Zidentyfikowano nowe środki chemiczne niszczące powłokę ozonową

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Protoplastą obecnego zwalczania dwutlenku węgla było bohaterskie zwalczanie freonów, które rzekomo odpowiadały za znaczne uszczuplenie ziemskiej powłoki ozonowej. Już w 1987 roku podpisano odpowiednik protokołu z Kioto zwany protokołem z Montrealu, a potem kilkukrotnie dodawano na czarną listę kolejne zidentyfikowane substancje. Okazuje się, że nie wszystkie.

 

Istnieją grupy środków zwane VSLS, które w ogóle nie były ujęte w wykazach z Montrealu. Okazuje się, że ich ilość w atmosferze zdecydowanie wzrasta. Wcześniej uznano, że wpływ VSLS na warstwę ozonową nie jest znaczący, ale wzrost koncentracji tych związków chemicznych wskazuje na to, że ich wpływ na uszczuplenie ozonu może być zdecydowanie niedoszacowany.

VSLS nie jest aż tak agresywny w stosunku do ozonu jak chlorofluorokarbony - CFCc - ale mimo, iż operuje niżej to może powodować rozpad tego gazu. To co jeszcze wymaga ustalenia, to stwierdzenie czy odkryte poziomy VSLS są spowodowane aktywnością naturalną czy też zostały wyprodukowane w ramach procesów przemysłowych ludzkości.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Wciąż wynajduje sie nowe

Wciąż wynajduje sie nowe środki chemiczne, kgtóre maja skutecznie szkodzic ludziom na całym świecie i do tego stosowany jest przymus szczepień dzieci, dorosłych pod róznymi pretekstami, rzekomo mającymi nas chropnic, a w  rzeczywisxtości nas zabijać.
Ten kto wymyslił takie metody to seryjny zbrodniarz i z takim nie nalezy walczyc, bo ma przewage technologiczną, a tylko odmawiac posłuszenstwa w jego poczynaniach oraz poszerzac swoja ŚWSIADOMOŚĆ, czego oni sie najbardziej obawiają, o czym mówił Brzezinski, a czemu mają przeciwdziałać ograniczając mozliwoiśc dostepu do Internetu i podawania opinii piublicznej do wiadomości róznych kłamliwych i szkodliwych  społeczństwom  działan w róznych dziedzinach.
Oni wykorzystuja najbardziej zdegenerowane jedniostki, zatrudniając ich jako policjantów i strózów prawa, którzy bez empatii i mozliwości rozpoznania stosuja określone zasady , tworzone przeciwko Obywatelom, natomiast zwalnia sie ludzi myslących, empatycznych itp. itd.
Przeciwstawmy sie takim poczynaniom biernym oporem i zrozummy, ze głoszenie swoich poglądów przez każdego bez skrępowania , to prawdziwa wolnośc, niezaleznie od tego czy te poglądy moga nam się podobać , czyt też nie. Dyskutujmy z nimi , ale ich nie ograniczajmy. Dbajmy o naszą wolnośc i nasze prawa, nie pozwalajmy odbierac sobie żadnych praw pod pretekstem naszego dobra.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Te nowe substancje, to

Te nowe substancje, to nanotechnologie rozpylane w atmosferze w programie chemitrails.
Mają one szczególne właściwości elektryczne niszczące ozon. Ozon to tlen trójcząsteczkowy z dodatnim ładunkiem elektrycznym (wolny jon)
 nano stront, nano alluminium i nano bar, to metale w postaci subatomowej, aktywne elektrycznie z ładunkiem dipolowym minus
 To one odpowiadają za utratę Ozonu.

Portret użytkownika Delta Force

Skoro masz nauke za

Skoro masz nauke za ogłupienie społeczne to się nie dziwie,że tacy jak ty idą w tysiącach jeśli nie milionach niby jesteś taki mądry wypowiadasz się wszędzie wiesz najwięcej,wyzywasz wszystkich a tak naprawde gówno wiesz [...]

Ban dożywotni!
Mod

Portret użytkownika Delta Force

Widze,że coś cię zabolało,że

Widze,że coś cię zabolało,że zacząłeś wyzywać. 
Powiem ci coś jeżeli chcecz mieć swoje zdanie do miej ale nie wyzywaj ludzi co chcą wdać się w konwersacje na forum z innym zdaniem bo u was z góry ten człowiek jest opłacony a moze on chce się wymienić poglądami ?

Ban dożywotni!
Mod

Portret użytkownika piijo

Chemtrails-teoria jak

Chemtrails-teoria jak najbardziej  prawdziwa mająca na celu wytruć 90- procent populacji.A barany zaprzeczające nie mają zielonego pojęcia,że to co się dzieje nad ich łepetynami ma wpływ na to co wypisują jak cyborgi klawesyniaste...co znaczy że ich wiedza o życiu społeczeństwa jest zerowa.....

Portret użytkownika Delta Force

Przeczytałem i co napisałem

Przeczytałem i co napisałem ze składnią. 
I widać,że dodajesz sobie plusy bo zawsze twój komentarz ma 1 plus. 
Do tego skoro uważasz,ze to istnieje to poprosze zdjecia instalacji opryskujących,co tam pryskają i co to są za samoloty ? 
Niestety ale napewno mi na to nie odpowiesz bo jak mają być odpowiedzi skoro nie ma na żadnych chemtrails.

Ban dożywotni!
Mod

Strony

Skomentuj