Zidentyfikowano główną różnicę między mutacją SARS-CoV-2 a innymi wirusami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzięki najnowszemu odkryciu naukowcy mają nadzieję przewidzieć, jak ewolucja koronawirusa będzie przebiegać w przyszłości. Badania i powiązane wyniki są publikowane w elektronicznej bibliotece naukowej bioRxiv.

 

Obecnie wiadomo, że nowy typ koronawirusa kumuluje mutacje w prawie takim samym tempie, jak wirus grypy, ale jak one wyglądają i wpływają na genom wirusa, pozostaje nieznane. Wszystkie teorie rodzą pytania i prowadzą do gorącej debaty.

 

W najnowszym badaniu biolodzy pod kierunkiem profesora Dominika Kwiatkowskiego z Senger Institute przyjrzeli się uważnie, jak mutacje gromadzą się w genomie koronawirusa. Naukowcom udało się rozszyfrować strukturę RNA kilku tysięcy cząstek SARS-CoV-2 i porównać je ze sobą.

 

Naukowcy zaobserwowali, jak zmienia się nowy typ koronawirusa podczas przenoszenia się z człowieka na człowieka, a także dowiedzieli się, czy zmienia się on w trakcie rozwoju infekcji w organizmie jednej osoby.

 

Analiza wykazała, że wirus mutuje w przybliżeniu w takim samym tempie, zarówno podczas przenoszenia „zewnętrznego”, jak i w organizmie człowieka. Naukowcy odkryli również, że mutacje w genomie SARS-CoV-2 w większości nie występują z powodu przypadkowych błędów podczas kopiowania.

 

Jest to typowe dla większości znanych wirusów. W przypadku nowego typu koronawirusa kumulacja mutacji następuje w wyniku uszkodzenia lub niewłaściwej edycji gotowej już kopii RNA wirusa.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Monique

nie ma żadnych nowych mutacji

nie ma żadnych nowych mutacji coronavirusa!!!!!!! są tylko nowomazane. Do 2019 r. mielismy sezony przeziębieniowo-grypowe (czyt. coronawirusowo-grypowe, ponieważ każde przeziębienie od zarania dziejów powodują coronawirusy), przy czym wszystko co dawało cięższe objawy od przeziębienia(czyli infekcji coronawirusem) zwano grypą!!!!! w 2020 wymazano dającą cięższe objawy coronę nazwaną cov-19. ale porównajcie sobie.... do sez. 2018/2019/ na "grypę" i jej powikłania schodziło na świecie od 1,5 mln. do 2,5 mln. ludzi. w sezonie, a nawet niee, bo od początku 2020 na grypę lub powikłania zeszło niespełna 0,5 mln. a na covid 1,7 mln, czyli niewiele ponad przeciętną. nie zaprzeczaczm faktom,że istnieje bardziej zjadliwa wersja coronawirusa (dzieje się to od wieków biorąc pod uwagę statystyki), ale zaprzeczam temu, że ma ona ponecjał pandemiczny!!!!!!!! żadne statystyki na to nie wskazują!!!!

Portret użytkownika Edek z krainy kredek

Słow kilka na temat mutacji

Słow kilka na temat mutacji wirusowych. Wirusy by moc sie lepiej rozprzestrzeniać mutuja. Dlatego ta cala trzecia wersja jest słusznie określana jako bardziej zaraźliwa, ale to o czym sie juz nie mówi to to, że wirus chcąc sie lepiej rozprzestrzeniać czyli przeżyć mutuje i staje sie mniej "smiertelny" przez to. Mutuje tak żeby zbyt latwo nie uśmiercał swojego nosiciela bo jak czlowiek umrze to juz nie bedzie mógł sie przenosic dalej. Ale nikt juz o tym nie wspomina, bo smiercionosny wirus zmutowal (co juz ma sie kojarzyc z czyms strasznym) i latwiej sie przenosi miedzy ludzmi! Tyle ze nikt nie chce juz łaskawie dodać ze te wszystkie mutacje sa dla nas wrecz dobre bo "smiertelnie" straszny wirus juz taki "smiertelny" po mutacji nie jest...

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika malina

 

 

 

 czy możesz wskazać źródło gdzie są dostępne te zdjęcia mikroskopowe i które to laboratoria wyizolowały wirusa Sars-covid,,

czy tak sobie siedzisz w necie i klepiesz  bez sensu ? 

 

 

 

Skomentuj