Zdaniem WHO ludzkość czeka epidemia demencji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak przewiduje WHO, do roku 2030 aż 78 milionów ludzi będzie cierpieć na demencję. Jeśli te przewidywania sie sprawdzą będzie to oznaczało wzrost o 45 proc.

  

W nowym raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - przewidziano, że do 2030 r. na demencję będzie cierpieć aż 78 milionów ludzi. Będzie to o 42% więcej niż obecnie. Ostatnie szacunki z 2019 roku wskazują, że teraz cierpi na nią 55 mln osób.

 

Według symulacji WHO, do 2050 r. liczba osób z demencją może sięgnąć 139 milionów, czyli aż o 153 proc. więcej niż w 2019 r.! Jednak większość krajów świata nie ma nawet żadnej krajowej polityki ani planu wspierania osób z demencją i ich rodzin. 

 

Jest to szczególnie widoczne w krajach o niskich dochodach, gdzie ciężar opieki nad osobami z demencją często spada na członków rodziny, którzy nie otrzymują formalnego szkolenia ani rekompensaty. Obecnie opieka nad osobami z demencją kosztuje świat 1,3 biliona dolarów rocznie, co może wzrosnąć do 2,8 biliona dolarów do 2030 r. ze względu na zwiększoną liczbę pacjentów i koszty opieki.

 

WHO wzywa przywódców krajowych do zaplanowania tych kosztów i wspierania pacjentów z demencją w ich krajach.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika zatera

Ten ksiądz Natanek od "Hello

Ten ksiądz Natanek od "Hello Kitty,że to Hell o' Kitty "  i  "jak twoje dziecko maluje paznokcie na czarno to wiedz że coś się dzieje,że diabeł się nim interesuje" ? Hah. Był pośmiewiskiem na całą Polskę i inspiracją do wielu memów. Kiepski z niego autorytet.

Portret użytkownika MPas

Choroby prionowe to bardzo

Choroby prionowe to bardzo rzadkie dolegliwości. Demencja czy inne choroby osłabiające umysł. W połączeniu z chorobami naczyń krwionośnych, plamami na ciele, i innymi wyniszczającymi obiawami. Mogą powodować, że osoby cierpiące na tekie choroby, mając problemy z prostymi czynnościami jak chodzenie czy mowa. Mogą wyglądać jak jakieś zombie. W połączeniu z tlenkiem grafenu w mózgu, falmi 5G oraz niszczącym wszystkie narządy (mózg też) białkiem kolca. Zdawać by sie mogło, że teorie spiskowe o takiej apokalipsie mogły by wyglądać na wiarygodne xd.

Portret użytkownika Ted

Dodajmy do tego jeszcze fluor

Dodajmy do tego jeszcze fluor dodawany do wody pitnej - zmniejszający inteligencję wyborców i jest super. Oczywiście dla nazywających się politykami - szczepiących się witaminkami i nie pijących kranówy. A gdzie są wyniki badań nad amantadyną ? Jakiś facio udający ministra obiecał, że badania skończą się w marcu i zostaną ogłoszone wyniki. Mamy wrzesień.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Kraj : NWO

Kraj : NWO
Terytorium : Cala Ziemia
jezyk urzedowy : angielski
ludnosc : 1 mld w tym 500 mln w rezerwie nieszczepionych
waluta : brak
ustroj : narodowy komunizm
religia : satanizm i chrzescianstwo , katolicyzm
prawo : noahickie
wladza : antychryst i 12 Iluminatow
pochodzenie narodowosciowe : Starozytny Egipt
Zalozenie: Plan PIKEA i protokoly Medrcow Syjonu

Portret użytkownika ARTUR

Gdy się pisze o kosztach

Gdy się pisze o kosztach utrzymania osób starszych to nigdy się nie podaje czego i w jakiej wartości dokonali za życia , aby wszystko było zgodne z prawdą należy sobie uświadomić że bez pracy poprzednich pokoleń nie ma przyszłości następnych i to jest demencja ale społeczeństw np. w Europie i Skandynawii.

Portret użytkownika Max 1983

Widzę że admina poruszyła

Widzę że admina poruszyła moja obsesja i postanowił napisać parę zdań na ten przykry temat.No cóż nie chce mi się dziś rozpisywać ,ale parę zdań będzie.
Sporo w życiu przeżyłem ,bólu ,chorób ,śmierci bliskich osób i przetrwałem wszystko raczej jako pozytywny i nadal potrafiący się uśmiechać człowiek.Demencja(choć ,moja babcia cierpi na szereg chorób, więc to uproszczenie ale nie ważne ,chodzi o psychiczne choroby wieku starczego)mojej babci ,zabija mi matkę ,zabije i mnie.Dom przestaje być domem a staje się piekłem ,więzieniem w którym już nie ma miejsca na uśmiech rozmowę,wspólne zjedzenie posiłku ,obejrzenie telewizji.
Państwo które pozwala by ludzie zostali sami z czymś takim jest organizacją terrorystyczną ,nastawioną na okradanie nas i czekanie aż zdechniemy .Tak Euklides miałeś rację ,państwo to największy bandyta i dziś gdybym miał siłę i setki tysięcy a najlepiej miliony podobnie myślących ludzi w tym kraju sam bym chętnie palił te wszystkie państwowe budynki z tymi urzędowymi kur...i w środku.Jeśli ktoś chce donieść do prokuratury to od razu uprzedzam że robić tego nie zamierzam....za krótki jestem na to więc tylko głośno marzę.
A co do tej choroby i samych starców.No cóż gdy na filmach ktoś zamienia się w zoombi to trzeba strzelać.Ja wiem że to są ludzie ,ale w pewnym momencie to już tylko ludzkie powłoki, w środku już tymi ludźmi przestają być.Jeśli rodzinę stać na całodobową opiekę i chcą doprowadzić takiego starca do naturalnej śmierci to ok.Jeśli państwo jest takie bardzo katolickie i chce się zajmować ok.No ale jeśli państwo umywa ręce, a rodzina nie jest wstanie się opiekować ani pokryć kosztów opieki, to jako zwolennik eutanazji uznał bym to za jeden z przypadków gdzie trzeba z takiej możliwości skorzystać.
Znam przypadek ,gdzie ludzie byli ze sobą 50 lat.Mąż kochał żonę bardzo, zawsze robił wszystko dla niej aż zachorował.Mieli już wtedy ponad 70 lat.Początkowo coś tam zapominał ,bywał roztargniony ,miał zmienne nastroje ,potem było co raz gorzej.W końcowym etapie potrafił zrobić kupę na podłogę i wymalować nią np ściany w kuchni.Potrafił ją wyzywać od kurew szmat .Któregoś dnia wziął nóż zaczął krzyczeć coś o tym że ty kur..o zabiłaś nam syna (syn się ma dobrze i żyje)i się na nią rzucił.Babka dała się radę obronić ale przepłaciła to załamaniem nerwowym ,niedługo potem był jeden zawał potem drugi i niestety nie żyje.
To trwało kilka lat!!Teraz się pytam gdzie są te wszystkie instytucje które powinny pomagać?Monitorować sytuację i w odpowiednim momencie zabrać takiego człowieka z domu do odpowiedniej placówki??Jak to możliwe że jak młody człowiek by publicznie powiedział że chce się zabić np w gabinecie lekarskim to zaraz go wywiozą na badania psychiatryczne, a ewidentnie chorzy psychicznie ludzie z poważnymi zmianami w mózgach są klasyfikowani jako zdolni do mieszkania z rodziną??Mało tego często pozwala im się nadal dysponować ich majątkiem(tak jest w moim smutnym przypadku)co blokuje możliwość spieniężenia tego majątku i umieszczenia starca w ośrodku.Można wystąpić o ubezwłasnowolnienie ,ale to czasem trwa lata i mało tego osoba przeciwko której toczy się taka sprawa musi o tym wiedzieć!!To teraz życzę powodzenia i dobrego życia pod jednym dachem z wariatem który się dowiaduje że chcesz go ubezwłasnowolnić !!!
Pomoc psychiatryczna to też totalna fikcja.Co z tego że jest zalecenie wizyty u psychiatry skoro taka osoba musi na to wyrażać zgodę!!To tak jakby pytać skazanego na śmierć czy wyraża zgodę na spotkanie z katem!!!!Pomijam to że obecnie do końca roku do psychiatry na NFZ terminów brak....są ale prywatnie bo prywatnie wirus nie zaraża.To co się obecnie z ludźmi stało ,ta obojętność na problemy innych,ta chciwość ,przeliczanie wszystkiego tylko na kasę to jest totalna obrzydliwość.Sodomę i Gomorę przebiliśmy już dawno.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Quark

To że państwo bywa silne

To że państwo bywa silne wobec słabych a słabe wobec silnych nie jest winą samej instytucji ale ludzi którzy ją tworzą ! Prosty przykład , jeśli policyjne szeregi zasilają tchórze i miernoty to łatwo im będzie przywalić mandat byle komu za byle co ale nie zdobędą się na odwagę , żeby złapać za ryj jakiegoś wpływowego zbira - bo im na to strach nie pozwoli . Tak jest ze wszystkim , również z instytucją opieki społecznej gdzie nie pracują ludzie z prawdziwym do tego powołaniem ale osoby przypadkowe , którym nie zależy na pomaganiu i rozwiązywaniu problemów ale na "wykonywaniu swoich obowiązków" najlepiej w ciepłym , klimatyzowanym biurze . Nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich miejscach są przyczyną wszystkich naszych bolączek . 

Portret użytkownika Max 1983

Niby masz rację ,ale w mojej

Niby masz rację ,ale w mojej sytuacji nic to nie zmienia.Gdybym tego nie przeżywał na własnej skórze to nigdy bym nie uwierzył że tak się sprawy mają.Tak naprawdę byłem wszedzie z kancelarią adwokacką włącznie ,wszędzie to samo mówią że nic nie można zrobić.Trzeba czekać aż umrze albo się sama zabije.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Robaczkowa

Były robione badania mające

Były robione badania mające ustalić jakie czynniki wpływają na powstawanie demencji. Okazało się, że wśród ludzi cierpiących na demencję było dużo takich, którzy często się szczepili zapobiegawczo na grypę. Nawet klasyczne szczepienia nie są obojętne dla zdrowia ludzi. Możliwe, że szczepionki są zanieczyszczone aluminium. Są ludzie, którzy tak twierdzą.

Też leki na zgagę, leki zobojętniające soki żołądkowe (te wszystkie Alugastriny itd. od Al- symbol glinu aluminium) zawierają związki aluminium i są szkodliwe. Nie rozumiem dlaczego aż tyle ludzi dało się zmanipulować i biorą takie świństwa. Kiedyś je wycofano ale firmy je produkujące wygrały proces (stwierdzono, że nie ma dowodów na ten związek) i sprzedają dziadostwo do dzisiaj. Już 35 lat temu wiązano dużą ilość aluminium w organiźmie z chorobą alzheimera i demencją.

Kiedy ja byłam na studiach to wszystko zwalano na kwaśne deszcze. Tlenki siarki w atmosferze mogą zakwaszać wody.  A aluminium w kwaśnej wodzie staje się dla nas przyswajalne. Bardzo szkodliwe jest też gotowanie kwaśnych potraw w starych aluminiowych garnkach lub stosowanie aluminiowych sztućców.

Strony

Skomentuj