Ze zdjęć satelitarnych wynika, że Iran przygotowuje masowe miejsca pochówku w związku z epidemią SARS-CoV-2

Kategorie: 

Źródło: Maxar Technologies

Niedawne zdjęcia satelitarne pokazały, że Iran wykopuje ogromne liczby mogił, by uwzględnić rosnącą liczbę ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa. Zdjęcia zostały wykonane 1 marca przez prywatną firmę satelitarną Maxar Technologies.

Miejsca pochówku zostały wykopane na cmentarzu Behesht Masoumeh w pobliżu miasta Kom, religijnej stolicy Iranu, uważanej za świętą w islamie szyickim. Porównania ze starszymi zdjęciami satelitarnymi sugerują, że wykopy nowego cmentarza rozpoczęły się już 21 lutego.

Islamska tradycja wzywa do pochowania zmarłego w ciągu 24 godzin po śmierci, więc prawdopodobnie groby są wykopywane w ramach przygotowań do przyszłych zgonów spowodowanych epidemią.

W sieci pojawił się film ukazujący dziesiątki ciał na podłodze kostnicy znajdującej się na cmentarzu Behesht Masoumeh. Pracownicy cmentarza, którzy chcieli pozostać anonimowi, powiedzieli dziennikarzom CNN, że środki ostrożności związane z koronawirusem doprowadziły do porzucenia tradycyjnego islamskiego pochówku, który obejmuje również obmycie ciała mydłem i wodą przed pochówkiem. Zamiast tego ciała zarażonych ludzi były traktowane tlenkiem wapnia, aby zapobiec skażeniu gleby przez wirusa.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem został zgłoszony w mieście Kom, które nadal jest uważane za epicentrum wybuchu tamtejszej epidemii. Według najnowszych danych, w Iranie jest obecnie co najmniej 18 407 potwierdzonych przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 1284.

Wiele osób podejrzewa, że ​​rzeczywista liczba osób zarażonych koronawirusem może być znacznie wyższa. Zdjęcia wykonane na początku marca mogą potwierdzać ogromną skalę problemu, który początkowy był tuszowany przez władze.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (5 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika axell69

autorze tego o to

autorze tego o to nieszczęsnego posta ,  dopadł ciebie virus a'la sTallina??  głupoty  wklejasz jak on   niczym onet  lub wp .W tym kraju  zeszło z tego podłego świata niecałe 300 osób , to na huc im masowy pochuwek  ??  he he,  który to   satelity  widzom :)  oczami ...... ile można  takich ??!! 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika maniek II

...ofiary ...ofiary...ofiary.

...ofiary ...ofiary...ofiary... - to Wy jestescie...nie wierze w te bzdety - a juz jak jakas "prywatna' firma cia-majdow rozprzestrzenia tego typu bzdury...nie dali Iranowi kontrasy drony - to tera korona probuja...:))

Portret użytkownika jafma2013

Quwa , juz mnie to wszystko

Quwa , juz mnie to wszystko strasznie denerwuje!

Ma ktoś dostęp do danych ,liczb , kto umiera ,wiek i płeć? Najlepiej w poszczególnych krajach.

Te wszystkie oficjalne strony podają tylko procenty.

Gdzieś się doszukałem że wszyscy we Włoszech to 70+ ,poza dwoma 39 latkami.

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Strony

Skomentuj