Żenujące konsekwencje ustawy o zakazie handlu w niedziele. Mięso na stacji paliw i inne sposoby na jego uniknięcie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo gdy tylko pojawia się jakiś problem socjaliści tworzą pod niego nowe prawo i ewentualnie urząd do jego przestrzegania. Zwykle przekonują nas też, że zmiany w prawie są wprowadzane dla naszego dobra. Podobnie jest obecnie po wprowadzeniu ustawy zakazującej handlu w niedziele.

Ustawa ta zakłada, że od marca dwie niedziele w miesiącu będą pracujące dla części pracowników handlu, a kolejne dwie staną się teoretycznie wolne. W 2019 roku wszystkie niedziele mają być niepracujące. Złośliwi śmieją się, że najobszerniejszy dział podpisanej dzisiaj przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustawy wprowadzającej to prawo to tak zwane wyłączenia.

 

Przede wszystkim ustawa zakazująca handlu w niedziele nie dotyczy kin, restauracji, stacji paliw, cukierni i piekarń. Pojawiły się sugestie, że niektóre ze sklepów będą teraz udawać w niedziele piekarnie lub cukiernie. Operator największej sieci stacji paliw w Polsce już szykuje się do hurtowej sprzedaży mięsa i butów. Trudno nie mieć skojarzeń z absurdami PRL wyszydzonymi w "Misiu" Bareji w postaci kiosku Ruchu z mięsem.

Pomysły na poradzenie sobie z socjalistycznym zakazem sprzedaży są zresztą bardzo różne. Na przykład sklepy odzieżowe w galeriach handlowych mogą działać w trybie pokazowym. Oznacza to, że  towar będzie można oglądać, przymierzać, ale nie będzie można go kupić. 

 

Teoretycznie, bo już pojawiają się pomysły, że "oglądającym" można zaoferować specjalną aplikacje na smartfona, która umożliwi zakup oglądanego towaru w sieci (gdzie handel będzie dozwolony). Potem wystarczy tylko wybrać formę dostawy towaru jako odbiór osobisty i można odebrać zakupiony w taki sposób towar.

Do tego dochodzi jeszcze zakomunikowany ostatnio przez wiele sieci dyskontów handlowych plan wprowadzenia nocnej zmiany zaczynającej się 15 minut po północy z niedzieli na poniedziałek i mamy pełny obraz tego jak rządzący Polską socjaliści "przychylili w ten sposób nieba" swojemu proletariatowi pracującemu w sieciach handlowych. Czy będą z tego powodu zadowoleni mając "wolną niedzielę" z nocną zmianą? Zapewnie ucieszą się oni tak samo jak pracownicy usług, których ustawa nie obejmuje.

 

Co będzie dalej? Oczywiście rządzący nami socjaliści będą usiłowali doprecyzowywać ustawę zabraniając tego i owego, a przedsiębiorcy będą wymyślać kolejne sposoby ominięcia tych absurdów. Ustawa ta uruchamia typową zabawę w kotka i myszkę. Sposób radzenia sobie z przestrzeganiem zakazu handlu można porównac do próby łatania dziurawego wiadra poprzez dociskanie wody od góry ogromym tłokiem. W oczywisty sposób woda znajdzie ujście, ale odpowiadający za to dociskanie urzędnicy i politycy nie rozumieją, że swoimi głupimy zakazami stymulują tylko powstawanie kolejnych absurdów jak te nadchodzące niedługo czasy gdy na stacjach paliw będziemy kupować mięso i obuwie.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Marzy mi się jeszcze zakaz

Marzy mi się jeszcze zakaz używania urządzeń warczących w niedzielę.. żadnego napierdzielania motorem, kosiarką, wiertarką - tak, żeby choć jeden dzień było cicho. Nieustannie coś na nas warczy. To jest dyskryminacja osób wrażliwych! Nie ma gdzie uciec od warczenia, wszędzie nieustannie warczą. 

Portret użytkownika EkrudyDref

Kolejna branża niemiecka

Kolejna branża niemiecka strajkuje, bo chcą zarabiać więcej (o 8%) i krócej pracować. My Polacy mamy zaś pracować 7 dni w tygodniu? A wicie, że człowiek wypoczęty pracuje lepiej i wydajniej? A towarów jest w bród! I sklepów w bród. 6 dni na zakupy wystarczy.

--------
Howgh!

Portret użytkownika Radzio

Dobry artykuł.Zdecydowana

Dobry artykuł.Zdecydowana większość Polaków jest przeciw wolnym niedzielom.To żadna obrona pracowników.Bzdura i propaganda postkomuchów  i ludzi,którzy na tym bezsensie zbiją krocie.Gdzie są zwiazki zawodowe gdzy pracownik małej firmy odbiera 1700zł wypłaty?Gdzie są związki zawodowe gdy Polaków zastępuje się ukraińcami?W wolnych niedzielach najmniej jest Boga.To jest kolejny biznes.A kto dostanie najwiecej po dupie?Wiadomo :)Pracownicy.

 

Portret użytkownika sceptyyk

Popieram tę ustawę - skoro ja

Popieram tę ustawę - skoro ja, mogę się wylegiwać do góry kołami od poniedziałku do niedzieli, to moim rodakom należy się odpoczynek w niedzielę, albo inny poniedziałek  :)  Drodzy RODACY, nie dajcie się nabierać na takie hasełka  :)                                                                           Znalezione obrazy dla zapytania niech sie swięci 1 maja

Portret użytkownika 3plabc

To że admin jest poganinem

To że admin jest poganinem wiedzą wszyscy. Ale Polska to katolicki, chrześcijański kraj i jak się komu nie podoba to wyjechać zawsze może.... osobiście to bym pomóg takim nabrać rozpędu do drogi hehehe, w zachodniej Europie miejsce dla was się znajdzie , też ją ubogacić możecie z waszymi masońskimi teoriami hehehe. A że w adminie to ani wierności Bogu, ani sprawiedliwości odnaleść nie można, to żeby w przyszłości na nim te postawy się nie zemściły hehehe. Jest w Dekalogu napisane: III Pamiętaj aby dzień święty święcić. A jak ktoś jest ateistą to niech tłumaczy to sobie sprawiedliwością społeczną... ale jak ktoś nigdy nie pracował to bym go życia nauczył... Bereze Kartuską bym wam zreaktywował!

Ps. Stacje benzynowe? Automaty samoopsługowe i też można w niedziele stacje pozamykać! Trudno... Niedziela.... hoddoga nie kupisz, stacja benzynowa, a nie kawiarnia...tu się benzyne kupuje gamonie!

Portret użytkownika b@ron

apteki, szpitale, komunikacje

apteki, szpitale, komunikacje miejską,  też pozamykać, bo przecież dekalog pisze " żeby dzień święty święcić " i bynajmniej nie ma tam żadnych wyjątków, "admin jest poganinem" ale ty jako głęboko wierzący, zapewne wymodlisz u bozi chleb, dla tych co stracą pracę dzięki tej "genialnej" ustawie...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika 3plabc

Najniższe bezrobocie od

Najniższe bezrobocie od ćwierć wieku, a Ty o utracie miejsc pracy. 1,5 mln pracowników z Ukrainy musi zasilać gospodarkę, a pracodawcy się nadal skarżą na brak rąk do pracy. Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie apteki, szpitale, transport miejski, służby publiczne, wojsko etc. służą zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania instytucji państwa/kraju. Wyższa konieczność. Podobnie zakłady pracujące w ruchu ciągłym to jest: elektrownie, huty etc. Ale markety, centra handlowe itp. nie są niezbędne do przetrwania kraju, zresztą są sklepy prowadzone przez właścicieli, więc przez jeden dzień bez zakupów kraj się nie zawali. Co więcej ludziom z głowy może się wybije shoping jako formę spędzania wolnego czasu, pomijając prawo pracowników do spędzania czasu z rodziną, czy znajomymi pomijając już kwestie religii. Konsupcjonizm, komformizm i wszystkie te zachodnie trendy niosą tylko alienacje jednostki i kreowanie osobistego egoizmu. Co choćby z rodziną, która jest podstawową komórką społeczną, a stan rodziny rzutuje na stan całego społeczeństwa i kształtowanie młodego pokolenia, które będzie kształtować przyszłą rzeczywistość i zdecyduje o przyszłości kraju. Chcecie walczyć z trendami, które prowadzą zachodnią Europę, czy USA do upadku, ale dla własnego komfortu jednak je akceptujecie... hmmm.... Sami wielcy antyglobaliści na portalu, ale zrozumieć nie mogą, że ten shoping prowadzi między innymi do hamburgeryzacji społeczeństwa i odcięcia od korzeni za, którymi tak wielu tęskni. Dziwne, zwłaszcza na tym portalu, gdyż większość jego czytelników jest zmęczona tym plastikowym światem, który wciska się nam za nasze ciężko zarobione pieniądze, albo co gorsza na kredyt.

Portret użytkownika b@ron

zastanawiam się czy tylko

zastanawiam się czy tylko trollujesz, czy masz taki dziwny światopogląd ... "najniższe bezrobocie" jest od czasu kiedy skrócono czas zasiłków dla bezrobotnych i jak ci się skończy prawo do zasiłku, to odpadasz ze statystyk bez względu na to czy masz robotę czy nie... Polska gospodarka nie musi wcale zasilać się ukraińskimi pracownikami a jedynie jest to spowodowane niezdrową migracją od dłuższego czasu my jedziemy na zachód ... bo tam więcej zrobimy i dokładnie to samo robią ukraińcy... wreszcie zajebiste wręcz podejście masz do spraw kościelnych ... w poprzednim poście piszesz że w dekalogu jest "pamiętaj abyś dzień święty święcił" a tutaj piszesz że komunikacja, apteki, szpitale, to "wyższa konieczność" a więc wskaż mi w którym miejscu biblia/dekalog daje dyspense zwalniającą od święcenia dni świętych przez jakiekolwiek instytucje państwowe bądź prywatne ? powiem ci więcej jak już, to jak byk biblia twierdzi, że masz wolną wolę, a więc jak ci to przeszkadza, to nie rób zakupów w niedzielę, druga sprawa, dlaczego kupujący paliwo w niedzielę nie popełniają grzechu i nie przeszkadza to tym, którzy uchwalają tak bzdurne uchwały?

twoim tokiem rozumowania idąc, to skoro bezrobocie jest niskie to można likwidować miejsca pracy dla czyjegoś widzimisię ... a idąc dalej...jakby bezrobocie wzrosło, to dobrze wpłyneło by to na stan rodziny, bo ludzie mieliby więcej czasu dla siebie?... co z kościołem? przecież ksiądz też już bierze pieniądze za swój zawód ... on tez może pracować w niedzielę ? to co niby ta ustawa zmienia, prócz podzielenia ludzi na lepszych i gorszych i wzrostu bezrobocia ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika zdzichu

Posłuchaj baranie...jak ci

Posłuchaj [...]...jak ci się tak świętpoj.bliwość podoba to idź do Watykanu.Ja zarabiałem w niedzielę sporą kasę i mogłem sobie wziąć wolne w tygodniu.Było super.Teraz,[...] jestem jakieś 300zł w plecy.Ty pewnie tyle dajesz tygodniowo na ojca Tyrana z Tyrunia,ale dla mnie to było sporo.Właściciele stacji zacierają ręce ,podziemie alkoholowe zaciera ręce a patologia ma się jak nigdy przedtem.Już widzę jak rodzinne stają się niedziele :)Już widzę te tłumy na spacerach i dzieci grające w piłkę na orlikach...Powiedz o święceniu dnia branżom i,które MUSZĄ pracować w niedzielę.Piszesz o przykazaniach?O sprawiedliwości społecznej????To zacznij od kościoła,zacznij od siebie!Pycha przez twoje plugawe usta przemawia i dzika satysfakcja...gdzie tu Jezus,gdzie miłość bliźniego.Póki co to nasze państwo,nawet teraz jest jeszcze świeckim państwem.Chcesz być dobrym chrześcijaninem?Zostań wolontariuszem,pomagaj w hospicjum,pomagaj osobom starszym pozostawionym samym sobie.Jesteś zdecydowaną mniejszością...być moze masz w tym ineres,żeby bronić nawej kasty,która na "wolnych niedzielach" zbije krocie.Boże broń od takich wiernych.

Portret użytkownika 3plabc

Słowo "palancie" i jad lany

Że ze mnie słaby chrześcijanin i nerwowy jestem, oraz mam problem z miłością do bliźnich zwłaszcza jak do mnie problem mają, więc ciesz się że nas internet dzieli. [...]

Wrzućcie na luz ludziska

Moderacja

Portret użytkownika logiczna Logika

żenujący poziom wypowiedzi

żenujący poziom wypowiedzi każe mi myśleć że pan czcisz tego turbo ścierwojada kk, bo skąd pan wziąłeś te III przykazanie jak nie z katechizmu turbo sępa. W Piśmie Świętym przykazania wyglądają zupełnie inaczej, a więcej powiem, że w całej Biblii nie ma ani jednego słowa na temat świętości niedzieli (odwiecznego dnia słońca). Jak pan taki żarliwy jesteś to otwórz pan raz w życiu biblię i przeczytaj pan następujące fragmenty: Księga Wyjścia rozdział 20 (szczególnie niech pan zwróci uwagę na werset 4,5 oraz werset 8 - ani figurki maryi nie są chrześcijańskie, ani niedziela - są katolickie - a to duża różnica) następnie Księga powtórzonego prawa w rozdziale 5 cały dekalog jest napisany po raz drugi, aby się wypełniło słowo "czytajcie pisma i badajcie bo żadna rzecz NIE POZOSTAJE BEZ DRUGIEJ", oraz "na świadectwie dwóch lub trzech świadków musi być oparta każda sprawa". Ale kompletna ignoracja ze strony takich ludzi sprawia, że tak jak jest w ewangelii jana "źli ludzie nie zbliżają się do światła, aby się nie okazało że ich uczynki są złe, dobrzy zbliżają się do światła aby się okazało że ich uczynki są dobre". Tak więc legislacyjne obalenie świętości soboty jako dnia świętego przyniesie plagi na nasz kraj. A ludzie zwabieni odpoczynkiem się na to zgodzą. Nasuwa się nastomiast pytanie dlaczego nie sobota jest dniem wolnym, skoro miałoby to być zaczerpnięte z biblii, gdzie w dekalogu to sobota jest dniem świętym ? odpowiedź kolejny raz jest bardzo prosta - Katolicyzm nigdy chrześcijaństwem nie był, nie jest, i z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć że nigdy nim nie będzie. A my żyjemy w czasie ostatniego kościoła opisanego w księdze objawienia jana (czyli apokalipsie) kiedy to wyraz uznania dla człowieka jako prawodawcy, w miejsce czyli zamiast Boga (~gr. "anti" - zamiast) sprawi że ludzie uznają kogoś zamiast Boga - czyli antychrysta (zamiast, w miejsce Jezusa Chrystusa i jego prawa). Ponadto przykazanie o święceniu sabatu jest pieczęcią uwierzytelniającą dekalog, tak jak pan prezydent podpisuje prawo, bez jego podpisu prawo jest nie ważne. Więc w tym przykazaniu znajduje się wszystko co zawiera pieczęć królewska - podpis, terytorium działania tego prawa, oraz tytuł podpisującego. Tak naprawdę możnaby klepać tygodniami na ten temat i na inne powiązane a samo to zagadnienie jest wyjaśnione w szczegółach w tym oto filmie, także zachęcam wszystkich do objerzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=5nuIuYX6q2g

 

Portret użytkownika 3plabc

p { margin-bottom: 0.25cm;

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120%;

You Tube mnie nie wychowuje i tych pseudo dokumentów nie oglądam, żeby sobie głowy nie zaśmiecać. Wolę dobrą książkę, zwłaszcza reportaż. Pismo Święte staram się czytać codziennie, i być może tylko to daje mi siłę, żeby nie wziąć w rękę jakiej maczety i nie zacząć robić czystki z  durniami. Człowiek czyta te komentarze i mu się nóż w kieszeni otwiera, ewentualnie zaczyna pałać niezdrową miłością do broni atomowej... pytam się kto tak wam w głowach naśmiecił... Diabeł, Szatan, Lucyfer, Belzebub... hmmm, mam zgadywać dalej? Za własny komfort sprzedajecie własne dusze... wasza sprawa, wasze konsekwencje. Tu nawet nie chce mi się śmiać nad tym wszystkim, tylko gorzko płakać… Naprawdę już chyba czas na jaką wojnę nuklearną, Apokalipse albo coś podobnego bo ludzkość już chyba dochodzi do ściany, a głupota bije w zenit.

Strony

Skomentuj