Zdaniem ONZ koronawirus SARS-CoV-2 wywołał klęskę głodu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

ONZ przewiduje, że w 2021 r. około 270 milionów ludzi stanie w obliczu potencjalnie zagrażających życiu niedoborów żywności w porównaniu ze 150 milionami przed pandemią. A liczba ludzi na świecie, którzy są już „na skraju głodu”, najpoważniejszego według ekspertów etapu kryzysu żywnościowego, wzrosła do 41 milionów w porównaniu z 34 milionami w zeszłym roku.

 

W zeszłym tygodniu Światowy Program Żywnościowy ONZ, we wspólnym raporcie z Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, ostrzegł, że sytuacja pogorszy się w 23 regionach świata o wysokim poziomie głodu w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

 

Pogorszenie będzie spowodowane konfliktami zbrojnymi, skutkami gospodarczymi pandemii i kryzysem klimatycznym. Chodziło głównie o Afrykę, ale zagrożone są także Ameryka Środkowa, Afganistan i Korea Północna.

 

Szczególnie mocno ucierpiała Afryka, ponieważ liczba nowych infekcji gwałtownie wzrosła. W ostatnich miesiącach organizacje humanitarne biły na alarm w sprawie Etiopii, światowego lidera pod względem liczby głodujących, oraz południowego Madagaskaru, gdzie po dotkliwej suszy setki tysięcy ludzi głoduje. Niepewność żywnościowa na świecie rośnie od lat, ponieważ w biednych krajach nowe kryzysy, takie jak susze i powodzie, dochodzą do starych kryzysów.

 

Jednak organizacje humanitarne twierdzą, że gospodarcze zawirowania pandemii w ciągu ostatnich dwóch lat przyspieszyły rozprzestrzenianie się niedoborów żywności. Po kolejnej fali zachorowań w Afryce zniszczony został nieformalny system ochrony socjalnej mieszkańców, polegający przede wszystkim na wsparciu finansowym ze strony krewnych, przyjaciół i sąsiadów, który pomaga przeżyć ubogim przy braku wsparcia rządowego.

 

Teraz głód stał się decydującym czynnikiem w powiększającej się przepaści między bogatymi krajami powracającymi do normalnego życia a biednymi krajami pogrążającymi się coraz bardziej w kryzysie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Klęskę głodu to nie

Klęskę głodu to nie koronawirus wywołał ale głupie zamykanie wszystkiego przez durnych i przekupnych polityków.

A tu dowody. Panie Horban! Patrz pan i ucz się! I nie strasz, nie strasz bo się pos..sz!

https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/koronawirus-tatry-i-podhale-poziom-zakazen/9zzfz0s,79cfc278

I co? Najmniej ,,wyszczepiony" region w Polsce, ludzie nie ograniczają kontaktów z innymi, A ZACHOROWALNOŚĆ NA COVIDKA MINIMALNA.       

A tam gdzie większość ludzi wyszczepiona zaczyna się znowu pomalutku problem. To jak to jest z tymi szczepieniami, z tymi testami, z tymi maseczkami, z tym straszeniem? Po co to mam? Kto panu za to zastraszanie ludzi płaci?

Taki facet na proteście w Katowicach nazwał pana - PATOAUTORYTET. Smile Trafił w sedno!

Te covidowe telewizyjne ,,gwiazdy- eksperci" to są ludzie bez honoru i bez wstydu, niszczyciele porządku publicznego i sprzedawczyki.

Ja tu pisałam o prof. Horbanie bo on jest przewodniczącym tej całej ,,rady medycznej" (celowo piszę z małej litery) przy rządzie ale wszystkie inne prof. Simony, Grzesiaki też nie są lepsze, a może i jeszcze gorsze.

Teraz z nienawiści do ludzi pewno zamkną całe Podkarpacie. W końcu po to już mówią, że teraz będą zamykać nie te regiony gdzie jest najwięcej zachorowań ale te regiony gdzie najmniej ludzi się zaszczepiło. To jest czysta złośliwość i bezsensowny zamordyzm!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

oni dla siebie zawsze będą

oni dla siebie zawsze będą mieli, są miejsca na świecie gdzie produkuje się naprawdę zdrową ekologiczną żywność dla nich. są dowody na to że korporacje żywnościowe poprostu niszczą żywność, zmuszają farmerów i hodowców do utylizacji plonów i stad które zostały zakontraktowane, to zaczęło się już 2020 zaraz jak rozpoczęła się plandemia

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Jadrus Pyzdra

Zarazo i głód jest

Zarazo i głód jest niematerialna sprawca może być ino covidek niewidziolny.piniadze z konta unrodnim niewidziolni anonymous. Alem wojnem i śmierć wywolo już widziolny izroel. 

 

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Rolnictwo w dzisiejszych

Rolnictwo w dzisiejszych czasach popadło w zależność od państwa i koncernów należących do tych samych organizacji przestępczych (Vanguard Inc, Blackrock Inc...) nawet chiński bank rolnictwa jest od nich zależny, głód będzie 100% wywołany sztucznie, ale będzie i trzeba się na to przygotować

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Sardonunspa

Po pierwsze nie wywołał

Po pierwsze nie wywołał klęskę głodu a po drugie to jest czas przeszly nie terazniejszy więc piszecie głupoty ktore kiedyś tam ktoś może powiedział a może se wymyśliłeś TALLIN DEBILU temat żeby było co kolwiek bo musi być clikbait.

Portret użytkownika Wodnik Szuwarek

@Dziejesie

@Dziejesie

Zapewniam cię że z głodu wiele ludzi zmarło i umiera  każdego dnia.

Ja bym napisał że z głodu jeszcze nikt się nie zesrał. 
Twojego "szczepienia" nie będę nawet komentował bo mój poglàd w tym temacie jest jasny i wielokrotnie o tym pisałem.

Strony

Skomentuj