Zdjęcia satelitarne mają potwierdzać, że to ukraiński SU-27 zestrzelił malezyjskiego Boeinga 777

Kategorie: 

Źródło: twitter

W rosyjskich mediach pojawiły się wczoraj kolejne dowody potwierdzające rzekomo, że malezyjski Boeing 777, który został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą był trafiony rakietą powietrze-powietrze, wystrzeloną z ukraińskich myśliwców. Opublikowano zdjęcia satelitarne, które zdają się to potwierdzać.

 

Hipoteza jakoby to nie prorosyjscy separatyści zestrzelili lot MH17 pojawiła się już na początku po tragicznych wydarzeniach z lipca bieżącego roku. Została ona sformułowana przez rosyjskich wojskowych, którzy na specjalnej konferencji prasowej pokazywali odczyty radarowe stwierdzające, że wieża kontroli lotów z Dniepropietrowska nakazał samolotowi obniżenie pułapu lotu i w tym samym momencie znajdujący się w okolicy ukraiński samolot bojowy SU-27 zwiększał wysokość poruszając się w tym samym korytarzu powietrznym co MH17.

Źródło: twitter

Rosyjscy wojskowi sugerowali, że zestrzelenie malezyjskiego samolotu było celową prowokacją władz Ukrainy, obliczoną na spolaryzowanie światowej opinii publicznej i wywarcie presji na NATO, aby bardziej zdecydowanie zaangażowała się w konflikt wykreowany po "kijowskim majdanie". Do wczoraj były to tylko słowa przeciwko słowom. Jednak opublikowane zdjęcia satelitarne i to jak twierdzą Rosjanie, pochodzące z amerykańskich i brytyjskich satelitów wojskowych, wskazują na to, że rzeczywiście mogło tak być.

Źródło: twitter

Faktem jest, że administracja amerykańska bardzo ostrożnie wypowiada się na temat ewentualnego sprawstwa tragedii lotu MH17. Dodatkowo do dzisiaj ani USA, ani inne zachodnie państwo, nie opublikowało zdjęć satelitarnych pokazujących co się zdarzyło 17 lipca 2014 roku.

Źródło: twitter

Jeśli okaże się, że zdjęcia są autentyczne, a dotychczas nikt ich jeszcze nie zdyskredytował jako fałszerstwa, to może się okazać, że sprawa zestrzelenia pasażerskiego samolotu zostanie przedstawiona światowej opinii publicznej z zupełnie nowej perspektywy. Na zdjęciach widać zarówno lecącego Boeinga jak i SU-27. Widać nawet moment odpalenia rakiety.

Źródło: twitter

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to informacja sensacyjna, bardzo dziwi cisza na ten temat w zachodnich mediach. Po wbiciu do głowy opinii publicznej, że to prorosyjscy separatyści zestrzelili lot MH17, takie informacje mogą spowodować, że zbyt wiele osób zacznie sobie zadawać pytanie kto jest kim w tym konflikcie i czy rzeczywiście lansowany przez nasze media podział na "tych złych" ze wschodu i "tych dobrych" z zachodu jest w ogóle w tej sytuacji uprawniony.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mik

Widać tutaj obcą propagandę

Widać tutaj obcą propagandę ogłupiającą. Panie czytające drugi filmik maja komputerowo retuszowany akcent naszego wschodniego brata. A co do zdjęć to naprawdę rewelacja, że sie udało zrobic akurat zdjęcie wystrzelenia pocisku. Nie jestm pilotem ale nie atakował bym celu z boku pod takim kątem zważywszy, że cel leci z predkością około 800km/h. Wystrzelona rakieta chyba nie ma na celownku Boeinga bo juz powinna skręcać w prawo, zeby go trafić. Normalnie jaja na resorach z tymi zdjęciami. Zachodnie media sie nie odnoszą do tego bo to tak jak by sie mieli odnosić do mojego posta. I tu i ti brak powagi. Pozdrawiam. 

Portret użytkownika Mik

Widać tutaj obcą propagandę

Widać tutaj obcą propagandę ogłupiającą. Panie czytające drugi filmik maja komputerowo retuszowany akcent naszego wschodniego brata. A co do zdjęć to naprawdę rewelacja, że sie udało zrobic akurat zdjęcie wystrzelenia pocisku. Nie jestm pilotem ale nie atakował bym celu z boku pod takim kątem zważywszy, że cel leci z predkością około 800km/h. Wystrzelona rakieta chyba nie ma na celownku Boeinga bo juz powinna skręcać w prawo, zeby go trafić. Normalnie jaja na resorach z tymi zdjęciami. Zachodnie media sie nie odnoszą do tego bo to tak jak by sie mieli odnosić do mojego posta. I tu i ti brak powagi. Pozdrawiam. 

Portret użytkownika Olgierd

Do Pana re1: - czyli, żeby

Do Pana re1:
- czyli, żeby samodzielnie myśleć, to trzeba być w SBU lub być opłacanym prrzez SBU? - dopiero wtedy szare komórki pracują? - GRATULUJĘ - to się chyba nazywa mania przesladowcza i spiskowa teoria sterowania mózgów całej ludzkości...
- ci wszyscy blogerzy z Rosji, którzy zrobili proste wyszukiwania i porównania i analizy,  to także agenci SBU? - GRATULUJĘ
- swoją drogą, rozwijając komentarz tej osoby, która zwróciła uwagę, że ów Su-27 jest 3 razy mniejszy, niż powinien, wynika z tego, że odległość liniowa kamery do Su-27 była 3 razy większa [z trygonometrii: przy małych kątach jest proporcjonalność kąta do proporcji liniowych], zatem, skoro B-777 był na 10 km, to Su-27 byłby w "najlepszym" wypadku przy ziemi - a i tak wychodzi wtedy, że kamera byłaby najwyżej na wysokości 15  km, zaś kąt całego zdjęcia i  odwzorowanie liniowe i kątowe...szkoda gadać: żadne to zdjęcie satelitarne

Portret użytkownika re1

W temacie odpowiedzi skecz ze

W temacie odpowiedzi skecz ze średniej szkoły. Dzida składa się z przeddzidzia, śróddzidzia, zadzidzia. Przeddzidzie składa się z przeddzidziaprzeddzidzia, śróddzidziaprzeddzidzia,  zadzidziaprzeddzidzia. Śródzidzie składa się itd. tylko nie meritum video manipulacji małpką, kradzieżą.
Nie wypłacaniem emerytury kilka miesięcy znajomej marusi na Zapadnoj Ukrainie, a teraz odpowiedzialność zbiorowa nie wypłacać emerytury na wostokie, bo separatysty kradną emeryturę.
Kto kradnie, a ci co zawarli teraz kontrakt węglowy dla Ukrainy zapłaci i cały czas płaci ziemią i krwią Ukraina dostawcy Recursion Ventures Chairman  R. James Woolsey Przewodniczący; Były dyrektor CIA, specjalista Polityka zagraniczna i były dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Portret użytkownika Olgierd

   Polecam artykuł z "Moscow

   Polecam artykuł z "Moscow News": http://www.themoscowtimes.com/news/article/russian-tv-channel-s-proof-ukraine-downed-mh17-courts-controversy/511219.html
zwłaszcza fragment:
"Bloggers reluctant to take the state-run news outfit at its word immediately emerged from the woodwork. Twitter exploded with claims calling the image's authenticity into question.
Responding to a wave of criticism, Channel One said it had received the image from the Russian Union of Engineers, which in turn got it from an MIT graduate named George Bilt.
In an interview with BuzzFeed on Saturday, Bilt said he had obtained the image online and sent it to the Russian Union of Engineers to look into its authenticity.
He was shocked, however, to find that the image had been broadcast on television. "These folks are either desperate or totally unprofessional," he said, commenting on the Channel One using the image."
   Radzę też poczytać artykuły na stronie:
http://www.buzzfeed.com/maxseddon/russian-tv-airs-clearly-fake-image-to-claim-ukraine-shot-dow
Są tam analizy rosyjskich blogerów: np. samo zdjęcie powierzchni ziemi pochodzi wg Rustema Adagamowa z...sierpnia 2012 z zasobów...Google.
Ponadto są tam zdjęcia błędnie umieszczonego logo linii malezyjskich, analiza kształu Su-27, który wygląda raczej jak...Mig-29 [czyli doszedł kolejny typ do Su-25/27/30 MiG-27] i inne...kwiatki np. cytuję: z analizy wynika:
"It also shows the plane being shot down over the rebel capital of Donetsk — and not the city of Snezhnoe, 50 miles to the east, where it was actually hit. obkon.ucoz.com"

Portret użytkownika Olgierd

Rejterada Putlera z Australii

Rejterada Putlera z Australii "dziwnie" zbiegła się akurat z wyemitowaniem następnego dnia w australijskiej ABC News filmu z pierwszych minut po katastrofie MH17 - bezpieczniaki zwąchały co sie świeci i usłużnie doniosły jedynemu niepodzielnemu wodzowi...
Najistotniejsze dla wątku sposobu zestrzelenia jednak wydają się słowa, które padają w 41. sekundzie filmu – "Poszła rakieta i spadł".
Zapewne ochrona Putlera przestrzegła go, że krewcy Austrralijczycy mogą go - jak to bandytę - zwyczajnie zlinczować, no i "brylowanie" w kuluarach z bajeczką o zdjęciu satelitarnym ataku Su-27/30 przestało mieć rację bytu, zwłaszcza, że nowsze wersje tego zdjęcia ostatecznie ujawniły atakujący hitlerowski spodek - co może na 100% potwierdzić gorący orędownik tegoż wątku z nickiem Baca - chyba nie muszę nikomu przedstawiać tej bodaj najbardziej zasłużonej dla portalu osoby, ani reklamować jego autorytetu w TEJ zwłaszcza sprawie...

Portret użytkownika Olgierd

Do Pana re1: - swoją drogą

Do Pana re1:
- swoją drogą jakie będzie odczucie uczciwego człowieka wobec Pana błaznowania z tragedii 300 ludzi i żartów rodem z klubu nocnego  np. "ty filmiki youtube z dziewczynami-oj nieładnie, nieładnie." - to identyczne podejście, jak tych Rosjan, co w miejscu katastrofy obrzucali się zabawkami, robili sweetfocie i okradali zmarłych - "WSIO NORMALNA" dla takich jak Pan
- mnie osobiście ogarnia obrzydzenie-  i tym większa motywacja demaskowania tego mataczenia, kłamstw, wykrętów, udawania "głupa", sterowanej amnezji i braku odpowiedzi na proste pytania: ja przynajmniej jasno Panu odpowiedziałem, dlaczego tu piszę i pisał będę

Portret użytkownika re1

Ty jednak jesteś na

Ty jednak jesteś na pieniądzach SBU panie Jan Olgierd manipulant.
Internauci macie załączony blog http://kwiatkowska.blog.polityka.pl/2014/07/22/historia-pewnego-zdjecia/ tam wszystko jest zdjęcia (stop klatki) z prasy światowej do artykułów deprecjonujących separatystó na podstawie tego video http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xLdRBaL4-wU.
Pierścionek wyjęty z pudełka i włożony  z powrotem przez jednego z uprzątających miejsce katastrofy (wrzuca od razu pudełko na pakę dużej wywrotki) chcesz całe video jak wyglądało okradanie zmarłych.
Link do artykułów ukraińskich jak to zmanipulowali.
Admin proszę przeczytać wszystko i według własnego uznania pozwolić pisać dalej panu Jan Olgierd lub go zbanować, bo ja w tym temacie nie będę więcej z nim dyskutował.
Jak mówią ci, których większość nie lubi powiedzenie Ordnung muss sein. Wasz portal, wasz cyrk, wasze "małpki"?

Portret użytkownika re1

Ty mnie Pan Jan Olgierd nie

Ty mnie Pan Jan Olgierd nie obrażaj, gdzie ja się śmieję z tragedii tych jak umiałbyś policzyć dobrze, co najmniej tysiąca osób z rodzinami. Ja nie jestem twoim sługą i jak coś piszesz to podaj źródło, a innym internautom zostaw ich własna ocenę faktów. Ja podaję swoją możliwą wersję, źródła i zdjęcia, a ty co. Internauci nie są ciemniaki i nie dają sobą manipulować. Załączasz napisz jak mogło być, ale krótko a nie przeskakując z tematu na temat.
Jak zacząłeś tak Ci zacząłem odpowiadać. Skaczesz ja też
"
Podaję prawdziwą chronologię lotu MH17, ponieważ ta historia lotu MH17, aktualnie została już zmanipulowana w bazach danych zarówno na http://flightaware.com/live/flight/MAS17/history jak i na http://www.flightradar24.com. Potwierdzeniem mojego wpisu i prawdziwości informacji jest zamieszczony zrzut ekranu z postu innego użytkownika w sieci http://sherriequestioningall.blogspot.com/2014/07/ukraine-air-traffic-control-routed-mh17.html.

  1. 11 lipca 2014 9M-MRC nad Prymors'k, Obwód zaporoski, ok 210 km na zachód od Grabove.
  2. 12 lipca 2014 - 9M-MRE nad Bilolissya, Obwód odeski, ok 700 km od Grabove.
  3. 13 lipca 2014 - 9M-MRA nad Heniches'k, Obwód chersoński, ok 340 km od Grabove.
  4. 14 lipca 2014 -9M-MRH nad Heniches'k, Obwód chersoński, ok 340 km od Grabove.
  5. 15 lipca 2014 - 9M-MRQ nad Heniches'k, Obwód chersoński, ok 340 km od Grabove.
  6. 16 lipca 2014 - 9M-MRA nad Berdyans'k, Obwód zaporoski, ok 200 km od Grabove.
  7. 17 lipca 2014 - 9M-MRD - tragedia lotnicza pole Hrabove. Dlaczego Boeing 777 koło Nerek (51.857835, 18.735695) zmienił kurs na północny wschód, przemieścił się równolegle ponad 50 km, a następnie w okolicach Długołęki (51.981497, 20.263367) koło Puszczy Mariańskiej znowu zmienił kurs na południowy wschód. Co za polecenie i skąd otrzymali piloci przed Nerkami?
  8. Podobnie zachował się samolot w końcowej fazie lotu przed upadkiem, na północ od Doniecka zmienił trasę lotu o 14 km? Kto/Who i dlaczego/why wydał polecenie zmiany kursu?
  9. Graficzna prezentacja trasy poniżej na blogu http://sherriequestioningall.blogspot.com/2014/07/ukraine-air-traffic-control-routed-mh17.html i załączonym print screen strony."

ss
 

Portret użytkownika Olgierd

Do Pana re1: - protokoły

Do Pana re1:
- protokoły sądowe i materiał fakttograficzny z zestrzelenia przez Rosjan Tu-154M 4 pażdziernika 2001 r., rozstrzygające, czy głowica była wypełniona kulkami 6 czy 8 mm,  to zadanie dla Pana - gdybym ja to zrobił - to po pierwsze mniej skutecznie - nie mam takich wtyków, jak Pan, po drugie byłoby to - wg Pana kryteriów - mniej wiarygodne jako "przekłamane"
- co do wklejania przez Pana "dziewczynek" w miejsce WIERNEGO tlumaczenia doniesienia rosyjskiej telewizji o zestrzeleniu ukraińskiego An-26 kolo Torez  [co potem, jak się okazało, że to B-777 - uznano za "niebyłe" zgodnie z prawowiernymi zasadami czystego dwójmyślenia]  - ROZUMIEM ŻE ZGODNIE Z NOWĄ-STARĄ MOSKIEWSKĄ ŚWIECKĄ TRADYCJĄ RŻNIE PAN TZW. GŁUPA  W ZAPARTE - nie wyzywam, jedynie klasyfikuję Pana socjologicznie - cóż - NIC INNEGO PANU NIE POZOSTAŁO - GRATULUJĘ
- dla osób spragnionych "SENSACJI" lub osób poddanych tumanieniu przez Pana re1podaję jeszcze raz link na rzekome "dziewczynki" - czyli informację rosyjskiej teklewizji w dniu zestrzelenia B-777 :
https://www.youtube.com/watch?v=kuX6rEOjyqA#t=20
to pozwoli Wszystkim jednoznacznie określić wiarygodnośc Pana re1

Strony

Skomentuj