Zielony promień słoneczny zaobserwowano w okolicy San Francisco

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kilka dni temu w okolicy słynnego mostu Golden Gate w pobliżu San Francisco, doszło do ciekawej obserwacji tak zwanego zielonego promienia. Jest to błysk, który niekiedy można zobaczyć podczas zachodu Słońca.

Zielony błysk towarzyszący zachodzącemu lub wschodzącemu Słońcu jest rzadkim zjawiskiem, które najlepiej obserwować w miejscach gdzie horyzont jest dobrze widoczny, na przykład na morzem. Nie trwa to dłużej niż kilka sekund i niekiedy bywa tak, że kolor tego błysku wpada bardziej w żółty lub fioletowy.

Wyjaśnienie tego nietypowego fenomenu jest takie, że zielony błysk jest wynikiem załamania światła w atmosferze. Ze względu na to, że podczas wschodu i zachodu przez krótki czas światło wpada ukośnie i ulega załamaniu na skutek czego promień jest nieznacznie zakrzywiony w tym samym kierunku co krzywizna ziemi i następuje rozszczepienie światła.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Foxtrot

Witam. Nie dawno wspominałem,

Witam. Nie dawno wspominałem, że brak oprysków w ostatnich tygodniach wynikał z negocjajcji z nowym rządem. Ten stan rzeczy jest już historią. Podpisaliśmy (departament śreodkowo uropejski NWO) już nową umowę z rządem na lata 2015-2018 a to oznacza, że wrócimy do pełnoskalowych oprysków jeszcze w tym roku. Otrzymaliśmy także większy dostęp do lotnisk i fabryk chemicznych i laboratoriów mikrobiologicznych. Wprowadzone zostaną nowe patogeny NH54b , NH56B1 i modyfikowane NH78a i NH65x. Wprowadzony też zostaje nowy środek koloidujący na bazie nanoczasteczkowej żywicy polimerowej jako moderator. Zwiększy to dyfuzyjność kwantową a co za tym idzie oddziaływanie na układy mezoskalowe. PAP zgodziła się także udostępnić nam nieodpłatnie samoloty IŁ-28, Lim-1,Jak-23, Lim-2, MiG-19, L-39, A-6 Intruder w ilości pięciu eskadr.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

sam jesteś hejterkiem. Nie ma

sam jesteś hejterkiem. Nie ma błędu, chyba, że mylisz sensor z tensorem... Foxtrociku... jestes za malutki... Popisujesz się wiedzą, której nie rozumiesz a zwłaszcza nie potrafisz wykorzystać... Opatentowałeś coś?? Jak nie to spier*****...

Portret użytkownika Medium

Ufam, że wierzysz, że jesteś

Ufam, że wierzysz, że jesteś po właściwej stronie.
I mam prywatną prośbę, daj mi znać, kiedy trzeba ubrać znacznie cieplej, bo znów mi wróciło krwawienie z dróg oddechowych...
Nie mam ochoty na ponowny szpital, bo tam już jesteś tylko numerem oznaczonym kodem na rękę.

Portret użytkownika Foxtrot

No cóż chyba jednak Cię

No cóż chyba jednak Cię zmartwię. Mój wpis nie był po to by zaświadczyć lub zaprzczyć istnieniu NWO bo komentowanie głupot mnie nie kręci. Był wyłącznie po to by pokazać jak można wiele osob łatwo wkręcić wklepując bezsensowne pseudonaukwe zdania (spójrz na mój pierwszy wpis i te "symbole" patogenów). Tam są same bzdury co niektórzy wychwycili. Pytasz co czuję... Czuję ogromne rozczarowanie, że w XXI wieku tak łatwo można manipulować ludźmi stosując siermiężny populizm i wkręcać ich w historyjki o chemtrails. Wygoogluj sobie samoloty jakie podałem, to wyłącznie szrot, który stoi w muzeum lub lata co najwyżej na pokazach.! Każda osoba, która w stopniu podstawowym ma wiedzę o budowie samolotu wie, że nie ma takiej opcji by wykonywać tzw. "opryski". Ps. Nie lekcewać krwawienia z dróg oddechowych i wykonaj czym prędzej badania. Przyczyna tego jest na pewno ziemska a nie "chemtrailsowa".

Portret użytkownika Medium

Foxtrot, pojęcia NWO użyłam

Foxtrot, pojęcia NWO użyłam na tym portalu nie więcej niż 2 razy i nie przy temacie chemtrailsów, to Ty go nadużywasz.
Masz może satysfakcję, że nie napisałam Ci od razu wprost, że wypisujesz bzdury i jawnie się naśmiewasz?
Co do samolotów, już ktoś inny się tym zajął i napisał.
 

Foxtrot wrote:
Każda osoba, która w stopniu podstawowym ma wiedzę o budowie samolotu wie, że nie ma takiej opcji by wykonywać tzw. "opryski".
Obyś się w porę zdążył obudzić...
 
Foxtrot wrote:
Nie lekceważ krwawienia z dróg oddechowych i wykonaj czym prędzej badania. Przyczyna tego jest na pewno ziemska a nie "chemtrailsowa".
Po nitce do kłębka już doszliśmy: gwałtowne ochłodzenie. Nie pamiętasz? Reszta to wahania ciśnienia krwi, słaby układ krwionośny. Czy trzeba więcej? Czy trzeba zaliczać ponownie i "rentgeny" i inwazyjne badanie bronchoskopię? Wydawać z państwowego budżetu tysiące na cały ten cyrk, żeby ponownie wyjść zupełnie bez rozpoznania?
Naprawdę nigdy nie wyszedłeś bez rozpoznania?

Portret użytkownika Foxtrot

Ta moja prowokacja to był

Ta moja prowokacja to był eksperyment a nie wyśmiewanie. Wynik eksperymentu potwierdził moje przypuszcenia. Wracając do twojego zdrowia to zmień lekarza i życzę trafnej diagnozy. Powodzenia i pozdrawiam. Bez odbioru.

Portret użytkownika Waldorfus

Zima Leśnych Ludzi: A my

Zima Leśnych Ludzi: A my razem z nimi

– Albo jako cel ostateczny: bycie świadomym rozwiązuje tylko problem dotarcia do celu; problem mniejszości pozostaje nierozstrzygnięty.

Po to żeby wprowadzić dezinformację – najpierw wygłupić tych którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. Nawet nie zrozumieją twojej sugestii. Niestety tych z reguły jest najwięcej. Na końcu, w jego pro-jewropejskich mediach – TVP, TVP Info, TVN, Polsat – ośmieszą problem, i gdy pojawi się informacja o faktycznym zagrożeniu, jego weseli kumple pójdą ze swoimi dziećmi na spacer; „oddychać świeżym powietrzem”: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-polski-minister-srodowiska-jest-wysmiewany-bo-dwa-lata-temu-zlozyl-interpelacje-w-spr

P.S.: Wojtek Nieświęty: Autorytet Niepolskiej Mowy – i mój – brak wiary: To świętoszkowate logo – „otwartym tekstem”, jest kiczowate.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Foxtrot

Wielu z Was włożyło swego

Wielu z Was włożyło swego czasu wiele wysiłku by mi udowodnić, że jestem agentem NWO. Prawdę mówiąc w pewnym momencie przestałem się przed tym bronić i tykle. Teraz piszę wam to co was tak bardzo interesuje i co chcecie usłyszeć. Jak widzisz zakosnpirowanie jest tak głębokie, że gdy teraz piszę otwartym tekstem jak jest na prawdę to wielu z Was robi coś zupełnie przeciwnego niż na początku czyli wyklucza mnie z NWO. Dlatego nawet jak będę pisał 100% prawdy czy guwno-prawdy to i tak 99,99% pozostanie sceptycznych. Ps. A gdzie te drogi, o których mówi ten wujek? A jak myślisz, dla kogo pracuje założyciel googla? Smile

Strony

Skomentuj