Zgromadzenie Francji poparło pozbawienie obywatelstwa skazanych za terroryzm

Kategorie: 

youtube.com

Francuskie Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło projekt ustawy o zmianie Konstytucji. Zajęło się ono ostatnio kwestią pozbawiania narodowości francuskiej osób skazanych za działalność terrorystyczną, donosi Reuters. Według agencji, za przyjęciem projektu ustawy głosowało 162 parlamentarzystów, przeciwko - 148.

 


Premier Manuel Valls z zadowoleniem przyjął wyniki. Według niego, będzie przeprowadzone jeszcze jedno głosowanie w tej sprawie.

„Myślę, że następnym razem zyskamy szersze poparcie i reforma konstytucyjna ruszy do przodu" - powiedział Valls.

Kolejne głosowanie, potwierdzające decyzję niższej izby parlamentu zaplanowano na dzisiaj, tj. na środę 10 lutego. Wcześniej stwierdzono, że francuski Senat oficjalnie aprobował przedłużenie stanu wyjątkowego w kraju na trzy miesiące.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

   Nie sztuka pozbawić kogoś

   Nie sztuka pozbawić kogoś obywatelstwa. Dla mnie ciekawe jest co potem z takimi bandziorami zrobią, jak i gdzie wyekspediują ich z kraju. Nikt takiego terrorysty nie będzie przecież chciał przyjąć. Co oni z nimi zrobią?
- Wywiozą na biegun północny aby tam sobie gwałcili niedźwiedzie polarne?
- A może będą ich zrzucać ze padochronami nad terytorium ISIS?
  Czy oni przynajmniej wiedzą co z nimi zrobić?
Autor pisze o ,,pozbawieniu narodowości francuskiej". Rozumiem, że chodzi o pozbawienie obywatelstwa, bo pozbawić narodowości (pochodzenia)  się nie da.

Portret użytkownika achiles

  „Paryż chce aby Moskwa

 
„Paryż chce aby Moskwa zniosła embargo na francuskie produkty”
https://www.rt.com/business/331830-france-lift-russia-sanctions/
Chodzi głównie o produkty rolnicze. W tej właśnie sprawie w najbliższą niedzielę mają się spotkać premierzy Francji – Valls i Rosji – Miedwiediew…
Po raz ..enty mamy kolejny przykład głupoty zachodniej. Szczerze mówiąc, wydaje mi się to najbardziej adekwatnym określeniem tego typu postawy i zachowania.
Z jednej strony, Francja forsowała sankcje przeciwko Rosji z całkowicie fałszywych powodów, których zresztą nikt poważnie nie traktował bo wszyscy mieli świadomość iż chodziło o jasno postawiony w Waszyngtonie cel: ukaranie i osłabienie w każdy możliwy sposób Rosji.
Wiemy, że oczekiwanych efektów to nie przyniosło a „osłabiona” Rosja zaczęła skuteczną wojnę z terrorystami w Syrii.
I chyba najważniejsze: dzięki sankcjom, Rosja była zmuszona na położenie nacisku na intensywny rozwój własnego rolnictwa w tym produkcji żywności ekologicznej oraz na poszukiwanie alternatywnych dostawców. Dodatkowo, osłabienie rubla w wyniku m.in. sankcji spowodowało, że produkty zachodnie w tym francuskie przestały być konkurencyjne na rynku rosyjskim…
Na sankcjach, szczególnie w dalszej perspektywie stracił tylko i wyłącznie Zachód.
W tym kontekście iście samobójczą politykę prowadzi kanclerz Merkel bratając się ze sprawcami kryzysu migracyjnego w Europie i sponsorami terrorystów – Turkami i jednocześnie nawołując do utrzymania sankcji przeciwko Rosji…azazel44

Portret użytkownika achiles

TA NAJWIĘKSZA LUDZKA " DZICZ

TA NAJWIĘKSZA LUDZKA " DZICZ ", BEDZIE CHCIAŁA ZMIERZAĆ, DO EUROPY: 

"Niewinne" dzieci i kobiety forsują granicę z Turcją…a potem, na Europę w akcie zemsty, za wydymanie, przez ich " protektorów " z zachodu, będą startowali. 

Portret użytkownika achiles

Coś przydługawo, to trwało,

Coś przydługawo, to trwało, zanim do tego doszli tamtejsi rządowi pajace, no i jakosmizernie wyglada ten stosunek głosów, za i przeciw, po tym co Francuzi zaznali na własnej skórze, a co wynikło z braku kompetencji rządzących tam pajacy i to nie tylko tych obecnych, ale i poprzednich. ALE JAK TO POWIADAJĄ MADRZY LUDZIE,
" LEPIEJ PÓŹNO, JAK WCALE " . Ale mam przeczucie, że przed Narodem Francuskim, jeszcze sporo złego czeka jego Obywateli. Może wówczas, do nich dotrze, co zostało złego uczynione ICH KRAJOWI, przez bandy sprzedajnych politycznych klakierów. Oczywiście niczego złego Francuzom, nie życzę, bo to piękny Kraj i sporo swego czasu wniósł dobrego w rozwój Świata Naszego, choć i ma w swej historii, sporo czarnych kart zapisanych w tej samej materii. 

Skomentuj