Żenujące konsekwencje ustawy o zakazie handlu w niedziele. Mięso na stacji paliw i inne sposoby na jego uniknięcie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo gdy tylko pojawia się jakiś problem socjaliści tworzą pod niego nowe prawo i ewentualnie urząd do jego przestrzegania. Zwykle przekonują nas też, że zmiany w prawie są wprowadzane dla naszego dobra. Podobnie jest obecnie po wprowadzeniu ustawy zakazującej handlu w niedziele.

Ustawa ta zakłada, że od marca dwie niedziele w miesiącu będą pracujące dla części pracowników handlu, a kolejne dwie staną się teoretycznie wolne. W 2019 roku wszystkie niedziele mają być niepracujące. Złośliwi śmieją się, że najobszerniejszy dział podpisanej dzisiaj przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustawy wprowadzającej to prawo to tak zwane wyłączenia.

 

Przede wszystkim ustawa zakazująca handlu w niedziele nie dotyczy kin, restauracji, stacji paliw, cukierni i piekarń. Pojawiły się sugestie, że niektóre ze sklepów będą teraz udawać w niedziele piekarnie lub cukiernie. Operator największej sieci stacji paliw w Polsce już szykuje się do hurtowej sprzedaży mięsa i butów. Trudno nie mieć skojarzeń z absurdami PRL wyszydzonymi w "Misiu" Bareji w postaci kiosku Ruchu z mięsem.

Pomysły na poradzenie sobie z socjalistycznym zakazem sprzedaży są zresztą bardzo różne. Na przykład sklepy odzieżowe w galeriach handlowych mogą działać w trybie pokazowym. Oznacza to, że  towar będzie można oglądać, przymierzać, ale nie będzie można go kupić. 

 

Teoretycznie, bo już pojawiają się pomysły, że "oglądającym" można zaoferować specjalną aplikacje na smartfona, która umożliwi zakup oglądanego towaru w sieci (gdzie handel będzie dozwolony). Potem wystarczy tylko wybrać formę dostawy towaru jako odbiór osobisty i można odebrać zakupiony w taki sposób towar.

Do tego dochodzi jeszcze zakomunikowany ostatnio przez wiele sieci dyskontów handlowych plan wprowadzenia nocnej zmiany zaczynającej się 15 minut po północy z niedzieli na poniedziałek i mamy pełny obraz tego jak rządzący Polską socjaliści "przychylili w ten sposób nieba" swojemu proletariatowi pracującemu w sieciach handlowych. Czy będą z tego powodu zadowoleni mając "wolną niedzielę" z nocną zmianą? Zapewnie ucieszą się oni tak samo jak pracownicy usług, których ustawa nie obejmuje.

 

Co będzie dalej? Oczywiście rządzący nami socjaliści będą usiłowali doprecyzowywać ustawę zabraniając tego i owego, a przedsiębiorcy będą wymyślać kolejne sposoby ominięcia tych absurdów. Ustawa ta uruchamia typową zabawę w kotka i myszkę. Sposób radzenia sobie z przestrzeganiem zakazu handlu można porównac do próby łatania dziurawego wiadra poprzez dociskanie wody od góry ogromym tłokiem. W oczywisty sposób woda znajdzie ujście, ale odpowiadający za to dociskanie urzędnicy i politycy nie rozumieją, że swoimi głupimy zakazami stymulują tylko powstawanie kolejnych absurdów jak te nadchodzące niedługo czasy gdy na stacjach paliw będziemy kupować mięso i obuwie.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Marzy mi się jeszcze zakaz

Marzy mi się jeszcze zakaz używania urządzeń warczących w niedzielę.. żadnego napierdzielania motorem, kosiarką, wiertarką - tak, żeby choć jeden dzień było cicho. Nieustannie coś na nas warczy. To jest dyskryminacja osób wrażliwych! Nie ma gdzie uciec od warczenia, wszędzie nieustannie warczą. 

Portret użytkownika EkrudyDref

Kolejna branża niemiecka

Kolejna branża niemiecka strajkuje, bo chcą zarabiać więcej (o 8%) i krócej pracować. My Polacy mamy zaś pracować 7 dni w tygodniu? A wicie, że człowiek wypoczęty pracuje lepiej i wydajniej? A towarów jest w bród! I sklepów w bród. 6 dni na zakupy wystarczy.

--------
Howgh!

Portret użytkownika Radzio

Dobry artykuł.Zdecydowana

Dobry artykuł.Zdecydowana większość Polaków jest przeciw wolnym niedzielom.To żadna obrona pracowników.Bzdura i propaganda postkomuchów  i ludzi,którzy na tym bezsensie zbiją krocie.Gdzie są zwiazki zawodowe gdzy pracownik małej firmy odbiera 1700zł wypłaty?Gdzie są związki zawodowe gdy Polaków zastępuje się ukraińcami?W wolnych niedzielach najmniej jest Boga.To jest kolejny biznes.A kto dostanie najwiecej po dupie?Wiadomo :)Pracownicy.

 

Portret użytkownika sceptyyk

Popieram tę ustawę - skoro ja

Popieram tę ustawę - skoro ja, mogę się wylegiwać do góry kołami od poniedziałku do niedzieli, to moim rodakom należy się odpoczynek w niedzielę, albo inny poniedziałek  :)  Drodzy RODACY, nie dajcie się nabierać na takie hasełka  :)                                                                           Znalezione obrazy dla zapytania niech sie swięci 1 maja

Portret użytkownika 3plabc

To że admin jest poganinem

To że admin jest poganinem wiedzą wszyscy. Ale Polska to katolicki, chrześcijański kraj i jak się komu nie podoba to wyjechać zawsze może.... osobiście to bym pomóg takim nabrać rozpędu do drogi hehehe, w zachodniej Europie miejsce dla was się znajdzie , też ją ubogacić możecie z waszymi masońskimi teoriami hehehe. A że w adminie to ani wierności Bogu, ani sprawiedliwości odnaleść nie można, to żeby w przyszłości na nim te postawy się nie zemściły hehehe. Jest w Dekalogu napisane: III Pamiętaj aby dzień święty święcić. A jak ktoś jest ateistą to niech tłumaczy to sobie sprawiedliwością społeczną... ale jak ktoś nigdy nie pracował to bym go życia nauczył... Bereze Kartuską bym wam zreaktywował!

Ps. Stacje benzynowe? Automaty samoopsługowe i też można w niedziele stacje pozamykać! Trudno... Niedziela.... hoddoga nie kupisz, stacja benzynowa, a nie kawiarnia...tu się benzyne kupuje gamonie!

Portret użytkownika b@ron

apteki, szpitale, komunikacje

apteki, szpitale, komunikacje miejską,  też pozamykać, bo przecież dekalog pisze " żeby dzień święty święcić " i bynajmniej nie ma tam żadnych wyjątków, "admin jest poganinem" ale ty jako głęboko wierzący, zapewne wymodlisz u bozi chleb, dla tych co stracą pracę dzięki tej "genialnej" ustawie...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika 3plabc

Najniższe bezrobocie od

Najniższe bezrobocie od ćwierć wieku, a Ty o utracie miejsc pracy. 1,5 mln pracowników z Ukrainy musi zasilać gospodarkę, a pracodawcy się nadal skarżą na brak rąk do pracy. Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie apteki, szpitale, transport miejski, służby publiczne, wojsko etc. służą zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania instytucji państwa/kraju. Wyższa konieczność. Podobnie zakłady pracujące w ruchu ciągłym to jest: elektrownie, huty etc. Ale markety, centra handlowe itp. nie są niezbędne do przetrwania kraju, zresztą są sklepy prowadzone przez właścicieli, więc przez jeden dzień bez zakupów kraj się nie zawali. Co więcej ludziom z głowy może się wybije shoping jako formę spędzania wolnego czasu, pomijając prawo pracowników do spędzania czasu z rodziną, czy znajomymi pomijając już kwestie religii. Konsupcjonizm, komformizm i wszystkie te zachodnie trendy niosą tylko alienacje jednostki i kreowanie osobistego egoizmu. Co choćby z rodziną, która jest podstawową komórką społeczną, a stan rodziny rzutuje na stan całego społeczeństwa i kształtowanie młodego pokolenia, które będzie kształtować przyszłą rzeczywistość i zdecyduje o przyszłości kraju. Chcecie walczyć z trendami, które prowadzą zachodnią Europę, czy USA do upadku, ale dla własnego komfortu jednak je akceptujecie... hmmm.... Sami wielcy antyglobaliści na portalu, ale zrozumieć nie mogą, że ten shoping prowadzi między innymi do hamburgeryzacji społeczeństwa i odcięcia od korzeni za, którymi tak wielu tęskni. Dziwne, zwłaszcza na tym portalu, gdyż większość jego czytelników jest zmęczona tym plastikowym światem, który wciska się nam za nasze ciężko zarobione pieniądze, albo co gorsza na kredyt.

Strony

Skomentuj