Zegar Zagłady jest najbliżej północy w historii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Jeśli wierzyć naukowcom z czasopisma „Bulletin of the Atomic Scientists”, jesteśmy praktycznie o krok od globalnej katastrofy. Symboliczny Zegar Zagłady, który obrazuje nam jak blisko jesteśmy „końca świata”, pokazuje godzinę 23:58. To oznacza, że zagrożenie jest najwyższe w historii.

 

Naukowcy, którzy kontrolują ten zegar, analizują sytuację na świecie i raz w roku przestawiają jego wskazówki, lub pozostawiają je na miejscu. Im bliżej północy, tym zagrożenie globalną katastrofą jest wyższe.

Naukowcy biorą pod uwagę szereg różnych czynników. Do najważniejszych z nich zaliczają ryzyko wojny nuklearnej, relacje między światowymi mocarstwami, a w ostatnich latach także zachodzące zmiany klimatyczne.

Po dokładniejszej analizie wydarzeń z 2018 roku, naukowcy zdecydowali, że Zegar Zagłady powinien wskazywać godzinę 23:58, czyli tak jak w zeszłym roku. Ich zdaniem, największe zagrożenia dla naszej cywilizacji to rosnące ryzyko wojny nuklearnej i zmiany klimatyczne. Do globalnego kolapsu przyczynia się wojna informacyjna, rozprzestrzenianie fałszywych informacji i podważanie demokracji na świecie.

 

W specjalnym oświadczeniu, naukowcy stwierdzili, że Korea Północna przynajmniej przestała już grozić atakami nuklearnymi, choć jej arsenał wciąż stanowi zagrożenie. Niebezpieczeństwo dla naszej cywilizacji wynika również z decyzji Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z umowy nuklearnej z Iranem i groźbach zerwania traktatu INF z Rosją.

Naukowcy dostrzegli wreszcie zagrożenia płynące z militaryzacji sztucznej inteligencji. Światowe mocarstwa bardzo chętnie inwestują w autonomiczne systemy zbrojeniowe, które wymagają minimalnej lub nawet zerowej uwagi operatora. Wielu ekspertów sądzi, że uzbrojone roboty ze sztuczną inteligencją mogą być nawet bardziej niebezpieczne od broni nuklearnej.

Wyścig zbrojeń i rywalizacja między mocarstwami sprawiają, że sytuacja na świecie nigdy nie będzie spokojna. Wybuchające w regularnych odstępach czasowych wojny i kryzysy ekonomiczno-polityczne są niestety nieuniknione.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Od 2012 jak zacząłem

Od 2012 jak zacząłem odwiedzać ZnZ, czułem że coś jest nie tak... a od 4 lat przeczuwam, że żyjemy w czasach spełniającej się Apokalipsy.... pomału, krok po kroku... jak coś się dzieje jako powolny proces to tego nawet nie zauważamy, tak jak z gotowaniem żaby żywcem... na małym ogniu.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Autor artykułu niezbyt

Autor artykułu niezbyt precyzyjnie zrelacjonował temat . Pozwolę sobie przytoczyć urywk skądinąd i w nawisach rozjaśnię te eufemizmy : " Eksperci ostrzegają również przed „zwiększonym wykorzystaniem działań informacyjnych, osłabiając demokrację na świecie(otwieranie ludziom oczu na kłamstwa którymi są manipilowani ,nie pozwoli dalej ich eksploatować ”. Herb Lin, starszy naukowiec zajmujący się badaniami nad polityką cybernetyczną i bezpieczeństwem na Uniwersytecie Stanforda, mówił w czwartek o szczególnym ryzyku związanym z „fałszywymi wiadomościami (nie przepuszczonymi przez sito cenzury) ”. „To straszny świat, w którym wściekłość(bezkompromisowy sprzeciw tym manipulacjom)  i fantazja (teorie spiskowe , które się znacznie potwierdzą ) zastępują prawdę(ogólną papkę dla plebsu )” – zaznacza." . Nie należy się dziwić  ,że taki świat jest " straszny" dla tych którzy chcą zyć dostanio kosztem eksploatowanych społeczeństw . To nawet nie konic swiata i apokalipsa lecz prawdziwa hekatomba ! .

Portret użytkownika NIEDŹWIEŹ

Zagłada owszem przyjdzie ,ale

Zagłada owszem przyjdzie ,ale także na tych ,co to piekło na ziemi stworzyli. To oni zostana usunięci przez prawowitych twórców tego ziemskiego rezerwatu, z którego ktoś sobie srobił swoją ubojnię. Poprostu ziemia się oczyści albo ją oczysczą z ludzkiej zarazy. Dużo ludzi się budzi i podnosi swoją swiadomość ,ale nadal większoć to bezmózgie osoby. Dlatego niestety zostaną tylko ci ,co spełniaja określone warunki rozwoju emocjoanlego i psychicznego ,reszta niestety zostanie pewnie usunięta. Ale to nie ich zegar odmierza czas do tego wydarzenia. Najpierw musi się kilka rzeczy stać ,zgodnie z żydomasońskim proroctwem ,by mogla się odbyć ostateczna walka ,do kogo ma należeć ziemia i czym będzie na niej ludzkość. Zagłada nadejdzie po wprowadzeniu NWO, bo zostanie ono szybko obalone ,przez siły o wiele silniejsze niż parchów z izraela.

Portret użytkownika slavita

trochę nie wtemacie, ale...

trochę nie wtemacie, ale... dajcie na wstrzymacie z wyśmiewaniem tego człowieka, może to jakaś "choroba" postępuje, może to kolejna ofiara programowania? Kto wie? Przez wiele lat jego www przyciągała uwagę wielu osób. Coś się jednak stało, www przejęta a on wyalienowany i wyśmiewany, dziś żyje w samochodzie, bez kasy.

Marek Podlecki, tym razem mocny film, warto posłuchać, bo facet namawia do zabijania. Szok!!!

https://www.youtube.com/watch?v=BoMhI0IlRKw

Strony

Skomentuj