Zdaniem ekspertów koronawirusem zarazi się do 70 procent ludzi na świecie!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rządy państw cały czas walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, tymczasem pojawia się coraz więcej opinii specjalistów, którzy twierdzą, że jedyne co można zrobić to spowalniać jego rozprzestrzenianie się, a prędzej czy później zarazi nim się do 70 procent populacji na świecie. Oznacza to, że każdy z nas ma dużą szansę wkrótce to przechorować. 

 

Opinie jakoby koronawirusa SARS-CoV-2 miało złapać większość ludzi na świecie wygłosiła również niemiecka Kanclerz Angela Merkel. Potwierdza to niemiecki minister zdrowia Jens Spahn, który dodatkowo stwierdził, że 80 proc. chorych przejdzie zakażenie bezobjawowo, nawet nie będąc świadomym tego, że zachorował. 

 

Wcześniej podobną opinię wyraził znany niemiecki wirusolog Christian Drosten. Jego zdaniem nie da się określić po jakim czasie koronawirusem SARS-CoV-2 zarazi się większość populacji, ale może to zająć do dwóch lat. 

 

Jeszcze walczymy, ale prawdopodobnie prędzej czy później każdy z nas i tak zachoruje. Perspektywy na szczepionkę są mgliste, bo ten koronawirus cały czas mutuje i staje się bardziej śmiertelny i bardziej zakaźny.

 

Każdego dnia sytuacja z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 pogarsza się. Dzisiaj na dwa tygodnie zamknięto w Polsce wszystkie szkoły. Jeśli ilość zarażeń będzie rosła tak szybko jak we Włoszech, to za 3 tygodnie rząd może zamknąć całą Polskę tak jak zamknięto Włochy. 

Po raz pierwszy w historii całe Włochy zostały nazwane "czerwoną strefą" i objęto je kwarantanną. Ustała komunikacja morska, lotnicza i lądowa. Wszyscy pozostają w domach i mogą się przemieszczać tylko w swojej okolicy, na przykład do sklepu. 

 

Jeszcze trzy tygodnie temu we Włoszech było tyle przypadków koronawirusa ile obecnie w Polsce. To dowodzi o jakiej dynamice zdarzeń mowa. Premier Morawiecki już publicznie oświadczył, że rząd spodziewa się nagłego wzrostu zachorowań zatem można podejrzewać, że czeka nas wariant włoski. 

 

Co będzie potem? Wirusolodzy uważają, że po jakimś czasie epidemia koronawirusa załamie się, bo złapie go większość populacji inie będzie potencjału do jego szybkiego rozprzestrzeniania się. Jednak zdolność do mutacji SARS-CoV-2 jest czynnikiem wprowadzającym niepewność dla takich prognoz. 

Wszyscy liczą na to, że tempo zakażeń koronawirusem spadnie gdy zrobi się ciepło. Nagle okazało się, że globalne ocieplenie nam sprzyja. Rzeczywiście w krajach o cieplejszym klimacie wirus nie rozprzestrzeniania się tam szybko. Chodzi przede wszystkim o jego zdolność do przetrwania na płaskiej powierzchni.

 

Przy temperaturze do 10 stopni Celsjusza koronawirus może przetrwać do 30 dni, a przy 20 stopniach najwyżej dwie doby. Poza tym ilość przeziębień na wiosnę i w lecie jest zdecydowanie niższa. Zatem cieplejsza aura na pewno ograniczy ekspansję koronawirusa, a obecnie nie walczymy już o jego pokonanie, tylko o spowolnienie jego ekspansji. 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bolek

Jeżeli to prawda, że

Jeżeli to prawda, że szlachetny amerykański patent zarejestrowany pod nazwą Sars-cov-2 zlikwiduje 70% populacji Ziemi, powinno to być nazwane otwarcie jalo ludobójstwo. Nie dziwi nic, jeżeli amerykańska bomba atomowa zdetonowana w Hiroszimie w 1945 r. zgładziła za jednym zamachem 140 tys, ludzi uszła na sucho. 

 

Covid fake i gówno prawda - uwaga nie szczepić się i nie robić żadnych wymazów zwłaszcza przez nos. https://www.youtube.com/watch?v=5Tt-ObO94QQ&t=1s

Portret użytkownika Alvin

Mozecie zgromadzic sobie

Mozecie zgromadzic sobie zapasy bo niedlugo gotowki nie bedzie

.... ale nadal będą Twoje komentarze?   To wielkie szczęście, że dalej będziesz publikował te newsy, wielkie szczęście.... 

Mapy zbiorczo tutaj....

Prognoza śmiertelności - tutaj... 

Jakoś na razie zarażonych jest 134 tys. - a liczba śmiertelnych przypadków ledwo dobija do 5 tys., więc jak i gdzie te miliony?

.... a nawet miliardy - gdzie te 70%?   

W Chinach sytuacja prawie opanowana, no prawie - Wuhan wraca do roboty; więc chyba z lekka opanowane... 

Można się rozejść - za dwa tygodnie w Chinach będzie OK, ale co będzie PL czy innych Włochach? 

No, ale tu w komentarzach za chwilę będzie apokalipsa.... 

 

 

 

 

 

 

Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę (nie sam), że ZnZ to ruska propaganda...... 

.... a Ziemia jest okrągła; i to jest naukowy fakt. 

Portret użytkownika Heinrich2

Mnie tez zaciekawil ow

Mnie tez zaciekawil ow artykul o 70%

Bo sa to slowa Merkel... tekst byl z interii.

Tyle, ze wczoraj rano mowila tym iz kontakt z wirusem bedzie mialo 60-70% populacji NIEMIEC

A po poludniu zostalo to zmienione na 70% populacji SWIATA.

 

Taka drobna manipulacyjka..

Strony

Skomentuj