Ziemia uniknęła możliwego uderzenia asteroidy w 2052

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Najbardziej niebezpieczna asteroida 2021 QM1, która niedługo mogłaby uderzyć w Ziemię, została wykluczona z listy potencjalnych zagrożeń dla planety, o czym informowała oficjalna strona internetowa Europejskiej Agencji Kosmicznej.

2021 QM1 to ciało niebieskie o szerokości 50 metrów, które zostało po raz pierwszy zauważone w sierpniu 2021 roku przez obserwatorium Mount Lemmon w Arizonie. Asteroida podążała trajektorią, która przecinała orbitę Ziemi i miała zderzyć się z planetą w 2052 roku.

 

Od tego czasu naukowcy nieustannie monitorują ciało niebieskie, dopóki nie przestało być widoczne dzięki światłu Słońca. Gdy tylko niebezpieczna asteroida znów stała się widoczna, astronomowie ponownie obliczyli jej trajektorię. Okazało się, że obiekt kosmiczny nie stanowi już zagrożenia dla Ziemi.

 

Dodatkowo asteroida nie tylko zmieniła swoją ścieżkę, ale także stała się znacznie mniejsza prawdopodobnie na skutek fragmentacji jakiej mogła zostać poddana na skutek sił kosmicznych.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Czy te asteroidy nie stają

Czy te asteroidy nie stają się powoli tak niecelne, że aż nudne ? A tak w ogóle to który mamy rok ? Czyżby już 2053 ?  bo z tematu wynika, że Ziemia uniknęła możliwego uderzenia asteroidy w 2052. No i spoko tylko pytanie mam....To teraz jaki mamy rok i w jakim ja świecie żyję ? Sam już doprawdy nie wiem. A potem się idioci dziwią że piję aby sytuacje w czasie opanować. Ale to nic dziwnego jak oni mi nawet dzień tygodnia przechachmęcą . Ja mówę że poniedziałek a oni że tu mi środa, no i jak tu żyć ?

Portret użytkownika Q

Osłabiając swoje zdolności

Osłabiając swoje zdolności poznawcze alkoholem, niczego waść nie opanujesz a jedynie zgłuszysz się i mózg uszkodzisz (niepostrzerzenie) nie wspominając o reszcie organów - taka prawda. Opanować sytuację - tą we własnej głowie i poza nią na zewnątrz - można jedynie zwiększając swe możliwości psycho-fizyczne, czyli obejmując świadomą kontrolą zarówno emocje i reakcje na nie jak i swoje czyny. Proces ten nazywa się poszerzaniem świadomości - w skrócie mówiąc chodzi o asertywność wobec przeciwności które dotąd wyprowadzały nas z równowagi psychicznej. Kiedy zrozumiesz, że to wszystko Ciebie nie dotyczy (!), lecz jest wyłącznie chwilową uciążliwością - zaczniesz wtedy reagować tylko na "bierząco" bez zatrzymywania w umyśle tego co już przeminęło. Ludzie, którzy stwarzają różne uciążliwości sa poprostu chorzy psychicznie (w pewnym zakresie) i jak każdy "ułom" nie zdają sobie sprawy, że szkodzą nam którzy wiedzą że oni źle czynią. 

A co do czasu.. to na wyspach w strefie równikowej czy nawet w dżungli amazońskiej ludzie żyją tam poza wszelkim czasem (!) , nie ma tam ani zegarów ani kalendarza .. poprostu się żyje. Słońce wstaje i zachodzi .. szczęśliwcy nawet nie wiedzą ile mają lat ! Ci ludzie nie znają nawet koncepcji "czasu" .. dni tygodnia. Gdy pewien "białas" próbował im to wytłumaczyć ... zapytali... ale, poco to komu ?

Portret użytkownika spokoluz

cyt. Dodatkowo asteroida nie

cyt. Dodatkowo asteroida nie tylko zmieniła swoją ścieżkę, ale także stała się znacznie mniejsza prawdopodobnie na skutek fragmentacji jakiej mogła zostać poddana na skutek sił kosmicznych.  Ona może znów zmienić trajektorię i co wtedy ???

Czyż np. na skutek tychże sił kosmicznych układ słoneczny przechodzi przez strefę o podwyższonej częstotliwości mikrofalowej i z tego wynikają anomalia pogodowe na świecie zwanym ziemią !? Wszak układ słoneczny od 2016r wszedł w konstelację Wodnika i erę Wilka , czas bóstwa Welesa.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Taki

Ludzkosc nie potrzebuje

Ludzkosc nie potrzebuje Asteroidy wystarczy :::A:::wrzucic w Ocean i za jednym pociagnieciem bedzie juropa i jamerika Pod woda juropa do zachodniej polski a jamerika cale wybrzeze po waszyn i tak dalej To bedzie sygnal do nowego rozdania KART???

Skomentuj