Na Ziemi trwa nieoczekiwana burza geomagnetyczna

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Dość nieoczekiwanie na Ziemi zaczęła się kolejna burza magnetyczna spowodowana dotarciem komponentu plazmy z niedocenionego koronalnego wyrzutu masy ze Słońca. Zjawisko wzmagają przepływy wiatru słonecznego z tzw. dziur koronalnych, które omiatają naszą przestrzeń strumieniami naładowanych cząstek.

 

Według agencji National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), maksymalny planetarny indeks fluktuacji geomagnetycznych Kp osiągnął poziom 6. To w zupełności wystarcza do prowadzenia obserwacji zórz polarnych nawet na nietypowych szerokościach geograficznych.

Uderzenie plazmy zarejestrował amerykański satelita ACE. Ostatecznie burza magnetyczna osiągnęła średni poziom G2.

Obecnie na Słońcu panuje względny spokój, ale zdarzają się pojedyncze przypadki aktywności z nowo wkraczających grup plam. Jest ponad 45% szans na to, że w ciągu następnych 24 godzin zobaczymy rozbłysk klasy M i 5%, że trafi się najwyższy rozbłysk klasy X.

Za to na tarczy słonecznej jest kilka obszarów, które mogą emitować strumienie naładowanych cząstek, które docierając do Ziemi są w stanie wywołać okresowe zaburzenia ziemskiej magnetosfery.

 

 

 

Więcej informacji na temat aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika co_mnie_to_obchodzi

MICHAŁ napisał: Zobaczymy

MICHAŁ wrote:

Zobaczymy może wszystko idzie w kierunku końca świata który ma nastąpić 22 lutego 2014r
 

Burza geomagnetyczna upali satelity i wykasuje dane systemu monetarnego tym samym zaliczymy koniec świata z gospodarką opartą na konsumpcjonizmie i sztucznie podtrzymywanym i napompowanym systemie pieniężnym służącym jedynie kilku korporacjom na świecie. Przykładem wadliwości systemu może być Ukraina gdzie pieniądze zamiast ogółowi służą garstce oligarchów, którzy chcą więcej i więcej, zadłużając coraz bardziej państwo aż do granic możliwości, ogłoszenie bankructwa Ukrainy będzie służyło kilku jednostkom które wykupią za bezcen to co pozostało. Natomiast tzw. demokracja to sztuczny (w obliczu polityki monetarnej) system, którego zadaniem jest utrzymanie ułudy możliwości wyboru.

Portret użytkownika jvk_2012

Po przeczytaniu o tym co

Po przeczytaniu o tym co dzieje się na Ukraninie i właśnie ta wiadomość o aktywności Słońca pojawiła się taka myśl: W obliczu takich zjawisk i potęgi Natury czymże są te wszystkie ludzkie wysiłki? Czy nie szkoda czasu i energii na to? W każdej chwili może dojść do prawdziwego kataklizmu, więc starajmy się żyć jakby każdy dzień był ostatnim w naszym bytowaniu.

Strony

Skomentuj