Zidentyfikowano przypadki przenoszenia SARS-CoV-2 z człowieka na kota

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szkoccy naukowcy zidentyfikowali przenoszenie SARS-CoV-2 z człowieka na kota, czyli wirusa powodującego COVID-19.

 

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Veterinary Record naukowcy z University of Glasgow opisali przypadki dwóch kotów, które przeszły koronawirusa od swoich właścicieli, u których wcześniej wystąpiły objawy choroby.

 

COVID-19 ewoluował inaczej u zwierząt. Jeden z kotów dość łatwo przeszedł infekcję, ale los drugiego okazał się drastycznie smutny. W miarę rozwoju zaburzeń oddychania, kotka stawała się coraz słabsza, a gdy jej stan stał się bardzo poważny, właściciele zdecydowali się uśmiercić zwierzę.

 

Przenoszenie SARS-CoV-2 z właścicieli na ich zwierzęta zostało zidentyfikowane przy użyciu kombinacji kilku metod laboratoryjnych. Naukowcy zauważyli, że obecnie szczególnie konieczne jest otrzymanie większej ilości informacji o tym, jak nasze zwierzęta są zaangażowane w pandemię. Jednocześnie eksperci podkreślili, że w tej chwili nie było przypadków przeniesienia koronawirusa z kota na człowieka.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj