Zeszłoroczne zaćmienie Słońca wywołało nietypową falę atmosferyczną

Kategorie: 

Źródło: internet

Zaćmienie Słońca z 21 sierpnia 2017, wywołało niezwykłe zjawisko atmosferyczne. Nietypową falę, którą można było wykryć w górnych warstwach atmosfery, że widziana z Brazylii godziny później. Tak, cień Księżyca zachęciły falę atmosferycznego że propagowane na całym świecie przez wiele godzin po zaćmienia była skończona.

 

21 sierpnia 2017 wystąpiło widoczne w Ameryce Północnej, całkowite zaćmienie Słońca. Okazało się, że na skutek zjawiska rozpoczęła się nietypowa fala w górnych warstwach atmosfery, która obeszła cały świat. W Brazylii wykryto ją prawie godzinę po zaćmieniu.

 

Do tej pory uważano, że zaćmienie jest zjawiskiem kosmicznym obserwowanym lokalnie, ale nowe badania pokazują, że mogą wywoływać wpływ na całym świecie. Jak opisano w Geophysical Research Letters, odnotowana fala szybko przemieszczała się w termosferze obiegając całą kulę ziemską. 

Fala ta jest wytwarzany przez ruch cienia Księżyca, który ochładza atmosferę poniżej. Taki zimny obszar następnie działa jak zlew, zasysając cieplejsze powietrze przed nim i powodując fluktuacje w atmosferze propagujące się na całym świecie.

Wiadomo o tym, że również wcześniejsze zaćmienia tworzyły podobne fale ale objawiało się to fluktuacjami plazmowymi na niższych wysokościach, czyli w jonosferze. Teraz po raz pierwszy udało się zaobserwować falę również w wyższych warstwach atmosfery. 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Janusz Pronobis

Zaćmienie Słońca z 21

Zaćmienie Słońca z 21 sierpnia 2017, wywołało niezwykłe zjawisko atmosferyczne. Nietypową falę, którą można było wykryć w górnych warstwach atmosfery, że widziana z Brazylii godziny później. Tak, cień Księżyca zachęciły falę atmosferycznego że propagowane na całym świecie przez wiele godzin po zaćmienia była skończona.

 

CO TO JEST?

Portret użytkownika Gzub

cyt. "Nietypową falę, którą

cyt. "Nietypową falę, którą można było wykryć w górnych warstwach atmosfery, że widziana z Brazylii godziny później. Tak, cień Księżyca zachęciły falę atmosferycznego że propagowane na całym świecie przez wiele godzin po zaćmienia była skończona."

Chyba wywołało też udar mózgu u autora tego "artykułu"...

Portret użytkownika Medium

Jak w niebie tak i na ziemi.

Jak w niebie tak i na ziemi.

W Ameryce na planie politycznym też był totalny zlew, persony w rządzie zlew zasysał jedną za drugą. Zaćmienie to było o tyle reprezentatywne, że dotyczyło znaku Lwa - władzy.

Mamy tutaj kolejny dowód na to, że publikacje naukowe są sprzężone z władzą. Trzeba jakoś uzasadnić narodowi zmiany, a astrologia wyszła z oficjalnego obiegu już dawno.

Portret użytkownika jaa

Pytanie, czy to tylko

Pytanie, czy to tylko zeszłoroczne zaćmienie spowodowało coś takiego, czy każde inne też tak działa, tyle, że odpowiednio dla miejsca zaćmienia. Jeżeli nie każde, to co to oznacza? Pytanie jest też takie, jakim sposobem Księżyc będąc na jakiejś pozycji zasłania Słońce (które podobno stale jest na jednej pozycji), w taki sposób, że zaćmienie jest widoczne tylko dla niektórych miejsc z Ziemi.

Portret użytkownika keri

Zasłonięcie bliskiego źródła

Zasłonięcie bliskiego źródła ciepła powoduje natychmiast chłód, zasłonięcie dalekiego źródła nie wywołuje takiego efektu.

Jesli cień księżyca wywołał falę z powodu ochłodzenia atmosfery to znaczy, że Słońce nie jest oddalone od Ziemi 150 mln km.

Słońce ani nie znajduje się w odległości podawanej przez łuczonych, ani nie ma wielkości przez nich wciskanej.

To sugeruje, że nałukofcy od kosmosu mają kompleks małego. ROFL

Portret użytkownika Medium

 

 

Keri, to może niech ktoś biegły policzy i sprawdzi. Jedno jest pewne: pozorna (kątowa) wielkość tarczy słońca i księżyca jest taka sama, skoro dochodzi do zjawiska zaćmienia.

Strony

Skomentuj