Zdesperowana Unia Europejska chce zastąpić Wielką Brytanię Albanią i Macedonią Północną

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, wezwał kraje członkowskie do rozpoczęcia rozmów z Albanią i Macedonią Północną w sprawie ich przystąpienia do wspólnoty. Taki ruch miałby rzekomo zrekompensować wyjście Wielkiej Brytanii z UE.

Donald Tusk wyraził swoją wiarę w to, że Albania i Macedonia Północna ostatecznie przystąpią do UE. Przewodniczący Rady Europejskiej obawia się jednak, że decyzja może zostać opóźniona przez państwa członkowskie, które sceptycznie podchodzą do powiększenia wspólnoty. Tusk sądzi, że wiele wpływowych europejskich stolic zawetuje rozmowy z dwoma bałkańskimi krajami. Przewodniczący jest już po spotkaniu z prezydentem Macedonii Północnej, Stewem Pendarowskim.

Tusk uważa, że powiększenie Unii Europejskiej o dwóch nowych członków mogłoby w pewnym stopniu zrekompensować odejście Wielkiej Brytanii, lecz nie wszyscy podzielają jego teorię. Kilka państw, wśród których znalazły się Niemcy, Dania i Holandia, nie wyraziło jeszcze publicznego poparcia dla rozmów z Albanią i Macedonią Północną. Kraje członkowskie są w szczególności zaniepokojone problemem Albanii z przestępczością i wewnętrznymi napięciami politycznymi w sporze z sąsiadami - Kosowem i Serbią. Oczywiście jest to jedynie wersja oficjalna, ponieważ w kuluarach mówi się o tym, że państwa nie są chętne do dzielenia się funduszami unijnymi z dwoma nowymi "nieproszonymi gośćmi".

Holenderski parlament w tym tygodniu zagłosował przeciwko rozpoczęciu rozmów z Albanią, powołując się na obawy związane z korupcją i przestępczością. Prezydent tego kraju, Edi Rama, uważa jednak, że nadszedł już czas, by Europa uznała zasługi Albanii i dała jej zielone światło na dołączenie do Unii. Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, spotkał się niedawno z prezydentem Albanii i zapewnił go, że Tirana ma jego pełne poparcie. Juncker powiedział w rozmowie z mediami, że "liczy na rozpoczęcie negocjacji z bałkańskimi krajami już niebawem".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika facecik

Zobaczcie taki mason i

Zobaczcie taki mason i marksista artur andrus odchodzi z radia trójki gdy PiS dochodzi do władzy, bo tak ich nienawidzi. A oni teraz zapraszają go do Opola i on jako bezwstydnik dostaje za to pieniążki z naszych podatków. I gada te swoje nieśmieszne grypsy dla ludzi ułomnych, jest tak zabawny jak pedofil woody allen. Ten sam koszerny poziom humoru.

Portret użytkownika euklides

UE czego się nie dotknie to

UE czego się nie dotknie to spi...li. Wystarczy, że dotknęli tylko stron www i dzisiaj mamy tonę denerwujących okienek informujących o ciasteczkach, polityce prywatności itd. Ci ludzie, na czele z Tuskiem, mają wybitny dar do spie...nia życia innych.

Portret użytkownika Art11

bardo dobrze 

bardo dobrze 

UE przygotowuje się do rozmowy w krajami Afryki , Chinami oraz Rosją .

Nastepnie te kraje będzie wspomagać funduszami aby wyrównać poziom w całej Nowej Unii 

Portret użytkownika euklides

Serio, a co oni produkują?

Serio, a co oni produkują? Tusk założył jakąś fabrykę? Juneker (czy jak mu tam) produkuje chociaż jakieś wykałaczki? Szukają terenów do pasożytowania, a nie żadnych rynków, a coś takiego jak "rynek zbytu" nie istnieje, bo nikt normalny nie chce swoich towarów zbywać, tylko chce je sprzedawać i zarabiać. Leczcie się z tego marksizmu...

Strony

Skomentuj