Zdaniem meteorologów nadchodzi najchłodniejsza zima od 30 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według prognoz długoterminowych, temperatura w środkowej części Anglii w okresie styczeń-luty 2020 r. będzie najniższa w ciągu ostatnich 30 lat. Brytyjscy meteorolodzy zbadali przepływy mas powietrza, które przemieszczają się nad Anglią ze wschodu na zachód tuż nad północnym Atlantykiem i stwierdzili, że wzorce pogodowe wskazują na to, że spowoduje to znaczny spadek temperatur i opady śniegu w całym kraju.

Ten zimny cyklon, którego obawiają się Brytyjczycy nazwano wcześniej „Bestią ze Wschodu”. Brytyjczycy poczuli go już w lutym 2019 r., Kiedy w niektórych regionach Szkocji temperatura spadła do –14 ° C, a podmuchy wiatru dochodziły do prędkości około 112 km/h. W wielu miejscach w Anglii spadło wtedy ponad 50 cm śniegu co wywołało lokalny kataklizm komunikacyjny. Ciężka zima doprowadziła do śmierci 17 osób, w tym 1 dziecka.

 

Zdaniem specjalistów podczas nadchodzącej zimy najbardziej dotknięta działaniem "Bestii ze Wschodu" będzie znowu zwłaszcza Szkocja i środkową część Anglii. Mieszkańcy powinni się na to przygotować, na przykład rozważając zakup opon zimowych, które do dzisiaj są uważane w WIelkiej Brytanii za zbędne. Na kontynencie kierowcy sa zwykle dużo lepiej przygotowani do stawienia czoła ciężkim warunkom atmosferycznym i byle opad śniegu nie wywołuje katastrofy drogowej.

 

Trudno powiedzieć jakiej zimy należy się spodziewać w pozostałej części Europy, ale powinniśmy się raczej spodziewać podobnych warunków jak te oczekiwane w Wielkiej Brytanii. Niż rosyjski z dużą regularnoscią dociera do nas każdej zimy zamrażając wszystko wokoło. Zima może w tym roku nadejśc bardzo szybko, bo w rosyjskim Norylsku, znajdującym się za północnym kołem podbiegunowym, spadł już pierwszy śnieg. Według meteorologów, taka pogoda za kołem podbiegunowym o tej porze roku zdarza się raz na siedem lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika jaro

obserwuje pogode od poczatku

obserwuje pogode od poczatku tego roku i nie mogą przewidzec trafnie z wyprzedzeniem 24 h teraz mamy wrzesien i chca przewidzec jaka bedzie zima Smile ta zima co minela miala byc zima stulecia byla ale pod wzgledem ciepla bo max bylo -6

 

Portret użytkownika skorpion

Czytam czasami ten portal,

Czytam czasami ten portal, tematy ciekawe jednak opracowanie ich już daje wiele do życzenia...Ale ok to da się przeżyć, można samemu wygooglać jeśli ktoś chce więcej szczegółów, dokladniej. Ale czytając komentarze tu to aż traci się wiare w ludzką inteligencje...Dosłownie kopara opada..Czy wiekszość osób tylko ma zamiar pisać komentarze polityczne, rasistowskie, religijne, lub po prostu hejtowe? Nie ważny jest temat tylko żeby komuś przypier.....A gdzie normalna, czystoteoretyczna, logiczna dyskusja dotycząca tematu, a nie pisanie pierdupałów, i ciągle tych samych bez przerwy, to aż niedobrze się robi czytając komentarze niektórych powtarzające swoją durną ideologie w każdym poście.

Portret użytkownika Piotrek

Zima i w ogołe klimat zależy

Zima i w ogole klimat zależy cały czas od zmian kosmicznych (układ Słoneczny jest codziennie w innym punkcie kosmosu robiąc ruch wokół Sagittariusa wiele tysiecy lat oraz całość idzie na pólnoc z okresloną prędkością) Na tej spirali jesteśmy ciągle w innym punkcie. Po 12 grudnia 2012 roku jednak coś nastapiło co najmniej zmiana jakościowa Słońca wg. ostatnich odczytów moze zaliczyć "drzemkę" bez najbliższe sto plus minus lat, mała epka lodowcowa. ALE czapy pólnocna i południowa topnieją !!! Też wiele zależy od operatorów pogodowych bo można sterując kierunkiem fal eterycznych wokół ZIemi  podgrzać albo oziębić ziemię i mamy już obecnie takich specjalistów. Dużo od nich zależy od sterowania pogodą i masami powietrza nad Ziemią . Która opcja przeważy co będzie silniejsze taka będzie zima ! Obecne ściągnaie eteru stwarza prtekst (badane paramtery) dla mereorologów że zima będzie sroga ALE to ktoś z żyjacych robi i np. Wyłączy i zaraz meteorologowie powiedzą że bedzie bardzo ciepła zima bo zmienią się symptomy po wyłączeniu sprzętu w powietrzu; ciśnienie i zmiany w składzie atmosfery i wiele ciekawych symptomów meteorolgicznych !!!    

Portret użytkownika Lommo

Jak krety szaleją z

Jak krety szaleją z kretowiskami to się przyjmuje że zapowiada to ostrą zimę. Tak widać że niestety szaleją. Przy czym mieszkam w okolicy gdzie są bardzo często są rekordy albo upałów albo mrozów. Nawet jak do końca roku tej zimy by nie było widać to nie da się wykluczyć że zima w styczniu ruszy.

 

 

Portret użytkownika slavita

aby było zimno, najpierw musi

aby było zimno, najpierw musi być gorąco... dziwnym jest fakt, iż brexit jest kompatybilny z sugeroanym ochłodzeniem. i nie trzeba być naukofffcem, aby wiedzieć, że po fali upałów nadejdzie fala mrozów, która powstrzyma niezadowolonych w domach.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

6 września Duda podpisał

6 września Duda podpisał totalnie antypolską wywłaszczeniową ustawę o 5G i nikt z tzw opozycji nawet się nie zająkną. A materiał przed wyborczy gotowy, nic nie trzeba dorabiać tyko wrzeszczeć. Tymczasem na opozycji i u tzw narodowców cisza... taka sama jak w PSIE.

Strony

Skomentuj