Zgodnie z zapowiedziami wir polarny uderzył na USA - są pierwsze ofiary śmiertelne

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Burza śnieżna, która uderzyła w Ameryce Północnej przyniosła ze sobą wiatr wiejący w porywach do 80 km/h. W niektórych częściach stanu Maine, w nocy z niedzieli na poniedziałek, doszło do rekordowego opadu śniegu. Trwa paraliż komunikacyjny, zginęło przynajmniej 8 osób.

 

W wyniku burzy śnieżnej około 140 tysięcy domostw zostało pozbawione prądu elektrycznego. Gubernator stanu Maine ogłosił już stan wyjątkowy. Warunki drogowe pogorszyły się z powodu gołoledzi i dziesiątek powalonych drzew. W czasie burzy była też praktycznie zerowa widoczność. Doszło do tak wielu wypadków, że władze zamknęły kilkanaście ważnych dróg.

Widok satelitarny obszaru Wielkich Jezior - źródło: NASA

Równie trudna sytuacja panuje w okolicach Nowego Jorku. Według doniesień medialnych na skutek ataku zimy zginęło przynajmniej 8 osób. Obfite opady śniegu doprowadziły do zamknięcia 200 km głównej drogi w stanie Nowy Jork. Policjanci zaczęli patrole za pomocą skuterów śnieżnych. Z ich pomocą docierają z kocami i ciepłymi ubraniami dla uwięzionych na drogach kierowców. Wielu z nich trzeba było ewakuować.

Ulice Buffalo po trzydniowym opadzie - źródło: twitter

Amerykańscy meteorolodzy twierdzą, że w regionie Wielkich Jezior może spaść nawet metr śniegu. Wygląda to tak jak powtórka z zimy 2009/2010, gdy w Waszyngtonie spadło 142 cm śniegu, co doprowadziło do prawdziwej śnieżnej katastrofy. Eksperci już teraz obawiają się o skutki takiej pogody dla amerykańskiej gospodarki. Straty z pewnością będą liczone w dziesiątkach miliardów dolarów.

 

Na skutek ekspansji wiru polarnego niewielkie opady śniegu wystąpiły nawet w północnej Kalifornii. JUż teraz mówi się, że to największy atak zimy od 40 lat. Mieszkańcy USA zastanawiają się, czy w sezonie 2014/2015 Ameryce znowu grożą cyklony powodujące tak zwane "wiry polarne". Wszystko wskazuje na to, że jest to niestety bardzo prawdopodobne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika kbk

http://www.sat24.com/pl/ Tu


http://www.sat24.com/pl/
Tu można zaobserwować te dziwne falowania:
falowanie stoi w miejscu, natomiast chmury pod nimi się poruszają - dla mnie wygląda to na ingerencję z zewnątrz. Jeżeli byłyby to zjawiska naturalne (bywają "pofalowane" chmury) to falowanie przesuwałoby się wraz z chmurami, a nie stało w miejscu napędzając tylko chmury.

Portret użytkownika arli

Bawia sie pogoda od lat, a

Bawia sie pogoda od lat, a teraz zbieraja zaplate ! Durne amerykance, szkoda tylko ludnosci cywilnej !
 
Rok temu amerykanscy meteorolodzy sprzeczali sie z rosyjskimi, czy zima bedzie ostra, czy lagodna. 
Amerykanie zapowiadali  2013/14 zime lagodna, zas rosjanie zime bardzo ostra. Wyszlo na to ze w Europie byla zima lagodna, za w USA ostra, ten rok pokazuje to samo. 
Z natura sie nie wygra nigdy, predzej czy pozniej podziekuje ! Szkoda tylko ze za glupote naukowcow cierpiec musi zawsze ludnosc cywilna.

Portret użytkownika jaron22

Oglądaliście Pojutrze?

Oglądaliście Pojutrze? Amerykanie zawsze sobie wykraczą jakąś katastrofę, a potem muszą ją przeżyć:) Jezcze tylko Dnia Niepodległośći u nich brakuje:) Poza tym z dwojga złego lepiej jak u nich jest taka zima niż u nas:) Polska jakby ją zasypała 2 metrowa warstwa śniegu to by się nie pozbierała co najmniej do maja 2015r:)

Portret użytkownika MMFighter

Amerykańce opryskali sie

Amerykańce opryskali sie chemisralsem i włączyli se haarpa-srarpa żebym i napadało na łeb. Tyle w temacie najgłupszej teorii sPiSkowej świata. Ale oczywiście znajdzie się niejeden leming, który stwierdzi że to haarp.

Strony

Skomentuj