Na Ziemi w 2015 roku nastąpił znaczący wzrost średniej temperatury

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Brytyjskie biuro meteorologiczne (Met Office) twierdzi, że w okresie od stycznia do września 2015 roku średnia dzienna temperatura przekroczyła średnią z XIX wieku dla lat od 1850 do 1900 i to aż o 1,02 stopnia Celsjusza. Co więcej naukowcy spodziewają się, że to nie koniec rekordów.

 

Meteorolodzy spodziewają się, że średnie temperatury nadal będą rosły ze względu na trwające, rekordowe w sile, zjawisko El Niño. Powodujące to stały wzrost temperatury wód powierzchniowych w równikowej części Pacyfiku, co wpływa na całą cyrkulację atmosferyczną na Ziemi.

 

Naukowcy doszli do wniosku, że ostateczna odpowiedź na pytanie jak bardzo zmieniła się w tym roku globalna temperatura będzie możliwa, gdy Światowa Organizacja Meteorologiczna wyda swoje sprawozdanie, w którym będzie brane pod uwagę jeszcze więcej danych, w tym te pochodzące z NASA. Oczekuje się, że raport ukaże się jeszcze w tym miesiącu.

Specjaliści uważają, że wzrost średniej temperatury o 2 stopnie doprowadzi do nieodwracalnych zmian klimatycznych prowadzących do poważnych konsekwencji dla ludzkości. Dlatego wzrost średniej rocznej temperatury o 1 stopień jest ważnym wskaźnikiem informującym o aktualnym kierunku zmian klimatu naszej planety.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika taj

To kolejny dowód na

To kolejny dowód na nadchodzącą epokę lodowcową...
A tak poważnie, to jedyna epoka lodowcowa jaka nam grozi, to ta po wojnie nuklearnej, jak wyślemy w górną atmosferę miliony ton pyłu, który przysłoni Słońce na kilka lat. 

Portret użytkownika Zenek :)

Opowiem wam dziś bajkę w jaką

Opowiem wam dziś bajkę w jaką nie uwierzycie, temperatura rośnie bo..... tadam..... jest to fizyczny efekt wypalania tzw ASTRALA..... Prosta koincydencja - jak się tam palą żydowskie bożki to jest cieplej niż powinno, jak ASTRAL jest zmrażany to i na dworzu jest chłodniej. Oczywiście to nie jest JEDYNY POWÓD na takie zmiany temperatury ale jeden z takich doświadczalnie sprawdzonych.....

Ktoś mógłby z ciekawości zapytać PO CO PALIĆ W PIECU ŻYDOWSKIMI BOŻKAMI, ŚWIĘTYMI jego "kościoła" itd......

Ano DLA TEGO CYTATU.....

"Wszelki indywidualne własności , nieruchomości stają się własnością banków i w ten prosty, wręcz prymitywny sposób przejmują Ziemię za papierki. Ich marzenia częściowo się sprawdzają , ale po wypadkach w Europie ,na Ukrainie, wszystko zaczyna im się kruszyć w podstawach. To cios dla nich niespodziewany i nader niezmiernie bolesny.

Przychodzi różnym Bytom zmieniać strategie a czasu coraz mniej. Musi zatem nastąpić panika i chaos. Aby temu „zaradzić” , ponownie konieczne stają się konflikty zbrojne .

Konflikty odciągną na pewien czas myśli ludzkie i osłabią ich pule energii ochronnej (indywidualnej). Stale wzrastająca „częstotliwość” (świadomość indywidualna) Istoty Ludzkiej nie daje zbyt większych szans dla realizacji planów rządzących obecnie Ziemią.

Szereg Bytów zostaje powoli „ewakuowana” na swoje rodowite planety. Wszelki opór zamienia się na ich anihilację w Całości swej budowy i przejawu."
(https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2015/11/10/radosc-istnienia-cz-3/)

DLA TEJ ANIHILACJI PASOŻYDÓW......

IM SZYBCIEJ ASTRAL ZOSTANIE WYPALONY TYM SZYBCIEJ ŚWIAT SIĘ WYZWOLI Z ODŻYDOWSKICH NAZIZMÓW...... i zapanuje tu RAJ i POKÓJ,

WYPALANIE ASTRALA to taka OGÓLNOPLANETARNA GORĄCZKA jaką niektórzy z was mogą też doświadczać fizycznie..... Ot jeden z procesów zdrowienia z odżydowskich IZMÓW.....

Portret użytkownika Mastro

Kłamstwo, te całe globalne

Kłamstwo, te całe globalne ocieplanie jest tworem żeby zbić na tym niezły hajs. Wzorst temperatury na ziemi jest cykliczny co kilkaset lat. Podobnie było w 15-stym wieku, grenlandia była zieloną wyspą i nic się nie stało. Nie dajcie się nabrać

Portret użytkownika N1KT

Słuszna teza. Ale jak ktoś

Słuszna teza. Ale jak ktoś jest głupi to nie rozumie skąd się bierze ciepło z gorących atomów które wydobywają się cały czas od 2011 z:
http://tinyurl.com/ngey69k
To ciepło które się wydobywa, będzie ocieplać całą atmosferę miliony lat - ziemia jest już stracona tak jak i życie na niej...
Będziemy wręcz ugotowani przez to co się tam stało bo nie można tego zatrzymać !
https://www.youtube.com/watch?v=6ceSDz3lSnw
Ale zanim to nas ugotuje to powymieramy na raki i ataki serca : (
 
NIE PIERDOLE GŁUPOT, TYLKO NAPISAŁEM TU PRAWDĘ IDIOCI !

Portret użytkownika taj

Nie przesadzaj, większość

Nie przesadzaj, większość ciepła jest wypromieniowana w kosmos, tak samo jak energia słoneczna. Gdyby to się kumulowało, to już dawno cała planeta została by stopiona.
Fukushima może być groźna jako czynnik zatruwający środowisko promieniotwórczymi izotopami, ale nie podgrzewaniem atmosfery.
Z tego co piszesz wynikałoby, że 6 miliardów ludzi o temp. ciała 36.6C w dłuższym okresie czasu również by podgrzało planetę, co jest niedorzeczne...

Strony

Skomentuj