Uwierz, że nie chciałbyś tego

Uwierz, że nie chciałbyś tego przeżyć.
Każdy ukłąd scalony zostałby uszkodzony. W konsekwencji czego:
-nie było by prądu,
-wszystkie sklepy zostałyby okradzione w 24h,
-brak paliwa,
-każde auto młodsze nisz 18-20 lat nie zadziała, 
-totalna dezindormacja,
-brak jaiegokolwiek urządzenie odbiorczo-nadawczego, opróczy tych starych radiostacji z lat 60 i 70, gdzie nie było jeszcze wiele układów scalonych a te co były są na tyle wytrzymałe że przetrwają takie coś... itd itd.
 

Nadal chcesz się przekonać jak by to było?
Jeśli tak to pomyśl sobie co by zrobili ludzie w miastach?
Jedzenie by się skończyło w przeciągu 2-3 dni, woda tak samo, i co dalej?

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika canela

ok... rzadko zabieram tu

ok... rzadko zabieram tu głos, raczej czytam, ale kurde..Angelus Maximus sorry. Najpierw zabierasz głos w kontekście ataku malutkiej bomby nuk rzekomo mającej zmieść Warszawę i cały jej bałagan i pomyślałam, że po wszystkim zostaniesz w swoim zdolnymdoprzetrwania bunkrze kiedy tak strasznie radziłeś warszawiakom wjechać z miasta. Teraz opowiadasz o rozwodach i obiadach swojej ex...także tego..............Wchodzę tu, żeby się czegoś dowiedzieć i poczytać konstruktywne opinie i komentarze osób znających temat lepiej niz ja. i...się nie wymądrzaj, wyjdź z bunkra jak dorośniesz do prawdziwej merytorycznej dyskusji. 
 
pozdro
 
Canela

Strony

Skomentuj