Ze względu na oskarżenia o homofobię, NASA może zostać zmuszona do zmiany nazwy Teleskopu Jamesa Webba

Kategorie: 

Źródło: NASA

Kosmiczny Teleskop Hubble'a całkowicie zmienił sposób, w jaki postrzegamy wszechświat i nasze miejsce w jego strukturze. Teleskop Jamesa Webba(JWST), określany często mianem „następcy Hubble'a”, miał jeszcze bardziej pogłębić to zrozumienie. Niestety, ale wygląda na to że ten odkładany od wielu lat projekt, natrafił na kolejny problem. Tym razem, chodzi o jego nazwę.

 

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba to najdroższy projekt naukowy USA. Według początkowych założeń, prace nad tym urządzeniem miały pochłonąć od 1 do 3,5 miliarda dolarów, zaś sam teleskop miał być gotowy do pracy już w latach 2007-2011. Teleskop JWST został tak nazwany na cześć Jamesa Webba, astronoma i drugiego administratora NASA, który nadzorował program Apollo. Sęk w tym, że podczas pełnienia swoich obowiązków, był on współodpowiedzialny za wdrażanie polityki federalnej, w ramach której NASA zwalniało pracowników o tendencjach homoseksualnych.

Jak sugeruje portal Scientific American, o wiele lepszym kandydatem do uhonorowania jest chociażby Harriet Tubman. Afroamerykańska abolicjonistka zaangażowana w przemyt niewolników z południa na północ kraju. Symbolem jej działalności była Gwiazda Północna, co miałoby stanowić dobre odniesienie do działalności nowego teleskopu. Nie wygląda jednak na to aby NASA planowało ugiąć się pod presją środowisk LGBT. Wielu członków społeczności uważa, że okazja do zmiany nazwy teleskopu minęła już dawno.

 

Pragnę przypomnieć, że mowa tu o projekcie, który trwa blisko 20 lat i został opóźniony o prawie 10. Podczas gdy dla pewnych środowisk rzeczy takie jak symbolika mają wiodące znaczenie, czy nauka i ideologia, aby na pewno powinny iść w parze? Historia zna takie przykłady i nigdy nie kończyły się one pozytywnie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika baca

e tam... ten słynny "teleskop

e tam... ten słynny "teleskop" który ma nasa i ktorym jeszcze nigdy nie udalo im sie zrobić dobrej fotki księżyca można nadal nazywać tak jak go fabryka nazwała: lornetka zeissa - jest to bowiem najpoważniejszy łup wojenny amerykanów na ostatniej swiatowej wojnie - umożliwił im program kosmiczny, zbadanie najdalszych zakątków wszechświata i posiadanie wyszkolonego personelu niemieckiego do obslugi zaawansowanej lornetki i całkiem realne stały się marzenia narodowej agencji kosmicznej o kolonizacji nie tylko marsa ale i całego drezna - gdzie jest fabryka lornetek....

 

Portret użytkownika Zn

Homorasistowski homoterror

Homorasistowski homoterror satanistów w kolejnym ataku. Robią co mogą by normalni, względnie zdrowi na duchu i umyśle  ludzie zaczęli ,,robić porządek" z destruktorami cywilizacji a tym samym by zrealizowali plany opisane w ,,fałszywych" protokołach satanistów dotyczące planu trzech wojen światowych satanisty-masona Alberta Pike. Boże wybacz ludzkości jej grzechy.

Portret użytkownika ARTUR

Normalni homoseksualiści są

Normalni homoseksualiści są wśród nas , pracują , bawią się , wypoczywają , są obecnie samotni bo nie mogą się przyznać do zboczenia ze względu na rasizm i nazizm grup takich jak BLM . Oni nie są niczemu winni więc nikt ich nigdy w Polsce nie prześladował lecz obecnie niektórzy z nich mają syndrom Hitlera . Człowiek który podpalił świat urodził się z matki żydówki a zabijał swoich współplemieńców . Faszysta to znaczy człowiek prawy , dążący do doskonałości / Fasci / .

Portret użytkownika kem

Odmienność seksualna to

Odmienność seksualna to zboczenie. Homosy to zboki, jak transy czy pedofile. Tak jakbyś mówił o jakimkolwiek innym wykroczeniu, człowiek rozumny musi pojąć i ustosunkować się konkretnie do aktu WANDALIZMU na ciele i duszy

Szczepienia - test zaufania dla systemu

Portret użytkownika KotFryzjer

Świat schodzi na psy. Niech

Świat schodzi na psy. Niech te wszystkie środowiska lgbt odpierdolą się od spraw istotnych. Same prowokują do negatywnego ich postrzegania wszędzie narzucając swoją ideologię. Brakowało ich jeszcze w sferze nauki żeby głosili swoje z dupy ideały.

Nie mam nic szczególnego do tych ludzi o ile nie demonstrują swojej wizji w sposób przerysowany o natarczywy.

Portret użytkownika entyr

Faktycznie: z tym sprzętem

Faktycznie: z tym sprzętem już się nie da wiele zrobić, ale myślę, że każdy następny teleskop powinien mieć kształt okazałego chuja ze zwisającymi pod nim jajami (hołd dla homo).
Panele słoneczne powinny być przykryte przysłoną o kształcie takim, żeby każdy podlatujący izraelski satelita mógł je usunąć procedurą bez wątpienia przypominającą obrzezanie (manewr ma symbolizować, że ten szlachetny zabieg pozwala dostrzec Słońce no i że obrzezanie daje moc).
Wszelkie promy muszą być pomalowane na kolory "tęczowe" - chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego.
Wszelkie satelity stacjonarne muszą mieć kształt chuja wzniesionego do góry (względem bieguna północnego Ziemi).
Wszelkie rakiety muszą być wyposażone w znaczący balast zewnętrzny o kształcie takim, żeby bez wątpienia rozpoznawany był przez obserwatorów jako moszna. Po wejściu na orbitę, mosznowy balast może być odrzucany ale tak, żeby dało się go odzyskać i ponownie wykorzystać (ekologia).
Jeżeli względy technologiczne nie pozwalają na nadanie sprzętowi wynoszonemu w kosmos kształtu chuja z jajami - obowiązkowo musi on posiadać kształt dupy i wymaga się, aby po każdym okrążeniu Ziemi, podlatywał do najbliższego satelity w kształcie chuja i dokonywał połączenia tak, aby każdy obserwator nie miał wątpliwości, że właśnie składany jest hołd pewnej wspaniałej mniejszości.
Zmienia się niektóre komunikaty przesyłane między naziemnym centrum a orbitującą załogą :
- z: "Houston, mamy problem" - na: "Houston, dyskomfort w dupie stał się nieznośny"
- z: "mayday" na: "ratujcie nasze dupy"
- z "podaj nowe współrzędne" na "oj ti bzidalu!Nie trafiłeś! Drugi raz się postaraj!"
- z "grozi nam ekspolozja" na ... wiadomo.
Dodatkowo wprowadza się nowy test dla przyjmowanych pracowników NASA tak, żeby nawet technik był w stanie z uśmiechem wytrzymać co najmniej 45 minut na odwróconym taborecie.

Jest tyle wspaniałych rzeczy do zmiany, a tu się tylko Webba czepiają. Za wolne tempo, cioty - na otoczenie Ziemi tysiącami satelit, sterczącymi w kształcie chuja, będzie trzeba czekać dziesiątki lat. Zmobilizujcie się trochę, pedały, bo inne mniejszości czekają. 

 
 

Strony

Skomentuj