Ziemia wkracza w nowy okres masowego wymierania

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od dłuższego już czasu sugerowano, że ilość gatunków istot żywych na świecie ulega tak znacznej redukcji, że można o tym mówić w kategorii masowego wymierania. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że obserwujemy początek tego procesu, a głównym tego winowajcą są ich zdaniem ludzie.

 

Opinia ta została ostatnio sformułowana przez międzynarodowy zespół naukowców kierowany przez Rodolfo Dirzo z Uniwersytetu Stanforda. Badacze doszli do wniosku, że w ciągu ostatnich kilku dekad na Ziemi znikną setki gatunków zwierząt i głównym odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest wzrost liczby ludności na świecie. Przykłady działań, które są szkodliwe dla innych mieszkańców naszej planety to ich zdaniem nadmiernej eksploatacji zasobów i niszczenie siedlisk dzikich zwierząt celem poszerzenia przestrzeni życiowej dla homo sapiens.

 

W wyniku wyginięcia określonych gatunków, może też dojść do niezamierzonych konsekwencji. Zwierzęta często odgrywają kluczową rolę w różnych ekosystemach, więc ich zniknięcie może im zagrażać, co odbije się również na nas.

 

W ciągu ostatnich 500 milionów lat, wystąpiło przynajmniej pięć masowych wymierań organizmów żywych. Największe z nich były w stanie spowodować zniknięcie nawet 98% wszystkich żyjących na Ziemi zwierząt. Zawsze jednak następował mozolny okres odbudowy różnorodności, co ostatecznie prowadziło do tego, że pojawiały się nowe dominujące gatunki.

 

W przeszłości jednak do takich dramatycznych wydarzeń dochodziło zwykle na skutek nagłej zmiany panujących warunków, na przykład po uderzeniu asteroidy, lub nagłej aktywności wulkanicznej. Teraz jednak winni mają być ludzie i powodowane przez nich uszczuplenie ekosystemu, które może doprowadzić do załamania wielu łańcuchów pokarmowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika maroko

Neandertalczycy nie wygineli

Neandertalczycy nie wygineli tylko polecieli w kosmos wystarczyło im 1000 lat rewolucji przemysłowej żeby stworzyć technologię , a to co pozostało w jaskiniach to neandertalczycy z epoki kamienia łupanego w którym byli także i ludzie

Portret użytkownika Klarsen

Pewna teoria głosi, że każda

Pewna teoria głosi, że każda określona przestrzeń (w naszym przypadku Ziemia) może utrzymać ściśle określoną ilość energii, potrzebną do utrzymania na niej życia. Jednocześnie im istota jest bardziej świadoma, tym więcej przestrzeni życiowej potrzebuje. Oznacza to, że im gęściej zaludniony świat, tym więcej istot o niskiej świadomości go zamieszkuje. W takim razie, jeśli prawdą jest, że nasza planeta wraz z częścią przedstawicieli gatunku ludzkiego przechodzi na wyższy stopień rozwoju (czyli powiększa swoją świadomość), to oznacza to masowe wymieranie gatunków oraz istot o niższej świadomości, niedostosowanych do wzrastających wibracji.

Portret użytkownika rodz

  Ziemia wkracza w nowy okres

 
Ziemia wkracza w nowy okres masowego wymierania ? Masowe wymieranie jest owocem "teorii przeludnienia".
Za ojca owej teorii uważa się angielskiego kaznodzieje i ekonomistęThomasa Roberta Malthusa(1766-1834)(eugenika,genetyka,depopulacja,polityka zrównoważonego rozwoju).
W rzeczywistości ci którzy wspierają owe patokratyczne doktryny ekonomiczne tak naprawdę walczą z Bogiem.Im bardziej wysilają się w wymyślaniu  ludobójczych metod zmiejszenia populacji ludzkości tym   szybciej następują  po sobie wydarzenia zmierzające do światowego  ekonomicznego Armagedonu. Nie ma przyszłości dla patokratycznych rządów i ich popleczników  :(Amosa 2:13-16) 13 Oto sprawiam, że chwieje się to, co jest pod wami — jak się chwieje wóz napełniony świeżym pokosem zboża. 14 I przepadnie szybkiemu miejsce ucieczki, i żaden silny nie powiększy swej mocy ani żaden mocarz nie ocali swej duszy. 15 I nie ostoi się nikt, kto dzierży łuk, a nikt prędki w nogach nie ujdzie ani żaden jeździec na koniu nie ocali swej duszy. 16 A kto wśród mocarzy odznacza się silnym sercem, nago będzie uciekał w owym dniu’(...)

 
 
 

Strony

Skomentuj