Ziemia może z łatwością zostać skolonizowana przez obcą cywilizację

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Stephen Hawking twierdził, że Ziemia jest w niebezpieczeństwie i może zostać z łatwością skolonizowana przez obcych "nomadów", których może nawet zafascynować nasz świat. Oprócz tego genialny fizyk uważał, że już za sto lat, komputery osiągną poziom sztucznej inteligencji, który będzie wyprzedzać rozwój ludzkości i będą wtedy w stanie ją podbić.

 

Nieżyjący już wybitny brytyjski naukowiec i popularyzator nauki Stephen Hawking zawsze uważał, że ​​ludzkość może czekać dość ponura przyszłość. Stephen Hawking wielokrotnie ostrzegał, że poszukiwanie obcych to głupota i przestrzegał o możliwości przejęcia Ziemi przez obcych. Zdaniem Hawkinga, jeśli na Ziemię trafią kiedyś inne istoty z technologią podroży międzygwiezdnych to prawie na pewno przybędą aby podbić naszą planetę.

Hipotetycznych obcych Hawking nazywał nomadami i przewidywał, że łatwo zwyciężą i s​​kolonizują praktycznie wszystkie planety, ktore spotkają na swej drodze. Hawking przyznawał, że fakt istnienia takich ras wynika z jego matematycznej kalkulacji i założenia ich racjonalnego sposobu myślenia. Jednak nie wiadomo jak mogliby wyglądać tacy obcy. Czy byliby podobni do nas, czy raczej do wielkich insektów lub gadów?

 

Jednak nawet jeśli obcy nomadzi podbijający światy przez jakiś czas się u nas jeszcze nie pokażą, to Stephen Hawking przestrzegał również przed innym śmiertelnym zagrożeniem -rozwojem sztucznej inteligencji. Naukowiec wierzył w to, że w ciągu następnych stu lat, komputery staną się tak zaawansowane, że będą w stanie zdominować ludzkość. Wizjoner opowiadał, że kiedy już do tego dojdzie, należy się upewnić się, że ich cele są takie same jak nasze, bo w przeciwnym wypadku może się okazać, że czeka nas eksterminacja.

Stephen Hawking nie ukrywał, że jego zdaniem przetrwanie gatunku ludzkiego zależy od zdolności do znalezienia nowych światów, gdzie indziej we wszechświecie, gdzie mogłaby ekspandować jakas populacja homo sapiens. Uważał to za kluczowe, ponieważ istnieje duże ryzyko zniszczenia Ziemi w wyniku jakiejś katastrofy. Z tego powodu Hawking starał się zwrócić uwagę opinii publicznej na znaczenie lotów kosmicznych i kolonizacji innych planet.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Normin

„Przestrzegał o możliwości

„Przestrzegał o możliwości przejęcia Ziemi przez obcych” -  kolejny naukowiec zbyt tępy i zbyt ślepy /aaa może tak przebiegły/ by zauważyć że ONI to już dawno nas przejęli… problem tylko w tym że bardzo są z tego faktu zadowoleni i niezbyt skorzy by tą planetkę wraz z zawartością zwrócić PRAWOWITYM WŁAŚCICIELOM…!!! I to jest właśnie powód ichniej gadziej sraczki i gwałtownych ruchów… co chyba ostatnio już nawet każdy ślepy był w stanie zauważyć!

https://www.youtube.com/watch?v=RP7MhEgACuI - Kosmici w ludzkich ciałach.

Portret użytkownika Qla

"Stephen Hawking twierdził...

"Stephen Hawking twierdził... Oprócz tego genialny fizyk..." panie kolego toż to brednie i majaki ten bełkoczący koleś na wózku został celewo i na siłę wypromowany właśnie po to by namnożyć kłamliwych teoryjek o fałszywej kosmologii i kosmitach. Ten kaleka to naukowa kpina, jest dowodem na to że medialnie ze zwykłego dałna można zrobić "naukowca" tak jak ze złodzieja przedstawiciela narodu(polityka).

https://youtu.be/nH4N337-B-Q

https://youtu.be/DtcStrgOAUA

 

Portret użytkownika Haszkers1986

Jezeli inna cywilizacja

Jezeli inna cywilizacja gdzies tam w kosmosie jest chodz troche podobna do nas to nie zostanie z naszej cywilizacji nawet popiol z ogniska . My potrafimy mordowac lub zniewolic osoby naszego gatunku to wyobazcie sobie co bysmy zrobili z mieszkancami innej planety ?? To samo stanie sie tutaj jezeli ktos kto do nas przyleci jest nastawiony na dbanie o wlasna planete jak my to wlasnie robimy ?? Wybija 90% populacji a reszta zostanie przymuszona do robot fizycznych . Jezeli obca cywilizacja bedzie w stanie przyleciec do nas to beda tak zawansowani technologicznie jak Ameryka w porownaniu do wyspy z dzikusami ktorzy nie utrzymuja kontaktu z cywilizacja .

Moze 99% cywilizacji w kosmosie jest nastawiona pokojowo ale jezeli trafimy na ten 1% jestesmy zalatwieni .

Portret użytkownika Bula

Tak czysto hipotetycznie bo

Tak czysto hipotetycznie bo to wszystko tylko gdybanie Smile hmmm .... może ten 1% "złych kosmitów" dałoby się przerobić na "stejki" do burgerów, pomogli by nam tym sposobem problem głodu na świecie rozwiązać haha Smile Ogólnie jestem za tym, że powinniśmy zjeść kosmitów zanim oni zjedzą nas haha :)  Looool Wink

Portret użytkownika Alien1974

Migracja międzyplanetarna

Migracja międzyplanetarna jest pod ścisłą kontrolą Pana Boga Najwyższego i nikt bez Jego woli nie wyląduje na Ziemi ani gdziekolwiek indziej. Z tego, co ja wiem na dzień dzisiejszy, to ludzie z Ziemi będą kolonizować inną planetę, tak jak uczynili to Anunnacy dziesiątki tysięcy lat temu i założyli pierwszą ludzką cywilizację w Indiach nad rzeką Ganges. 

Strony

Skomentuj