Zdaniem ekspertów z Oxfordu koronawirus mógł już zainfekować połowę mieszkańców Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Symulacje rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 przeprowadzone przez naukowców z Oxford University wykazały, że obecnie nawet połowa populacji Wielkiej Brytanii mogła już zostać zarażona koronawirusem. Jeśli obliczenia są prawidłowe, mniej niż 0,1% nosicieli SARS-CoV-2 wykazuje objawy choroby wymagające hospitalizacji.

Nowy model zasadniczo różni się od wcześniejszych prac na ten temat, w szczególności od badania przeprowadzonego przez specjalistów z Imperial College London, którzy zalecają bardziej rygorystyczną strategię radzenia sobie z pandemią. 

„Musimy natychmiast rozpocząć szeroko zakrojone badania serologiczne - testy na obecność przeciwciał - aby ocenić, na jakim etapie epidemii jesteśmy obecnie”, mówi główny autor najnowszego badania, profesor Sunetra Gupta.

W przeciwieństwie do większości krajów europejskich, Wielka Brytania długo nie zamykała granic i nie ograniczała przemieszczania się w kraju. Kwarantanna była zalecana tylko osobom starszym. Jednak dynamika dystrybucji Covid-19 zmusiła Londyn do ponownego rozważenia swojej polityki. Na skutek tego 23 marca premier Boris Johnson ogłosił wprowadzenie trzytygodniowej kwarantanny w całym kraju.

 

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Oxfordu koncentruje się na modelu „odporności stadnej”, w którym rozprzestrzenianie się wirusa zatrzymuje się, gdy wystarczająca liczba ludzi zachoruje. Ma to sens, jeśli większość ludzi zarażonych wirusem przenosi chorobę bezobjawowo lub z łagodnymi objawami.

 

Wyniki badań przeprowadzonych przez ekspertów z Oxford University, potwierdzą, że mniej niż jedna osoba na tysiąc osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zachoruje na tyle, by potrzebować leczenia szpitalnego. W zdecydowanej większości występują bardzo łagodne objawy.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Arya

Ktoś podał w innym temacie

Ktoś podał w innym temacie ten link:

https://meditation539.com/?p=12678

Postanowiłem mu się trochę przyjrzeć. Cytaty tylko z tej strony. 

Kiedy krytyczna masa nacisku zostanie wywarta na Rezerwę Federalną, będzie ona zmuszona do spłaty długów, które jest winna ludziom z powodu nieuczciwych operacji. Ponieważ Fed nie ma pieniędzy na spłatę tego długu, zbankrutuje.

FED owszem może nie mieć pieniędzy, FED jednak może je sobie w chwili obecnej drukować tyle, ile chce.  

Spowoduje to reakcję łańcuchową BIS, MFW, Banku Światowego i wszystkich banków centralnych na całym świecie, które również zbankrutują.

Gdyby FED zbankrutował, to taki scenariusz byłby możliwy, ale FED nie zbankrutuje, co wykazałem wyżej. 

 Niektóre przedsiębiorstwa będą tymczasowo zamknięte. Niektóre z tych, które pozostaną otwarte mogą przyjmować gotówkę inne będą akceptowały tylko złote lub srebrne monety.

Tak się może stać nawet jeśli FED nie zbankrutuje. 

 Mogą wystąpić umiarkowane problemy z łańcuchem dystrybucji, mądrze jest zaopatrzyć się w żywność i benzynę.

Oczywiście mądrze się zaopatrzyć w żywność i inne potrzebne rzeczy. Słowo "umiarkowane" może być nieadekwatne do sytuacji. Łańcuch dystrybucji może się całkiem zawalić. Tego się nie da przewidzieć.

 Wprowadzony zostanie nowy system finansowy. Będzie on wsparty złotem Yamashity. Złoto będzie przechowywane w miejscach, które nie zostaną jeszcze ujawnione. Złoto Yamashity nie będzie przedmiotem obrotu na otwartych rynkach. Koszyk walut takich jak dolar amerykański, euro, funt brytyjski, frank szwajcarski, japoński jen i chiński yuan, stanowić będą podstawę tego nowego systemu.

Że co? FED i inne banki centralne zbankrutują, ale podstawę nowego systemu będą stanowić waluty drukowane przez te banki... Czy to pisał ktoś upośledzony umysłowo?  

Banknoty Rezerwy Federalnej, banknoty Euro i inne banknoty będą powszechnie akceptowane dopóki nie zostaną wycofane w ciągu kilku miesięcy i nie zostaną wydrukowane nowe pieniądze.

Dolar, euro i inne banknoty zostaną wycofane? Przecież miały stanowić podstawę nowego systemu. 

Ja was proszę, jak wstawiacie tego typu linki, to chociaż choć trochę  pomyślcie, czy to, co tam pisze, ma sens. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika inzynier magister

posób w jaki świat zareagował

Koronawirus mutuje. Do Włoch dotarł bardziej "zjadliwy" typ? Koronawirus SARS-CoV-2 ma różne sygnatury genetyczne. Poszczególne mutacje mogą różnić się między sobą np. zaraźliwością. Istnieje również prawdopodobieństwo, że powodują inny – lżejszy lub cięższy – przebieg choroby COVID-19. Czy to z powodu mutacji wirusa we Włoszech śmiertelność jest znacznie większa niż w innych krajach? 

Czy włoski scenariusz może mieć coś wspólnego z mutacją wirusa?

Według prof. Miłosza Parczewskiego, który rozmawiał z "Rzeczpospolitą", w Polsce epidemia może przebiegać według dwóch scenariuszy: niemieckiego albo włoskiego, właśnie ze względu na istnienie różnych mutacji wirusa. Prawdopodobne jest, że "ten z Niemiec ma nieco inną sygnaturę genetyczną, jest mniej zjadliwy" – twierdzi badacz, podkreślając jednocześnie, że to tylko hipoteza. Wciąż brakuje danych, które dawałyby jasną odpowiedź.

– Żeby to zbadać, trzeba wyodrębnić wirusa, tak jak zrobił to polski zespół prof. Pyrcia**, i zsekwencjonować jego genom. Włochom jak dotąd się to nie udało, więc nie wiemy, jakie warianty cyrkulują na terenie tego kraju. Sytuacja we Włoszech nie jest raczej wynikiem bardziej "zjadliwego" szczepu wirusa, tylko niewydolności włoskiego systemu opieki zdrowotnej i pewnych zaniedbań, jakie Włosi poczynili na samym początku epidemii – twierdzi dr Dzieciątkowski.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Pis_da

Jednym z filarów każdej

Jednym z filarów każdej dykatutury jest uzależnienie społeczeństwa od aparatu państwowgo, co u nas jak widać dokonało się już w dużej mierze, przy bezkrytycznej postawie większości ludności - jeśli ktoś woli mieć miskę ryżu i chodzić na smyczy, to na pewno takiemu komuś jest wszystko jedno, kto siedzi za sterem, byle tylko móc przespać "spokojnie" kolejną noc w ciasnej koi - baca, popieram Twoją opinię w całej rozciągłości... w czasach PRL paradoksalnie też nie wszyscy w PL się przejmowali takimi "detalami" jak wolność, dopóki półki nie zaświeciły pustkami i po prostu ich sytuacja ekonomiczna nie zaczęła się "piedolić" - bo ludziom pozbawionym ambicji wystarcza bardzo niewiele, a dewiza "czy się stoi, czy się leży..." jest wyryta w ich umysłach - dlatego boją się wolnego rynku i zdrowej gospodarki, w której każdy musi być kowalem własnego losu... Przykre, ale brutalnie prawdziwe...

 

Portret użytkownika babka

No i co dał upadek komuny .

No i co dał upadek komuny . Wciąż ci sami ludzie przy korycie .Okazuje się , że wystarczy byle wirus a demokracja i dobrobyt pryska jak bańka mydlana. Popierasz bacę to pewnie siedzisz w domu i nic nie robisz , czekasz aż padnie ten system czyli wasz ukochana demokracja . No i co potem? Potm znów powstanie jakiś system w którym ktoś będzie uprzywilejowany, ktoś będzie stał na straży tych przywilejów a ktoś będzie ciemiężony. Cest la vie.

Portret użytkownika Groot

Wg mnie nosicielami

Wg mnie nosicielami "koronawirusa" jak i masy innych wirusów jest co najmniej połowa ludzkości, no ale co z tego?
Sprawy ważne i istotne są zamiatane pod dywan - "media" o nich nie mówią więc nie istnieją. Sprawy błache i nie istotne jak np kiedyś mama Madzi są rozdmuchiwane do granic absurdu. Wszystkie szczekaczki od prawa do lewa ujadają w tym samym tonie, pewnie "ktoś" im sypnął kasą. W internecie pojawiają się płatne trolle, które mają za zadanie odpowiednio ukierunkować (wystraszeć) bezmyślne bydło przedstawiając "wiarygodne dowody" Każdy kto się z nimi nie zgadza jest uważany za oszołoma i wyznawcę "teorii spiskowych"
Media robią to co ich pan im każe: ze słonia mrówkę, a z mrówki słonia, bo i tak ciemna i bezmyślna masa wszystko kupi.
- "No co ty przecież w telewizji mówili"
- no comment

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Portret użytkownika inzynier magister

 

Duda był wczoraj na jasnej górze i się modlił a internauci tak piszą:

"Nie moge spokojnie na niego patrzeć.Podpisuje ustawy godzace w zdrowie i życie Polakow.Nawet nie mrugnął okiem jak Morawiecki podpisał tą przeklętą lewacką Agende 2030 i jeździ do Częstochowy przed obraz NMP"

"No to czekamy na inicjatywę prezydencką -zakaz aborcji. I wycofanie się z obietnicy legalizacji homozwiązków."

"Propaganda przedwyborcza."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj