Zdrowe odżywianie może być sposobem na walkę z depresją

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Podczas eksperymentu pacjenci doświadczyli objawów depresji po przejściu na zdrową dietę. Australijscy naukowcy przeprowadzili badanie i odkryli, że zdrowe odżywianie może być skutecznym sposobem walki z depresją. Wyniki eksperymentu opublikowano w czasopiśmie PLOS One.

 

Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym wzięło udział 76 ochotników - studentów wykazujących objawy umiarkowanej depresji. Zostali oni podzieleni na dwie grupy. Pierwsza odżywiała się tradycyjnie, jak zawsze, a druga zmieniła dietę na zdrowszą.

 

Po trzech tygodniach eksperymentu wskaźniki depresji w drugiej grupie powróciły do normalnego poziomu. Badania wskazywały na spadek lęku, którego nie zaobserwowano w pierwszej grupie.

 

Trzy miesiące później, kiedy wolontariusze kontynuowali normalne życie i normalnie się odżywiali, pozytywne efekty osłabły. Tylko 21% badanych, którzy kontynuowali jedzenie w zdrowszy sposób, utrzymało swój normalny stan po trzech miesiącach. Naukowcy twierdzą, że jest to efekt placebo i że teraz potrzebne są dodatkowe badania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj