Na Ziemi trwa silna burza magnetyczna na poziomie G3 - zorze polarne mogą być widoczne również w Polsce

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Skutkiem rozbłysku i koronalnego wyrzutu masy na Słońcu, do których doszło 18 września jest trwająca obecnie silna burza magnetyczna. Ziemska magnetosfera będzie pod wpływem strumieni cząstek elementarnych wyprodukowanych przez te zjawiska przynajmniej przez kilkanaście godzin.

 

Trwająca obecnie burza magnetyczna osiągnęła poziom G3. Oznacza to, że jest to jedno z silniejszych zjawisk tego typu. Pierwszy napór na naszą planetę zanotowano dzisiaj rano.

Spodziewano się tego dopiero jutro dlatego było to nieco zaskakujące. Indeks fluktuacji magnetycznych Kp w krótkim czasie osiągnął poziom 7, co oznacza, że zorze polarne teoretycznie powinny być widoczne nawet z terenu Polski

W okresie oddziaływanie burzy magnetycznej można się spodziewać problemów z działaniem sieci energetycznych. Na baczności muszą mieć się też operatorzy systemów satelitarnych. Możliwe są na przykład zakłócenia w pracy systemu GPS.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

cern oraz zorze polarne

cern oraz zorze polarne dziwnym frafen zbiegaja sie w czasie.... nwet i teraz co az nadto wybiegle wnioski swiadcza o tym ze CERN dzieli na na parę odmiennych stragedii działania e jedna z nich jest utrzymanie biegunow na swoch miejscach.... czy to przez zastrzyki magnetyczne czy przez kokok pola.... zabawa w szerokim zakresie to koniecznosc a i z nia problemy z elektronika, kosmos nas ksztaltuje i zgromadzona w niej energia... zabawy w boga na ziemi to sen pijanego idioty, i sama mozliwosc technologicznego boga nie jest zle, lecz dojscie do optymalnych konfiguracji moze nas zgubic poprzez zwykle potknięcie.... od zawsze rodzi to olbrzymia fale spekulacji za i przeciw ale zakrywanie prawdy jak robi to wladza... oglupia spoleczenstwo w takim stopniu ze rodzima dwojka ludzi medialnego wychowania potrafia sie klocic na temat koloru niebieskiego..... lub tez dosadniej.... skad jest mleko....  stoimy w obliczu dzialan miedzynarodowych majacych na celu defensywne działania  przed promieniowaniem  na ktorego wiesc naukowcy otrzymali rzadowe wakaty.  defensywa dziala na polu pola magnetycznego..... i Sugeruje się, że istnieje współzależność pomiędzy świadomością a magnetyzmem. 
Czy wiesz, w jaki sposób magnetyczna zamiana może zmieniać świadomość?
Aby zrozumieć, w jaki sposób ten związek może funkcjonować warto porównać go do pamięci komputera. Magnetyczne pola w pamięci utrzymywane są w miejscu poprzez napięcie elektryczne- niewielki akumulator energii elektrycznej – wewnątrz samego komputera. Kiedy baterie w komputerze się wyczerpią, napięcie elektryczne też zniknie i pamięć zostanie utracona. Musimy zasilać ponownie system operacyjny.
Podobnie, według badaczy i potomków rdzennych plemion, którzy wierzą, że kiedy ziemia się przechodzi przez zjawisko, które nauka odbiera jako magnetyczne odwrócenie jest to także wielka przemiana i oczyszczenie ziemskiej świadomości. Nic nie będzie podtrzymywać magnetycznych wzorców umieszczonych w miejscu. Tak, więc kiedy przebudzimy się od tej zmiany to, co stanie się świadomością będzie naszą najprawdziwszą naturą, naszym najprawdziwszym istnieniem. I pamięć całego zła i wszystkich złych rzeczy, żalu lub przejawu ego, które utrzymywaliśmy wobec siebie jako jednostki i narody nie będą już dłużej częścią tej nowej świadomości, tego nowego przepływu energii.
Z tej perspektywy wiele tradycji przewiduje, przeczuwa lub sugeruje, że zbliżamy się do czasu, który oni nazywają Wielkim Oczyszczeniem i to oczyszczenie ma miejsce na poziomie pamięci długotrwałej świadomości.
a to tylko jedna strona medalu... druga zaś mowi ze dokonamy ewolucji i lewitacja bedzie naturalna jak sam proces oddychania,,,, Pozdrawiam

Portret użytkownika nikt-xxx

Czcigodn(a/y) Medium. Zrób

Czcigodn(a/y) Medium. Zrób GŁODÓWĘ (woda i powietrze). Min. 10 dni, 21 optymalnie (standard), maks. 40 ("jezusowa" - ale to już poziom "miszczoski"). Po kilku takich bóle znikną, stanie się lekkość, wróci młodość. Po "jezusowej" można podobno nabyć nawet więcej zdolności mediumicznych (ja maks. 23 dni, więc nie doszedłem). Giennadij Małachow "Lecznicza głodówka".

Portret użytkownika Medium

Jestem jak najbardziej za

Jestem jak najbardziej za oczyszczającą głodówką, ale za to trzeba się mądrze zabrać.
Lepiej odkwasić najpierw organizm, pojeść łatwostrawne produkty bez mięsa, a dopiero potem głodówka.
A na ból głowy polecam wodę, czystą wodę, ewentualnie z pół kieliszeczka octu jabłkowego. Niestety popularna tabletka p/bólowa jest szybsza...
 

Skomentuj