Zdaniem ekspertów aż 40% dzikich jeleni w USA jest zarażonych koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wygląda na to, że nowy koronawirus w jakiś sposób przeszedł z ludzi na dzikie jelenie. Zauważono to w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych.

 

W północno-wschodniej części USA niedawne badania federalne wykazały przeciwciała neutralizujące SARS-CoV-2 w 40% wszystkich próbek jelenia wirginijskiego (Odocoileus virginianus). W samym Michigan stwierdzono, że 67 procent wolno żyjących jeleni ma we krwi markery odpornościowe na koronawirusa.

 

Jest to pierwszy dowód powszechnego narażenia na SARS-CoV-2 u dzikich zwierząt, a wyniki tego badania są niepokojące. Chociaż żaden z jeleni nie wykazywał negatywnych skutków zdrowotnych, obecność swoistych przeciwciał w ich krwi sugeruje, że niedawno walczyły z wirusem.

Naukowcy obawiają się, że potajemnie chroniąc i rozprzestrzeniając ten patogen, populacje jeleni pozwalają SARS-CoV-2 na adaptację i ewolucję w nowe szczepy - te, które mogą ponownie zainfekować ludzi wiele lat później, z jeszcze większą zakaźnością i zjadliwością jak wcześniej. Odkąd rozpoczęła się globalna pandemia, specjaliści obawiają się, że nowy koronawirus może przenieść się z ludzi na inny gatunek zwierząt, co jest znane jako wyciek odzwierzęcy.

 

Na przykład w zeszłym roku epidemia norek hodowlanych doprowadziła do masowego uboju tych zwierząt w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jednak w przeciwieństwie do zwierząt żyjących w niewoli, infekcje u dzikich zwierząt nie są łatwe do opanowania. 

 

Badanie na temat zakażeń jeleni SARS-CoV-2 zostało opublikowane w czasopiśmie bioRxiv.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Michal20

Zwierz na zdjęciu bardziej

Zwierz na zdjęciu bardziej wygląda na daniela niż jelenia Wink ale nie ważne...

Amerykańcom wmawiają, że zwierzyna płowa ma koronawirusa. Jaki jest tego powód? Może dlatego, że coś się szykuje w USA. Są już plotki, że taki np. amazon ukrywa w swoim sklepiku witaminę C, niby ona jest ale nie jest do kupienia, podobnie wiatrówki.

A teraz mamy sensacyjną wiadomość, że jeleń ma koronę... Prawie każdy Amerykanin ma broń szczególnie ci poza aglomeracjami. Wyobraźmy sobie sparaliżowanie łańcucha dostaw żywności, co zrobi Amerykanin z bronią z terenów tak zwanych podmiejskich? Pojedzie na polowanie po mięso. A teraz Amerykanin będzie o 40 % mniej zdecydowany na polowanie.

Portret użytkownika ARTUR

Masz rację , coś się szykuje

Masz rację , coś się szykuje gdyż dawno nie było takiej cenzury w internecie np. na temat szybkiej ewakuacji wojsk z Afganistanu która trwała już kilka tygodni . Czyżby z Polski też wyjeżdżali i dlatego chcą nam sprzedać Abramsy które już tutaj są ?

Portret użytkownika Marcin Rybarczyk

Kolego sprzedać abramsy?

Kolego sprzedać abramsy? Chyba w skali 1:32... Polska jest bankrutem.. zostalismy podzieleni miedzy ruskich, żydów i niemców vel zdrowy kapitalizm... Inflacja szaleje.. nierobów się wspiera i finansuje już virtualnie bo papieru na druk kasy zaczyna brakować... Zaraz to wszystko jebnie.. i skonczy sie tym, że bedziemy parobami pańszczyznianymi u obcych Panów... Pod scisla kontrola bo przeciez covid, pandemia itp itd... teraz to nam zostaje ostatnia faza desperacji... Śmiech z tego wszystkiego.. bo tak.. już drodzy rodacy jesteśmy w czarnej dupie

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

A co na to łosie i inna

A co na to łosie i inna rogacizna? Z moich źródeł wynika, że w ciągu 90 dni amerykański nie-rząd przy pomocy fałszywej flagi chce rozpętać u nich piekło, ale muszą wykombinować coś by wyprowadzić ludzi na ulice bo wina ma spaść na antylockdownowców i antyszczepionkowców, przeciek jest z fbi

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj