Zdecydowany wzrost aktywności słonecznej oznaką trwającego przebiegunowania

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Zbliżamy się właśnie do końca cyklu słonecznego, który zostanie spektakularnie przypieczętowany przylotem czterech komet. Kilka razy w tygodniu widujemy rozbłyski klasy X, więc można już zacząć mówić o początku końca 24 cyklu. Aby jednak uznać, że zaczyna się 25 cykl słoneczny musi jeszcze dojść do przebiegunowania gwiazdy. 

 

Znacząca aktywność słoneczna, którą obserwujemy w ostatnich tygodniach to zapowiedź, że przebiegunowanie się rozpoczęło. Od kilku dni dochodzi do licznych rozbłysków słonecznych o zauważalnie większej sile. Mieliśmy dzisiaj rozbłysk X1.1 z plamy 1890, która jest centralnie na środku tarczy słonecznej. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec aktywności i plama ta pokaże jeszcze co potrafi. To był już zresztą drugi rozbłysk X w tym tygodniu.

Swoją droga to ciekawe, czy uda się zobaczyć korelację między wzrastającą aktywnością słoneczną a zbliżaniem się komety ISON. Zwolennicy teorii elektrycznego wszechświata powiedzą zapewne, że reakcja gwiazdy na przelot komety to nic nadzwyczajnego, bo te ciała niebieskie niosą ze sobą potencjał elektryczny, który może reagować z liniami pola magnetycznego gwiazdy. Jak wiadomo to zaburzenia pola magnetycznego wpływają na rozbłyski i koronalne wyrzuty masy.

Czy to oznacza, że w listopadzie należy się nastawić na znaczny wzrost aktywności słonecznej? Trudno powiedzieć, że będzie tak na pewno, ale wiele na to wskazuje. Więcej informacji na temat aktualnej aktywności słonecznej można przeczytać w serwisie poświęconym Słońcu - zmianysolarne.pl

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Walneła by całą ta ukochana

Walneła by całą ta ukochana elektronika.By było tak jak w tym serialu Revolution.Fajno.Wszyscy by się zaczeli mordować,kraść,gwałcić itp.Porobiły by się bandy.I niestety nie było by za wesoło.Ale powinno coś stać się takiego żeby ludziom oczy odtworzyło,Jak za czasów drugiej wojny światowej.Wszyscy sobie pomagali.No prawie wszyscy.

kolo21

Portret użytkownika współczujący czytelnicy

"Wszyscy by się zaczeli

"Wszyscy by się zaczeli mordować,kraść,gwałcić itp." - rozumiemy, że taki gwałt to dla ciebie jedyna okazja na seks, bo jesteś takim paszczydłem, że w normalnych warunkach nikt by cię nie chciał bolcować? Współczujemy zatem, bo brak seksu niektórym nie służy, jak widać. Rozumiemy też, że tęsknisz do morderstw i kradzieży? Współczujemy więc jeszcze bardziej, zwłaszcza jeśli to ciebie okradną, a potem zamordują.
Amen.

Portret użytkownika Tassador

hall-9000 masz masło zamiast

hall-9000 masz masło zamiast mózgu
jak możesz prosić o takie coś ??
nie masz rodziny , przyjaciół ??
jak jestes nieszczesliwy to zmien tryb życia
mimo wrednosci tego świata wole inne rozwiazania aniżeli jaieś pierdut

Portret użytkownika Zenek

"Czy to oznacza, że w

"Czy to oznacza, że w listopadzie należy się nastawić na znaczny wzrost aktywności słonecznej? Trudno powiedzieć, że będzie tak na pewno, ale wiele na to wskazuje."
 
- TA, TA, DREAM OFF BABE.

Portret użytkownika hal-9000

Mam nadzieję że słoneczko

Mam nadzieję że słoneczko rozjebie te całe plugastwo Język co robi z ludzi zombie.... moze wtedy ludzie mieli by przyjaciół takich prawdziwych nie ze zdjęć, wychodzili by na dwór grać we wszelakie gry.... i Justin Bieber nie mógł by dawać koncertów bo playback off.. Słoneczko proszę jeb....

Skomentuj