Ziemia zderzyła się z obiektem międzygwiezdnym, ale nikt tego nie zauważył

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W październiku 2017 roku, astronomowie odkryli pierwszy w historii ludzkości zaobserwowany obiekt międzygwiezdny, który przeleciał przez Układ Słoneczny. Tym ciałem niebieskim była asteroida Oumuamua, której pochodzenie do dzisiaj budzi wielkie emocje. Okazuje się, że ludzie mieli już do czynienia z obiektami z odległych galaktyk, ale po prostu nie umieli tego zauważyć.

 

Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Harvarda. Według nich obiekt, który zderzył się z ziemską atmosferą w styczniu 2014 roku również był takim międzygwiezdnym podróżnikiem.

Astronomowie Avi Loeb i Amir Siraj, starannie zbadali dane NASA z pierwszej połowy 2014 roku. Około trzeciej nad ranem 9 stycznia 2014 roku, na niebie nad północno wschodnim skrajem wyspy Papua Nowa Gwinea widziano spadający meteor. 

Okazało się, że obiekt kosmiczny leciał w kierunku Ziemi z prędkością 60 kilometrów na sekundę i był bardzo mały. Jego szerokość nie przekraczała jednego metra. Kiedy naukowcy obliczyli trajektorię jej lotu, stało się jasne, że obiekt ten nie orbitował wokół Słońca. To znaczy, że nie było go w naszym Układzie Słonecznym i przyleciał z przestrzeni międzygwiezdnej. 

Naukowcy doszli do wniosku, że obiekty międzygwiezdne mogą być częstszymi gośćmi Układu Słonecznego niż nam się wydawało. Po prostu astronomowie ich nie zauważają. Są to niezmiernie interesujące ciała niebieskie, które mogą przekazać nam wiele informacji, a nawet dostarczyć życie na odległe planety. 

 

Po wysłuchaniu opinii naukowców, społeczność astronomiczna podzieliła się na dwa obozy. Niektórzy uważają, że ​​naukowcy zbyt wcześnie wyciągnęli tak daleko idące wnioski. Jednak wśród naukowców, są i tacy, którzy wspierają interpretację specjalistów z Harvardu.
 
 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Ziemia jest wirującą kulą,

Ziemia jest wirującą kulą, która gna przez galaktykę wirując i kręcąc się jak byk na rodeo a nas trzyma nie widzialna siła ha ha. Że poważni ludzie w to wierzą, szok normalnie. Iss istnieję, ludzie chodzili po księżycu, a żydzi nie chcą naszych pieniędzy. Politycy są uczciwi, a żywność, woda i powietrze zdrowe i świeże. Niech moc TVN bedzie z wami!

kolo21

Portret użytkownika minoduesp

Wszelkie dolatujące do nas

Wszelkie dolatujące do nas obiekty kosmiczne pochodzą z NASZEJ GALAKTYKI (!) o nazwie "Droga mleczna" . Nie należy mylić układów słonecznych z galaktykami ,które są ich skupiskami ... to nie jest wiedza tajemna.

Czekam na dzień, w którym Japonia upomni Polskę do wypłat odszkodowań za Hiroszimę i Nagasaki.

Portret użytkownika minoduesp

Tak właśnie jest ,tyle że

Tak właśnie jest ,tyle że przyszłość nie jest z góry ustalona bo nie istnieje a wszelkie wizje czy proroctwa mogą być co najwyżej alternatywnymi możliwościami lub nadzieją dla głupców tudzież pogróżką i za pewne to on miał na myśli, tyle że nie dostatecznie rozwinął swą wypowiedź.

Portret użytkownika Adi20

Zawsze takie newsy mnie bawią

Zawsze takie newsy mnie bawią. Ludzie są od dawna przygotowywani na zagrożenie spoza Ziemi. A to UFO, a to meteor, a to że Ziemia sie kręci :) Oczywiscie to wszystko  fiukcja, majaca na celu... ale o tym sie dowiecie z Biblii. Czytajcie, bo czas przyjscia Pana Jezusa jest bliski. 

Portret użytkownika epuzer

Spóźnia się ten Pan Jezus już

Spóźnia się ten Pan Jezus już prawie 2000 lat. Miał powrócić jeszcze za życie apostołów; w chwale na obłokach, Oni na niego czekali; i co? Jezus ich okłamał, a więc jest kłamcą. Czegóż innego można się spodziewać po Żydzie. 1000 lat temu w Rzymie też na niego czekali i co? Powstał sylwester. Czegóż można od bogów oczekiwać...?

Portret użytkownika Gdzie

W latach 70tych gość

W latach 70tych gość powiązany z mosadem powiedział że najpierw wrogiem będą komuniści potem terroryści następnie meteoryty i kosmici.

 

Wszystko to oczywiście odgórnie sterowane żeby ciemna masa się bała. Wszystko się sprawdza.

A wnikliwi wiedzą że ziemia jest płaska Smile

Skomentuj