Na Ziemi znacznie wzrośnie poziom promieniowania kosmicznego

Kategorie: 

Źródło: public domain

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że naukowcy uważają, iż wiatr międzygwiezdny omiatający naszą heliosferę zmienił kierunek. Oznacza to zmiany dla Ziemi w postaci zwiększonej ilości promieniowania kosmicznego, na które zostanie wystawiona Ziemia.

 

Uczeni analizowali dane z 11 satelitów i doszli do wniosku, że przepływy wiatru międzygwiezdnego zdecydowanie zmieniają kierunek. Może dojść do odwrócenia jego biegu tak, że będzie płynął z odwrotnej strony niż obecnie. Gdyby do tego doszło doprowadzi to do tego, że do planet będzie docierać zwiększone promieniowanie kosmiczne. Jest to strumień cząstek elementarnych emitowanych przez wiele źródeł jednocześnie.

 

Takie same promieniowanie emituje Słońce tylko wtedy nazywa się to wiatrem słonecznym. Jeśli do powierzchni dotrze za dużo tego typu emisji oznacza to śmierć organizmów żywych. Istnieją hipotezy zakładające, że niektóre ziemskie wymierania były spowodowane pobliskimi zjawiskami kosmicznymi typu rozbłysk gamma.

 

Nawet jednak, jeśli nasze pole magnetyczne zdoła ochronić nas przed negatywnymi skutkami oddziaływania promieniowania kosmicznego o innym niż dotychczas wektorze kierunku to biorąc pod uwagę fakt, że promieniowanie indukuje powstawanie chmur w wyższych partiach atmosfery ziemskiej, możemy oczekiwać, że zmiany jego przepływu będą wpływać na turbulencje atmosferyczne, a więc i na ziemski klimat. To wystarczający powód, aby interesować się tą sprawą.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Pacal

Polska będize znowu /?/

Polska będize znowu /?/ płacić dodatkowo za "usługę" chemitrails a tym razem w zakresie ochrony od rzekomo nowej jakości promieniowania ogólnioe kosmicznego. Piszę "rzekomo", zastanawiajac się tu,  na ile to zagrozenie znaczącym jest  i jaskie są optymalne przeciw temu środki minimalizujące jak nie zaradcze.
Apropo: czy za osłonę od wiatru słonecznego, płacimy już? Bo nie wiem kosztów rozsiewanego na naszym niebie chemitrails, kosztów nie "społecznych" ale tych jakie wykładają robiący to. W końcu chyba nie tylko ja, nie wiem, kto to nam "funduje" i jeżeli tak, to również - co oraz ile, w przyszłości, Polacy będą "powinni" uiścić owymże "tajemniczym dobrodziejom".

Portret użytkownika admin

Generalnie promieniowanie

Generalnie promieniowanie kosmiczne to kumulacja wiatru gwiezdnego plus nałożone rozbłyski gwiezdne, gamma etc. oczywiście, że poziomy energii tych zjawisk są różne i na dodatek zmienne w czasie, ale wiatr słoneczny też daje swoją cegiełkę do promieniowania kosmicznego. 

Portret użytkownika szaman

Pierwotne promieniowanie

Pierwotne promieniowanie kosmiczne pada na zewnętrzne warstwy atmosfery Ziemi z prędkością bliską prędkości światła. Zderzenia cząstek promieniowania pierwotnego zatomami atmosfery powodują powstawanie strumienia wysokoenergetycznych elektronów, protonów, mionów i fotonów – tak zwane wtórne promieniowanie kosmiczne.
W skład pierwotnego promieniowania kosmicznego wchodzą głównie protony, cząstki alfa, jądra innych lekkich pierwiastków oraz bardzo niewielka ilość jąder pierwiastków o średnich masach; obserwuje się także pierwotne elektrony, fotony i znikomą ilość cząstek neutralnych. Energie cząstek pierwotnego promieniowania kosmicznego dochodzą do 1011 GeV.
Promieniowanie kosmiczne odpychane jest przez wiatr słoneczny. Im silniesza aktywność słoneczna , tym mniejsze natężenie promieniowania kosmicznego. Widać to na wykresie, który pokazałem.
Energia protonów słonecznych to zalewie kilka GeV, dlatego te cząstki słabo jonizują atmosferę i nie produkują pęków cząstek wtórnych, np. neutronów i mionów. Promieniowanie kosmiczne jest już bardzo silne na wysokości 10 km, dlatego załogi samolotów, które latają często na tych wysokościach dostają dawki promieniowania rocznego znacznie przekarczające normę.

Portret użytkownika pucek

z ociepleniem my nie kupili

z ociepleniem my nie kupili to teraz to ! dziuru harrpem narobili w gornych partiach atmosfery latali tym czyms rozpylajac co aischaimerem teraz wysyp powoduje syfu w powietrzu sie kumuluje co widac przez nagle kataklizmy i rak jak ptak z nieba nam spada 

Strony

Skomentuj