Zdjęcia radarowe przelatującej asteroidy wykazały, że ma ona własny księżyc

Kategorie: 

Źródło: NASA/JPL-Caltech

Naukowcy wykorzystali moment bliskiego przelotu asteroidy 2004 BL86, która minęła właśnie naszą planetę aby ją dokładnie przestudiować. Niespodziewanie okazało się iż obiekt posiada swój własny księżyc.

 

Według przeprowadzonych analiz, asteroida BL86 posiada średnicę 325 metrów i porusza się z prędkością 56 300 km/h. Obiekt ten, jak wykazały obserwacje, posiada również księżyc o wielkości około 70 metrów, co zaskoczyło świat naukowy.

 

Lance Benner z NASA powiedział, że już wcześniejsze badania światła wokół tej asteroidy wskazywały na obecność księżyca, który orbitowałby wokół tego ciała niebieskiego. Były to jednak pewnego rodzaju spekulacje, natomiast najnowsze obserwacje potwierdziły te przypuszczenia.

IB Image

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy asteroida okazuje się mieć własny orbitujący wokół niej księżyc. W 2013 roku prowadzono obserwacje radarowe nadlatującej trzykilometrowej asteroidy 1998 QE2. Zdjęcia uzyskane za pomocą 70 metrowej anteny radarowej z Goldstone pokazały kształt tego obiektu oraz ujawniły, że na orbicie wokół niego znajduje się inna asteroida o średnicy 600 metrów. Oznacza to, że takie towarzystwo dwóch lub więcej ciał niebieskich lecących wspólnie, nie jest wcale niczym nadzwyczajnym, a wręcz może być normą w kosmosie.

 

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu astronomicznego:
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika rezydent-ziemi

Księżyc nie jest taki pusty w

Księżyc nie jest taki pusty w środku, ma trochę konstrukcji, parę elementów utrzymujących go na obecnym położeniu. Od zeszłego roku czynne są "przejścia" więc można się tam wybrać. W TVN ani w google o tym nie napiszą. Pozdrawiam Was ludzie.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

czy na pewno był to księżyc ?

czy na pewno był to księżyc ? dlaczego tylko jeden ? naukowcy musza jeszcze mówić po swojemu ale przecież to proste Jeżeli ciało niebieskie mozę uderzyć w zamieszkała planete to co ma zostac bez ochrony ? bez kontroli ? jak naukowcy ogłosza wreszcie że nasz księzyc jest sztucznym tworem obcej cywilizacji ,wtedy wszystkie te niby księzyce i inne "ciala niebieskie nagle zmienią swoją nazwe .na razie opublikowali tylko częśc prawdy o ufo ,poczekamy az uporają sie z zimą i pokażą wiecej ,a moze jednak Rosja sie przyłaczy zanim na niebie pojawi sie juz tak duzo tego typu zjawisk że trzeba bedzie ludzi uspokoić prawdą .

Portret użytkownika Medium

aron jasnowidz-diagnosta

aron jasnowidz-diagnosta wrote:

na razie opublikowali tylko częśc prawdy o ufo ,poczekamy az uporają sie z zimą i pokażą wiecej ,a moze jednak Rosja sie przyłaczy zanim na niebie pojawi sie juz tak duzo tego typu zjawisk że trzeba bedzie ludzi uspokoić prawdą .
Toż jest sporo materiałów znanych z sowieckich czasów postaci, które opowiedziały o swoich obserwacjach NOL-i, bo tak się one po polsku nazywają: Niezindentyfikowane Obiekty Latające.
 
 

Portret użytkownika madek

faktycznie masz cos nie tak z

faktycznie masz cos nie tak z deklem ... ps. Aronie co sie stalo z tym ultimatum? twoje wizje cie oklamaly czy co? wg mnietracisz wiarygodnosc o ile wogole ja posiadales . tbylo bardziej jak kibicowanie nadzieji. Ludzie potrzebuja zmiany  a ty jak dobry przdstawiciel handlowy potrafisz ja sprzac. pisze bylo bo widze ze dales spokoj z tymi wizjami.  

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

widzisz jedni rozumieją inni

widzisz jedni rozumieją inni nie ,a skoro pytasz o ulitamtum tzn ze kompletnie nie znasz moich wpisów ,moja wiarygodnościa sa podziekowania od ludzi ,którzy przestali patrzec na innych rpzez pryzmat nienawisci i swojego ego a spotkali sie z tym co opisuje ,jak pisalem nie ilosc  a jakosc stanowic bedzie nowe ,wiec spojrz na siebie i zrób rachunek sumienia czy jesteś ilosca czy jakością ? a jak chcesz wiecej wiedziec to poczytaj mojego bloga tam znajdziesz wiele rzeczy ,oczywiscie ejzeli twój program w głowie cię dopósci :)pozdr

Skomentuj