Zdaniem lekarzy koronawirus może wpływać na struny głosowe i zmieniać głos

Kategorie: 

Źródło: MiT

Choroby zakaźne wpływają na całe ciało, i okazuje się, że bardzo często zmieniają ton głosu chorej osoby. Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z Massachusetts Institute of Technology. Znaleźli zmiany w głosie osób, które "bezobjawowo przechorowały" koronawirusa SARS-CoV-2. Co więcej ustalono, że zmiany tembru głosu były tak subtelne, że ludzie nie zwracali nawet na nie uwagi.

Szef grupy naukowej, Thomas Quatieri, wcześniej prowadził badania w tej dziedzinie, a wraz z nadejściem pandemii zadał sobie pytanie - czy biomarkery głosowe mogą istnieć u osób zakażonych koronawirusem? Sądząc po głównych objawach choroby, gdy dana osoba ma trudności z oddychaniem, rozwija suchy kaszel, duszność - było to całkiem realne.

 

Zapalenie układu oddechowego wpływa na szybkość wydechu powietrza, gdy pacjent mówi, a powietrze wchodzi w interakcje z setkami innych potencjalnie zapalnych mięśni. Naukowcy twierdzą, że ton głosu, rezonans, głośność itd. zmieniają się, a wszystkie te parametry można zmierzyć i wykorzystać jako biomarkery.

 

Podczas eksperymentów dokładnie porównali nagrania przemówień sławnych ludzi, którzy zachorowali na COVID-19, ale jeszcze nie wykazywali objawów, z wywiadów, kiedy byli zdecydowanie zdrowi. Po przeanalizowaniu nagrań za pomocą komputera naukowcy odkryli, że rzeczywiście zakażenie koronawirusem wywołuje napięcie mięśni i utrudnia ich ruch, a różnorodność sygnałów dźwiękowych jest zmniejszona. Aparat mowy chorego na COVID-19, zdaniem badaczy został nieco upośledzony w porównaniu z jego wcześniejszą wydolnością.

 

Jeśli potwierdzi się, że aparat mowy chorego na COVID-19 jest uproszczony w porównaniu z jego wcześniejszymi możliwościami, będzie to stwarzało szansę do powstania nowych rodzajów testów na koronawirusa. Będzie wystarczyło powiedzieć kilka słó i system sztucznej inteligencji, oparty o uczenie maszynowe rozpozna bezobjawowych chorych. Biomarkery głosowe mogą też wskazywać, że dana osoba została zarażona koronawirusem.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

 

 

CHORA SŁUŻBA ZDROWIA

 

Że chora, że zmęczona tak lekarze bredzą

Ale dlaczego akurat na tego korona

Kiedy prawie wszyscy zdrowi dobrze wiedzą

Że prawie pozbyliśmy się tego demona.

 

No bo jak nie kochać choroby w zwyczaju

Maseczki, chusteczki, w kelwinie ciepłota

Kiedy dzięki temu święty spokój mają

Maseczki, chusteczki, a poszła chołota.

 

Przez telefon chorego można też obstukać

Zwłaszcza z grosza, co go ma za dużo

Recepta ma numer, tylko ją poszukać

Kawusia w spokoju, godziny się dłużą.

 

Za to pod okienkiem, gdzie wypłata kasy

Ni rękawiczek, ni maski nie trzeba

Stoją pracowite po diecie grubasy

W końcu się pracuje na kawałek chleba.

 

A poszedł ty namolny, płatniku nam kasy

Szwendał byś się tylko zdrowy jak te bobry

My są dziś elita a nie chłop dla masy

I pamiętaj, że widać z tego jaki Pis niedobry.

 

Naucz się na pamięć, że masz wadę wzroku

My piękni i młodzi, rząd straszny konował

Maszyna wyleczy może za pół roku

A wina jest twoja boś głupio głosował.

 

Portret użytkownika Lol

Ktoś mi wyjaśni, dlaczego

Ktoś mi wyjaśni, dlaczego skoki, "szczyty" nowych zachorowań na Covid na całym świecie są od początku kwietnia równo co 7 dni? (Wdg wykresu worldometer). Co 7 dni aktywują maszty G5 czy ki diabeł, skąd ta regularność przez 3 m-ce? Widzieliście to?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika euklides

Ale miałem głupi sen. Śniło

Ale miałem głupi sen. Śniło mi się, że naukowcy z MIT wykrywali chorobę, która nie miała objawów. Wykrywali to zmianami w głosie, które również były niezauważalne. Choroba ta spowodowała globalną pandemię, ale tak, że w sumie umierało mnie ludzi niż przed pandemią. Ludzie chodzili po chodnikach w takich maseczkach jak chirurdzy. Było to strasznie śmieszne.

Portret użytkownika Rom

Zdaniem lekarzy narodu

Zdaniem lekarzy narodu wybranego powszechnie znana ściema virus91 to mutacja grypy.

medialna nagonka spowodowała ze ludzie oszaleli i tak się boją ze sami donoszą jeden na drugiego !!!!!

swiadomosc jest  na poziomie 1-2%.

 lekarze za pieniądze ( jeśli wpiszą to lu tamto)  dostają €.
JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST ŚLUBOWANIE ???

Pieniadze tak im wyżarły mózgi ze oficjalnie pytają się pacjentów na urazowce czy mogą wpisać firus 91??!!!!!  
miej świadomość 

Polecam 

https://www.bitchute.com/video/yrgOyP8jrW6f/

Strony

Skomentuj