Zdaniem uczonych huragany stają się silniejsze

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy odkryli kolejny negatywny wpływ globalnego ocieplenia. Zespół amerykańskich naukowców z University of Wisconsin-Madison oraz National Oceanic and Atmospheric Administration odkrył, że huragany we wszystkich częściach globu stają się coraz silniejsze.

Na podstawie analizy danych satelitarnych z 40 lat obserwacji atmosfery (1979-2017) eksperci doszli do wniosku, że przyczyną rosnącej siły klęsk żywiołowych jest globalne ocieplenie. Jednocześnie autorzy pracy zauważają, że nie można jeszcze powiedzieć, jak bardzo działalność człowieka wpłynęła na tę sytuację: część problemu może być wynikiem zjawisk naturalnych.

 

Jednak naukowcy wciąż mają nadzieję, że nowe informacje pomogą dokładniej zbadać skutki globalnego ocieplenia. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

GŁÓWNIE FUKUSHIMA DAIICHI

GŁÓWNIE FUKUSHIMA DAIICHI JEST ODPOWIEDZIALNA ZA TAKI STAN RZECZY NA ZIEMI. A BĘDZIE JESZCZE GORZEJ - TO DOPIERO POCZĄTKI, I STĄD TEŻ ZAPLANOWALI DEPOPULACJĘ BO BĘDZIE PROBLEM Z UPRAWĄ JEDZENIA DLA CAŁEGO ŚWIATA.

NUKLEARNE WIADOMOŚCI Fallout czyli toksyczne skażenie z fukushimy zmienia cały klimat ziemi PL
NUKLEARNE WIADOMOŚCI Fallout czyli toksyczne skażenie z fukushimy zmienia cały klimat ziemi PL

 

 

 1. Wojtek Olszański miał rację. Mapa Gomberga 1941-42 Historia jakiej nie znamy!
  Wojtek Olszański miał rację. Mapa Gomberga 1941-42 Historia jakiej nie znamy!

   

 2. 2022.09.30 Bacologia Szybkie Wieści… 56 część 2 (link w opisie)
  2022.09.30 Bacologia Szybkie Wieści… 56 część 2 (link w opisie)

   

 3. por. Jakub Kuśpit mówi co jest grane - łączymy kropki w całość... 2022.09.29
  por. Jakub Kuśpit mówi co jest grane - łączymy kropki w całość... 2022.09.29

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Q.

Im więcej ciepła tym więcej

Im więcej ciepła tym więcej energii w atmosferze czyli silniejsze huragany, tornada i cała reszta burz. Ale gdyby amerykanie budowali trwałe domy z np. betonu a nie z dykty to nie musieliby ich co roku odbudowywać i wycinać kolejnych połaci lasów by przeznaczyć je na deski. Dom kopułowy wytrzyma wszystko od tornada po eksplozję termonuklearną:

Nowy trend? Domy kopułowe - Deccoria.pl

 

 

Portret użytkownika ba

Skoro całem światu pewnien

Skoro całem światu pewnien kraj wmówił ze WTC wysadzili pastuchy w turbanach , bez wykształcenia co potrafili pilotować Boeingi bez przeszkolenia i stażu , to tym bardziej wmówią,  ze te rury w Bałtyku wysadzili sobie Rosjanie , przecież dziś juz dużo ludzi wykształconych wierzy w płaskoziemskość  Ziemi !

Przysłów 27: 22  Choćbyś głupiego utarł tłuczkiem w moździerzu pośród tłuczonego ziarna, jego głupota od niego nie odejdzie.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Pilotowanie samolotu jest

Pilotowanie samolotu jest dużo łatwiejsze niż jazda samochodem to po pierwsze, a po drugie oni przecież nie ukradli tych samolotów z lotniska tylko przejęli stery już w powietrzu tuż nad miastem, czego więc nie rozumiesz ? To równie łatwe jak złapanie za kierownicę będąc pasażerem w samochodzie i spowodowanie wypadku.

Portret użytkownika ba

Jakbyś był kieorwcą samochodu

Jakbyś był kieorwcą samochodu osobowego  i nagle byś wsiadł do TIRA i miał nim do przejechać 500km i w odpowiednim miejscu zaparkować,  to chyba nie wierzysz , ze byś dojechał za pierwszy razem żywy do tego miejca , a jak twierdzisz inaczej , to oznacza tylko jedno , całe życie jeżdziłeś na rowerze,  o ile potrafisz jezdzić na rowerze , kto jeżdzi osobówką bez przeszkolenia  nia ma szans jak  pokonać zakręt pod katem   90 stopni bez wypadku TIREM  ! przy prędkości 30km, bo to jest taka sama zależność,  jakbyś nigdy nie jechał samochodem osobowym a przesiadł sie z roweru na osobówke i chciał przejechać bez wypadku 500km ! Jak tego nie rozumiesz to współczuje twojej wyobrażni ! A kto twierdzi,  ze wielkie samoloty można pilotować bez przeszkolenia to ma rozum z 3 klasy szkoły podstawowej !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Posłuchaj co ja Tobie mam do

Posłuchaj co ja Tobie mam do powiedzenia... po primo, prawo jazdy mam i na osobówkę i na motocykl i na ciężarowe samochody i to od bardzo dawna - pewnie Ty krócej żyjesz niż ja samochodami jeżdżę. Po sekundo - pilotać samoloty można mając skończone tylko 16 lat a w powietrzu nie ma znaków drogowych, skrzyżowań, rowów, krawężników, wiaduktów itd. itp. etc. Ba... nie ma nawet samolot skrzynki biegów, sprzęgła ani kierunkowskazów o hamulcach nie wspominając... więc jak to mówi mądrość ludowa... nie ucz ojca dzieci robić...  :-) 

Samolot leci a ktoś z pasażerów wstaje i chwyta za wolant (odpowiednik kierownicy) i co ? Nie będzie leciał dalej ??? Widzisz - w biblii o tym nie napisali to nie wiedziałeś...

Portret użytkownika wodzu

Czyli kolejne potwierdzenie

Czyli kolejne potwierdzenie wielkiego resetu , rozgrzewka tematu to był covid-19 a teraz czas wprowadzić temat z świętych kamiennych tablić i ograniczyć populację do 500.000.000 osobnika Smile co zrobią naukowcy poproszą Imperatora o zgodę na odpalenie kulku bomb wodorowych albo car bomba , pewien Polak za czasów PRL pracował nad projektem bomby kobaltowej teraz się okażę czy mu się udało , ja już mam plakat na ścianie z napisem ,, Precz z huraganem ,, kiedyś myslałęm że Komedia Stanla Kubricka to taka fikcja filmowa i czarny humor 

DR STRANGELOVE, CZYLI JAK PRZESTAŁEM SIĘ MARTWIĆ I POKOCHAŁEM BOMBĘ !!!

Strony

Skomentuj