Zidentyfikowano nową nieoczekiwaną konsekwencję koronawirusa – ludziom mylą się zapachy

Kategorie: 

Źródło: tg

Lekarze uważają, że może to wynikać z faktu, że COVID-19 wpływa na nerwy w podniebieniu, co powoduje wstrząs w układzie nerwowym.

 

„Pacjenci, którzy przeszli koronawirusa, mogą jeszcze długo borykać się z problemami z identyfikacją zapachów” - powiedział w tę niedzielę 27 grudnia minionego roku Nirmal Kumar, prezes i jeden z przedstawicieli Angielskiego Stowarzyszenia Chirurgów Otolaryngologicznych.

 

Zjawisko znane jako parosmia lub zniekształcona percepcja zapachu u pacjentów, którzy wyleczyli się z COVID-19, według Kumara, może wynikać z faktu, że SARS-CoV-2 jest wirusem neurotropowym. W organizmie człowieka oddziałuje również na nerwy w podniebieniu, wprowadzając układ nerwowy w stan szoku.

 

Zniekształcenie zapachów u ludzi po chorobie można wyrazić na różne sposoby. Dlatego niektórym pacjentom, którzy mieli do czynienia z COVID-19, zapach ryb i siarki zaczął wydawać się „słodkawy i nieprzyjemny” lub po prostu „obrzydliwy”.

 

Komentując to odkrycie, eksperci z AbScent, firmy współpracującej z osobami z zaburzeniami węchu, doradzili pacjentom, którzy borykali się z tym problemem, aby codziennie wykonywali jedno proste ćwiczenie. Należy wdychać zapach róży, goździka i cytryny przez co najmniej 20 sekund. Zdaniem lekarzy takie podejście może przyspieszyć powrót zmysłu powonienia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika TwójPolityk

"ludziom mylą się zapachy"

"ludziom mylą się zapachy" ludzom w polinie to już wszystko się myli tak zostali otumanieni przez szmatławców celebrytów z telewizji i polityków no i oczywiście zawsze służlaczych(za kawałek chliba) wobec reżimu urzedasków. Poliniaki mylą dosłownie wszystko , tak im się pokićkalo od tego wszystkiego. Dorobkiewicze co się dorobili na krzywdzie innych zdychajcie w końcu! Bierzcie te zastrzyki czym prędzej tak jak wam nakazano uwolnijcie ziemię od swojego smrodu. Pozdrawiam ciemiężycieli i dorobkiewiczy zdechniecie w swoich grzechach które popełniliście przeciwko ludziom i Bogu. Biada wam bandziory w białych rękawiczkach oto was czas się kończy.

In God we trust

Portret użytkownika DZIKI DZIKU

Zdejmij czapeczkę... miałem

Zdejmij czapeczkę... miałem nagłą utratę węchu i smaku kilka miesięcy temu, bez żadnych innych objawów, nagle. Węch wrócił, ale nie jest już taki jaki był. Niektóre zapachy, zwłaszcza te bardziej intensywne pachną inaczej niż przedtem. Na niektóre jestem mocno wyczulony. Nie miałem testu. Pozdrawiam :]

Portret użytkownika pseudoeksper

Najpierwsz specjalnie 

Najpierwsz specjalnie  uszkadzają nerw  podczas pobierania wymazu PRC, a potem piszą specjalnie głupoty, że to wina covida19. Ośmieszają się ci co to wymyślają na potrzeby pewnie pseudo ekspertów z rożnych organizacji.

Portret użytkownika Kwazar

Czyli jest OK Miliardy much

Czyli jest OK Miliardy much mają już teraz żelazny argument w przyswajalności zapachów i nie mogą się mylić. Quvno musi być dobre ! A niektórym jeszcze do niedawna śmierdziało.Teraz w dodatku jeszcze zapachnie smakowicie.

Strony

Skomentuj